Maagia.net

Arvuti ja Interneti Rollimängud

Postitaja: Marx

Arvuti ja Interneti Rollimängud - 12.04.2002 14:36:00

Huvitav kas keegi teist peale MTG veel midagi mängib? Ma ise küll Tartus ei ela, aga huvitaks küll mida seal tehakse. Siin on üpris igav. Siin Tallinnas. Mängin Rollimänge ameeriklaste ja austraallastega, aga Eestist on mul ainult üks sõber, kes on tõeliselt huvitatud rollimängudest. Siiamaani aga pole meil võimalust tekkinud kuskil kampa lüüa, et saada kasvõi AD & D -d mängima. Esitan oma kaks küsimust siis ära:

Kas keegi teist seal MUD-i (või muda) ka mängib? Ma tean, et Stonia(Eesti esimene muda) asub Tartu Ülikooli serveris ja enamus mängijaid on ka Tartust, või siis Haapsalust. Aga kuna Stonias pole ABSOLUUTSELT mitte mingit Roleplayd, siis ma küsin, kas te mingit muud muda ka mängite???

Teine küsimus oli, et kui keegi viitsiks mulle seletada mis on MTG? Ma vaatasin siit maagiast, et see on vist kõige populaarsem mäng Tartus? Ise pole ma kunagi varem sellest kuulnud. Mis te nagu kogute seal siis mingeid kaarte? Ja siis mis?

No jah, tänan tähelepanu eest! <img border="0" title="" alt="[Smile]" src="images/icons/smile.gif" />
Postitaja: Oz

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 14.04.2002 14:55:00

Magic: the Gathering on populaarne kaardimäng <img border="0" title="" alt="[Wink]" src="images/icons/wink.gif" />

Kui Tartusse satud, siis tule võlukambrist läbi.
Siis saab sullegi näidata.

www.wizards.com/magic

<small>[ 14-04-2002, 17:56: Sõnumi muutja: Oz ]</small>
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 15.04.2002 18:13:00

blarg!

I prolly wont be in Tartu before the famous 'Midsummers Eve' <img border="0" title="" alt="[Frown]" src="images/icons/frown.gif" />

But hell, thanx anyways for the link. (tulen kindlasti ka Võlukambrisse <img border="0" title="" alt="[Smile]" src="images/icons/smile.gif" /> )

Kiss, kiss. Bye!
Postitaja: Scryed

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 18.04.2002 16:51:00

Tallinnas ka MTG klubi olemas, tapsem info siin :http://magic.ww.ee/ee.info.php
Postitaja: pronto

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 22.04.2002 06:57:00

</font><blockquote><font size="1" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">viide:</font><hr /><font size="2" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">Algne sõnum: The Mercenary:
<strong>Kas keegi teist seal MUD-i (või muda) ka mängib? Ma tean, et Stonia(Eesti esimene muda) asub Tartu Ülikooli serveris ja enamus mängijaid on ka Tartust, või siis Haapsalust. Aga kuna Stonias pole ABSOLUUTSELT mitte mingit Roleplayd, siis ma küsin, kas te mingit muud muda ka mängite???
</strong></font><hr /></blockquote><font size="2" face="Verdana, Helvetica, sans-serif">Ma soovitakse kindlasti proovida MUME't (Multi User Middle-Earth), mis on praeguseks üks vanemaid ja arenenumaid mudasi üldse. Eestlastel on seal üsna tugev esindatus olemas, koos sellega kaasnevate plusside ja miinustega. Samuti on see kõige parem Tolkieni maailma realisatsioon arvuti jaoks, mida ma seniajani olen näinud. WWW aadress on alustuseks mume.pvv.org ja seal leiad kõik ülejäänud.
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 22.04.2002 15:01:00

MUME-t ma tean küll, olen seal korra isegi käinud. AGA, MUME on väga tugev Hack & Slash muda, mis on just see mida mina väldin. Ehkki, kui keegi hakkab esmakordselt muda mängima, siis ma soovitan ka MUME-t. Nagu Pronto rääkis, Tolkieniga tugevalt seotud, aga RolePlayd seal nii palju ei ole kui sooviks. Õigupoolest, üldse jälgitakse vähe mingeid RP teemasid seal, vähemalt Eestlaste poolt. Nagu mina näinud olen. Noh, võibolla asi nii just pole, aga siiski. Kui keegi tahab mingit TÕESTI mõnusat muda mängida, tulge kisage mulle! <img border="0" title="" alt="[Smile]" src="images/icons/smile.gif" />
Postitaja: pronto

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 22.04.2002 18:48:00

Roleplay'd on MUME's täpselt nii palju, kui sa ise oskad sinna panna. Minu teada sellist muda, kus sulle kõik ette ja taha ära tehakse ei olegi olemas. Ma arvan, et sa lihtsalt pole piisavalt süüvinud ja communityga kokku puutunud. Nimelt olen mina vanade mumekatega istunud koos väljas lõkke ääres ja pajatanud oma seiklustest.

