Maagia.net

Death's Shadow ja combat

Postitaja: raido

Death's Shadow ja combat - 21.03.2020 15:34:42

Olukord järgmine.

Mängija A-l on Death's Shadow ja 5 elu.
Mängija B-l on samuti Death's Shadow ja 10 elu.

Mängija A ründab ja mängija B blokib. Mängija A mängib Temur Battle Rage. Mis saab edasi?

Esitan kolm stsenaariumit. Keegi targem võiks öelda, kas mõni neist on vale reeglite tõttu või saab niimoodi teha?

1) Temur Battle Rage laheneb - pärast first strike damaget on mängija B Shadowl 3 damage kirjas ja ta on langenud trample tõttu 5 elu peale, nii et Shadow jääb elama. Tavaline damage laheneb, - mängija A Shadow teeb veel 5 damage mängija B Shadowle ja 3 damage mängija B-le eludesse. Mängija B-l on nüüd 2 elu alles ja tema Shadow jääb elama (sellel on kokku 8 damaget, aga olukorra lõpus on ta 11/11). Mängija A Shadow sureb, kuna tavalise damage lahenemisel tehti talle 8 damage.

2) Temur Battle Rage laheneb - mängija A suunab kõik 8 first strike damaget mängija B Shadowle. Mängija B Shadow sureb. Tavalise damage ajal teeb mängija A Shadow vastasele 8 damage ja mängija B langeb 2 elu peale.

3) Temur Battle Rage laheneb - Mängija A suunab vastase Shadowle 6 first strike damage ja eludesse 2 damage. Seega on First Strike järel mängija B Shadowl sees 6 damage ja tal on 8 elu, nii et 5/5 Shadow sureb. Tavalise damage ajal teeb mängija A Shadow veel 8 damage, mistõttu mängija B elud lähevad 0.


Natuke keeruliselt vist seletan, aga mis ma sisuliselt teada tahan, on see, kas ründav mängija saab ühe blokkija ja trample puhul ise valida, palju ta suunab damage blokkivasse looma? Muidugi see hulk peab olema vähemalt võrdne blokkiva looma toughnessiga. Aga kas see võib olla ka suvaline suurem number nagu stsenaariumis kolm?

Kuidas muutub see olukord kahe blokkija puhul? Kas antud näite puhul, kui mängija B-l oleks blokis 2 Shadow, võiks mängija A suunata mõlemale 4 first strike damaget või peaks ta damage jagama 3 ja 5 või on ta kohustatud damage jagama 3, 3 ja 2 eludesse?
Postitaja: kristofer

Re: Death's Shadow ja combat - 21.03.2020 17:58:25

Kiire googeldus ütleb, et sa saad valida et kuidas dmg jagad trampe loomaga, ehk kõik võimalused on võimalikud, aga pead ütlema.


702.19b The controller of an attacking creature with trample first assigns damage to the creature(s) blocking it. Once all those blocking creatures are assigned lethal damage, any remaining damage is assigned as its controller chooses among those blocking creatures and the player or planeswalker the creature is attacking. When checking for assigned lethal damage, take into account damage already marked on the creature and damage from other creatures that’s being assigned during the same combat damage step, but not any abilities or effects that might change the amount of damage that’s actually dealt. The attacking creature’s controller need not assign lethal damage to all those blocking creatures but in that case can’t assign any damage to the player or planeswalker it’s attacking.
Postitaja: Duke

Re: Death's Shadow ja combat - 24.03.2020 18:25:13

vähemalt lethal damage tuleb loomale jagada (deathtouch puhul piisab 1st ntks wink ), aga alati võid rohkem ka jagada. kõik, mis jagamisest üle jääks, läheks playerisse
Postitaja: raido

Re: Death's Shadow ja combat - 26.03.2020 13:34:13

Aitäh. smiley
© 2020 Maagia.net