Ma võiks näiteks pika jutu rääkida sellest, kuidas jumalad mind ja Mogrash't (me mõlemad olime Orc persoonid) hallmägedesse maha tõstsid ja ütlesid, et otsige omale uus kodu. Me veetsime 10 tundi jutti ringi luusides ja erinevaid variante kaaludes.

Ma mäletan ka aegu, kus veel verisulis trollirahvas meid appi kutsus, kuna nende koopaid piirati ja selle järgenud veresauna ründajate hulgas.

Ma mäletan ka aega, kus Põrguhundid mäekollidega liidus olid ja Bree maani maha põletasid ja mismoodi me Forsakeniga lõime Flaggi päise päeva ajal metsas maha (orcide jaoks peaaegu ülejõu käiv ettevõtmine, aga me tulime sellega toime), mistõttu Flaggi Istari quest nurjus ja ta pidi häbiga tagasi Valinori põgenema.
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 23.04.2002 08:30:00

Ei, ei. Ma ei laidagi MUMEt maha, ma isegi soovitan munna uutel mudajatel just sinna... Sest noh, ehkki ta on suhteliselt palju keerukam kui mõned teised mudad, siis on ta ikkagi üks parimatest. Aga mina küll elu sees MUME-t mängima ei tule, sest ma lihtsalt ei viitsi ja pole ka eriti aega selleks.

Lihtsalt see, et nii palju kui mina olen näinud, käitutakse MUME-s väga nõmedalt selles osas mis puudutab RP-d. Rahvas koguneb, ei vaevu isegi inglise keeles rääkima, panevad kohe 'follow' ja tõttavad minema kuskile expama ja raha koguma, või PK-le. Hoolimata sellest kas Charid üksteist IC teavad või ei.

Kõige paremad mudad minu arust on sellised, kus RP on forced ja süsteemiga hästi sobitatud. Näiteks see muda mis ma praegu mängin, Eternal Visions on, noh kui natuke suurustada, siis maailma parim muda. Näiteks ma tean muid mudasid, kus RP on tõesti väga hea, aga PK-d pole. Ja see ajab asja natuke jamaks... EV-s näiteks käib PK osa RP isse. Ja sellist OOC PK-d tehakse väga vähe ja loetakse üleüldse mõttetuseks ja mageduseks. Veel paar näidet oleks sellised, et pärast igat paremat RP-d pannakse kirja, immodele vaatamiseks, et kui tõesti oli hea RP, siis saab selle eest RPP-si. (Role Playing Points) Neid saab siis vahetada vasstavalt paljudeks asjadeks. Kas vahetada kullaks, renameda itemeid, või koguda VÄGA palju RPP-si, ja ehitada endale oma area, või veel rohkem, näiteks oma eraldi maja kuhu teised sisse ei saa... Peale selle, RP on seal üleüldse kõige parem mida ma elu sees kuskil näinud olen, rahvas on VÄGA lahke ja VÄGA njuubisõbralik.
Postitaja: Scryed

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 02.05.2002 20:05:42

Mnjah, Pronto kirjeldus mudaelamustest võtab ausalt natsa kadedaks, ise pole kunagi suutnud MUDA pikemaajaliselt pelada. Esimene võrgu RPG mida tagusin oli vist Meridian 59 nimeline siis Lineage ja Everquest ( mille kohta paljud on öelnud et asi näeb välja nagu Tiku mud graafikaga). EQd meenutades võtab ikka pisara silma enda esimesi seiklusi ja eksisamme meelde tuletades.


Muide, kas keegi siinkirjutanutest mõnda MMORPG'd ( mitte muda vaid graafilisemat versiooni). Paljud eestis tegelevad praegast vist Dark Age of Camelotiga.
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 03.05.2002 08:21:57

Hmmm... MMORGP? Everquest minuarust oli just selline? Eestis peaks mingi Everquesti seltskond päris olemas olema. Aga minu tuttavatest mängivad paljud Rune Scape. See on ka graafiline muda, aga minu arust on see lollus. Kui midagi sellist mängida, siis juba Everquesti... Rohkemat ma selle kohta öelda ei oska. Aga ikkagi, kui vähegi soovimist on sõpradega netis kokku saada, siis mine parem mõnda originaalset muda mängima. Satud sõltuvusse pärast esimest kuud. Täpselt nagu ADnD-ga. Mida rohkem mängid, seda huvitavam on. Ja kasulik oleks kui valid endale vähemalt kaks muda mida aktiivselt mängida. Aga MMORPG-dega on nii, et seda alustad, õpid kähku selgeks ja varsti viskabki üle. :S
Postitaja: Dragonath

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 06:13:13

MINA olen BIG time Baldur's Gate mängija... elan Tallinna lähedal (kuigi sündind olen Tartus). Bg on ad&d second edition reeglite järgi tehtud, kui üldse tahad seda selgeks õppida, mängi bg'd!
Postitaja: Demon

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 08:18:30

mnjaa, ad&d'd just BG j2rgi kyll selgeks ei 6pi :P
ehk vast ainult combat'i reegleid, aga ad&d pole kaugelti mitte ainult combat...
s6ltub muidugi m2ngustiilist, aga meil kipub praegu kyll combatile sellise 6-8h sessiooni jooksul kuskil poole tunni ringis kuluma
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 09:19:22

Ota, kes ütles et ma ADnD-d selgeks tahan saada? Ma küsisin MTG kohta, aga seda ka lihtsalt huvi pärast. Mängima ma seda ei hakka. Mis puudut BG-sse, siis see on lahe mäng!(Jube lahe) Aga tegelikult peaks hoopis sedapidi olema, et enne mängid ADnD-d ja siis on BG-st lihtsam aru saada.
Postitaja: Oz

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 09:35:18

Parim rollimäng on see, mis ise mängib.
http://www.progressquest.com

Proovige, laisa inimese mud.

Ise olen level 56 [Linked Image]
Tulevikus saan veel karmimaks meheks ja siis lähevad kõik ahju. Urr-urr.
Postitaja: Dragonath

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 11:16:37

hehee, kas sa Marx Baldursgatehaven.com'i tead?
täielik rpg heaven!!!
Postitaja: Demon

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 14:07:56

Tsiteeri
Dragonath:
Bg on ad&d second edition reeglite järgi tehtud, kui üldse tahad seda selgeks õppida, mängi bg'd!


Tsiteeri
Demon:
ad&d'd just BG j2rgi kyll selgeks ei 6pi :P


Tsiteeri
Marx:
Ota, kes ütles et ma ADnD-d selgeks tahan saada?


jutt k2is BGst ning ad&d'st
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 15:52:50

[Linked Image] Laisa inimese MUD? [Linked Image]

Ma olen laisk inimene. Vali mu ICQ numero või kutsu mind oma msn-i listi... Saad vahest ehk endale ühe eestlasest kaaslase kes seda muda mängima hakkab. [Linked Image] Ise ma üksinda eriti alustada ei viici. Parem oleks kui keegi veits kõrvalt seletaks.
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 15:55:50

Sry. Ma ootan iga kell selle nädala lõpus endale uut arvutit. Siiamaani olen pidanud selle vana mõnusa ja igati korraliku Pentium 166MHz-iga läbi ajama. [Linked Image] Kurb kas pole? Aga noh... Panin selle lehe endale favorites alla. Eks siis hakkan hiljem seda ka kindlasti külastama. [Linked Image]
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 15:57:33

<blockquote><font class="small">Vastuseks:</font><hr>
jutt k2is BGst ning ad&d'st

<hr></blockquote> Nojah... Aga ma ei saand lihtsalt selle eelmise commenti poindist aru... [Linked Image]
Postitaja: Demon

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 16:19:15

minu postist ei saanud aru?

ma lihtsalt andsin m6ista, et BG'd m2ngides sa ad&d'd kyll selgeks ei 6pi, BG on puhas hack-and-slash, mis toimub ad&d combatireeglite j2rgi
ad&d'd kui rollim2ngu seal p6him6tteliselt pole.
ning tegelikest ad&d reeglitest h6lmab BG aga suht v2ikese osa ning sedagi poolikult

seega ainus, mida BG kohta v6ib 8elda, on see, et ta kasutab osasid ad&d reegleid.
ad&d'st ettekujutuse saamiseks tuleks ikka players handbook k2tte v6tta

btw marx, iga posti juures on "muuda" nupp, et sa ei peaks kolme posti j2rjest tegema
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 07.05.2002 16:30:36

Ei, sinu postist ma sain aru küll. Ja BG on sellest hoolimata et ta Hack'n Slash mäng on, ikkagi jube lahe. Plus veel ülikõva story jms.

Aga kolm erivevat posti panin ma selleks, et vastata teile igaleühele erinevalt.;) Maeitea, kas tekitas nogu spami siia? Ok, võtsin õppust. Järmine kord ei tee. *Goes into the corner and thinks over what a bad boy he has jus been*
Postitaja: Dragonath

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 08.05.2002 12:31:34

hack'n'slash? bg?!?!? <keegi on bg'st valesti aru saand>
bg kyll puhas hack'n'slash pole, seal tuleb ikka mõelda, mis dialoogi valiku sa teed, sest see mõjutab su reputationi ja vahest ka elusid. Seal ei otsusta ainult strength midagi, kui ikka charisma on madal, siis on asi jama - poes maksavad asjad rohkem, mõned inimesed saadavad su pikalt või ei anna questi täitmise eest piisavalt raha...
ma saan aru, et Diablo on click-click-click-death-click RPG, kus dialog optionid puuduvad ja stoori on täiesti lineaarne.
Postitaja: Demon

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 08.05.2002 13:18:36

come on, roleplay'st on ikka asi p2ris kaugel, kui enamus queste on "mine-tapa-see-koll-ning-too-mulle-see-asi" ning ylej22nud on stiilis "too-mulle-lehma-juurest-see-raamat". ning selle viimase eest sai imo hullu moodi XPi, a la 1000xp

dialoogid on kah stiilis
a) ok, anna raha ning ma killin selle kolli 2ra
b) ma killin selle kolli ilma sinu raha pakkumisetagi 2ra
c) ma ei viici seda kolli killida

aga pole midagi parata, praeguse AI ning arvutustehnika taseme juures polegi v6imalik DMi arvutiga asendada, saadakse hakkama ainult k6ige lihtsama ning lineaarsema - combati emuleerimisega.
t6en2osus, et tabab, siis saab nii palju d2mmi teha etc => see on suht lihtsalt arvutile selgeks tehtav

aga kujutada inimlikku NPC'd kelle v6imalikke tegevusi on l6pmata arv ning konkreetne tegevus omakorda s6ltub l6pmata suurest arvust v6imalikust PC tegevusest + inimlikust mittematemaatilisest faktorist => sellega praegu kyll veel hakkama ei saada

kui sa alustad uut ad&d m2ngu, siis ei ole v6imalik ennustada, millega see asi l6peb (kui yldse l6peb :P), kuidas sinnani j6utakse v6i mida sa teed n2iteks kuu aja p2rast

BG v6i suvalise teise arvutim2ngu puhul on neid v6imalikke variante l6plik ning tegelikult suht v2ike hulk.

seega olen n6us, et BG on tore m2ng, aga see ei too teda hack-and-slash'i staatusest veel v2lja
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 08.05.2002 14:40:33

Mina ei öelnudki et BG on TÄIELIK Hack'n Slash. Aga kui te tahate, ma toon teile võrdluseks ühe muda mille nime taheti ära muuta, sellepärast, et ta hakkas muutuma liiga Hack'n Slashi taoliseks.

Nimelt muda, kus sa alailma kirjutad ise mis seal toimub ja kontrollid olukorda(St. seda, et variatsioonid on VÄGA suured) ja mingit punti kokku ajama, et kedagi killima minna, tehakse VÄGA harva. Mina oma pikka pikka(kolm-neli kuud) mänguaja jooksul olen seda kogenud ainult korra. Mis teatud muude mudade puhul, on suhteliselt haruldane asi. Näiteks Stonia,(Kui keegi teab mis mudast ma praegu räägin) kus mitte midagi muud ei tehtagi kui ainult PK ja Hack'n Slash. (Kogutakse kokku punt, et lüüa maha mingi hull mob, kellekäest saab mingi hullult hea jupi.) Aga seda minu muda nime taheti muuta ainult sellepärast, et vaikselt hakkasid tekkima sellised inimesed, kellele meeldis rohkem action, ja suurustamine oma trophydega, et nemad kambaga lõid selle mobi maha. Expamine oli seal hoopis teine asi... Seda kaalutletakse mingil määral OOC, ja RP-d expamise ajal pole.

Aga kui võrrelda sellist asja suva millise arvutimänguga, siis peaksid need selle kategooria järgi enam vähem kõik olema Hack'n Slash. [Linked Image]
Postitaja: haden

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 08.05.2002 14:57:43

<blockquote><font class="small">Vastuseks:</font><hr>
Aga kui võrrelda sellist asja suva millise arvutimänguga, siis peaksid need selle kategooria järgi enam vähem kõik olema Hack'n Slash.

<hr></blockquote>

Loomulikult on.
Postitaja: Dragonath

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 10.05.2002 07:11:49

selline see ongi kui sa saad valida, mida sa teed. Erinevad alignmendid ja reputation loeb kah! Ja lehma-raamatu questi eest saab ainult 50XP (vörreldes bgII'ga, kus saab lihtsalt möistatuse ära arvamise eest 19500 XP... 1/4 BGI xp capist!
Postitaja: haden

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 10.05.2002 09:33:43

Umm... mida Sa täpselt oma kirjaga öelda tahtsid?

Paraku on selline vaidlus tavaliselt mõttetu, sest paljud "arvuti-RPG on rollimäng" väitjad ei ole tegelikult päriselt rollimängu näinudki. Omades siiski ise soliidset kogemust mõlemast, julgen väita:
* JAH, arvuti-RPG'des on sees teatav rollimänguline element (mille eest nad ka RPG kategooria said);
* EI, see ei ole kaugeltki piisav, et olla tõsiseltvõetav rollimäng.

Erinevus on nagu küünal vs. päike: ka küünal valgustab, aga kvaliteedivahe on siiski MÄRGATAV. [Linked Image]
Postitaja: Dragonath

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 13.05.2002 14:39:57

mida SA täpsemalt ome kirjaga öelda tahtsid:)
mina tahtsin lihtsalt tuua erinevuse BG I ja II vahel
Postitaja: Khan

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 22.05.2002 14:16:41

isiklikult m2ngin ainult g-mudasid aga nende eriti parematega on see jama et need kukuvad finants p6hjustel 2ra kuna on freed(tasuta rpg ei m2ngi netis p6him6tteliselt) L2bi aegade parimad 1)GrendelCave, 2)Archmage, 3) DragonCourt --- vahest olete kuulnud? Vat need olid m2ngud [Linked Image]
Postitaja: Marx

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 22.05.2002 15:22:23

G-mudasid? Wot see nimi on nüüd siis see, mida ma esimest korda kuulen. Kas G-Mud client on selle jaoks tehtud ka siis? Räägi mis värk seal on, mis näiteks erineb smaugist või circle mudist?
Postitaja: Khan

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 22.05.2002 18:34:24

See pole yldse mingi mystiline v2rk g-muda on lyhend graavhilsest mudast [Linked Image]
Postitaja: Punkar

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 29.05.2002 05:05:23

GrendelCavist ega Dragon courtist pole kuulnud, aga Archmage ei ole ju mingi rpg ega muda, see on browserbased strateegia.
Postitaja: Legend

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 09.10.2002 12:00:55

Millised head graafilised MUDid on olemas peale miite nii hea Runescape?
Postitaja: TaranTel

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 01.12.2002 00:21:42

see progress quet on kull lahe aga kas seal mingi komuun ka on, ja arvatavasti kavatsen ma tosisemalt mumega tegelema akata.
Postitaja: Tolknaz

Re: Arvuti ja Interneti Rollimängud - 03.12.2002 13:20:56

Arvutirollikad ruulivad! Parima elamuse olen senini saanud sellistest asjadest nagu Planescape: Torment ja Gothic (ootan suure huviga Gothic 2-te). Mainimist väärivad veel Baldurs Gate 2 ja selle ametlikud ning mitteametlikud järjed ning TES3: Morrowind. Positiivseteks elamusteks loeks veel Fallout ja Fallout 2, Summoneri ja Deus Exi. Online rpg-d ei paelu osaliselt kõrge hinna pärast, osaliselt seepärast et nad on kehvalt teostatud. Diablo seeria on küll ilusate vahefilmikestega kuid ei sisalda absoluutselt mingit roleplayingut (Hack and slash ei paelu eriti). Proovimata, kuid paljulubavad on Wizardry 8 ja Arx Fatalis. Mudad kui sellised imevad vilinal.
© 2019 Maagia.net