Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Magic: The Gathering maailmad #855
20.03.2002 17:32:00
20.03.2002 17:32:00
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 7,881
Tallinn // Tartu
Mirror Väljas OP
maailmarändur
Mirror  Väljas OP
maailmarändur
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 7,881
Tallinn // Tartu
Tervitus kõigile. See siin peaks olema esimene pikemate lugude seeriast, mis kirjeldavad MTG maailmu, lugused ja tegelasi ja alustada tuleks just kõige põhilisemast ehk siis neis maailmadest kus tegevus toimub või on toimunud.

Nagu üldisemalt teada, koosneb universum, mida nimetatakse ka Dominiaks (kõik terminid edaspidi käivad ainult MTG kohta) praktiliselt lõputust arvust maailmadest (planedest). Kõige tuntum on Dominaria, kus toimuvad ka enamikud lugudest, kuid tuntud on ka Phyrexia, Rath, Mercadia, Serra's Realm ja Ulgrotha (Homelands). Vähem lugusid on maailmadest Rabiah ja Shandalar.

1. Dominaria

Dominaria on maailm, kus asetseb palju kontinente kuid nad on suhteliselt väikesed ja üksteisest lahus. Suurtes ookeanides mis katavad Dominaria pinda on ka palju saari ja saarestikke, kuid maismaad on siiski palju vähem.

Suurtest kontinentidest väärivad märkimist Teirisiaire, kus toimus Vendade Sõda (Urza ja Mishra vahel), Ice Age ja Alliances sündmustikud.

Corondori, kus asub Quirioni riik, loetakse mõnikord kontinendiks, mõnikord saareks. Tähtis on see selle poolest, et paljud planeswalkerid on pärit just sealt.

Kontinentidest suurim on Rabia, millest enamust katab Jamuraa mets. Seal asuvad Suq Ata ja Zhalfiri kuningriigid ja see on toimumiskohaks Mirage, Visionsi, ja Prophecy sündmustele.

Sellele lähedal asub Põlevate Saarte arhipelaag, mille keskmeks on Urborg ja mida valitsevad mustad maagid.

Teirisiairele lähedal asub Domain, grupp suuremaid saarkontinente, mille hulka kuuluvad kohad nagu Llanowar, Shanodin, Savaen, ja Hurloon. Teistest eraldi ja rohkem põhja poole jääb mägine Keld, mida valitsevad fanaatilised nõidkuningad. Domaini keskmeks on Benalia kaubandusimpeerium.

Kaugel lõunas asub Sarpadia, mis on The Darki toimumiskohaks. Selle kontinendi tsivilisatsioonid langesid sel ajal tumedate jõudude ohvriks ja praegu välditakse seda kohta kui koletiste ja õuduse sünnikohta.

Dominarial on kaks kuud. Suuremt neist kutsutakse Mistmoon, väiksemat, mis on tegelikult iidne Thrani artifakt, Null Moon.

2. Phyrexia

Phyrexia on kunstmaailm, loodud planeswalker Yawgmothi poolt. See koosneb üheksast sfäärist, mis on õõnsad ja järjest üksteise sisse asetatud. Vett Phyrexial pole, õhk on isegi kõige välimisel sfääril mürgine ja tappev. Seda maailma valitses Yawgmoth ja seal elasid ainult tema loodud deemonid.

Praegu Phyrexiat enam ei eksisteeri. See hävitati Apocalypse ajal üheksa planeswalkeri poolt, keda juhtis Urza.

3. Rath

Rath on samuti kunstmaailm, mis loodi Yawgmothi käsul et sealt saaks korraldala sissetungi Dominariasse. See maailm koosnes peaaegu tervenisti voolukivist (flowstone), mis on mõttejõulele alluv materjal. Rathi valitses asevalitseja ehk evincar ja seal toimuvad Tempest, Stronghold, Exodus ja Nemesis.

Praeguseks pole ka Rathi enam. Planeshifti ajal ühendati see Dominariaga, mis muutis viimase kuju üsnagi palju.

3. Serra's Realm

See on kolmas kunstlikest maailmadest. Selle lõi planeswalker Serra ja vastandina Phyrexiale sai sellest taevalik koht, kus elas inglite rass. Phyrexia väed hävitasid selle maailma ja sundisid Serra lahkuma kuid paljud inglid suutsid Urza abiga Dominariasse põgeneda.

4. Ulgrotha

Ulgrotha, tuntud ka kui Homelands on maismaamaailm, kus asub vaid üks suurem ookean. Seal varem püsinud kultuurid hävisid apokalüptilise loitsu tõttu, mille lausus seal valitsenud Nõidkuninganna. Pärast seda sai see maailm mõnda aega abi kahe planeswalkeri, Serra ja Ferozi, käest abi ja see on praegu taas asustatud maailm. Seal toimuvad Homelandsi lood.

Sellega praegu lõpetan, kirjeldusi teistest maailmadest ja täpsustusi postitan hiljem veel.

[ 11-04-2002, 23:30: Sõnumi muutja: Mirror ]


Tee, mida oled lubanud;
lõpeta, mida oled alustanud;
ole õigeaegselt kohal.
Re: Magic: The Gathering maailmad [Re: Mirror] #856
21.03.2002 01:18:00
21.03.2002 01:18:00
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 417
twinzen Väljas
tegija
twinzen  Väljas
tegija
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 417
väga mõnus, suur aitähh Mart!
kui sa viitsid sellist vahvat tegevust jätkata, siis võiksid foorumi omanikud küll sind kas või näiteks omavalitud unikaalse avatariga premeerida...(näiteks kui eriti tähtsat ja foorumile vajaliikku tegelast wink


you're gonna carry that weight
Re: Magic: The Gathering maailmad [Re: twinzen] #857
22.03.2002 16:50:00
22.03.2002 16:50:00
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 7,881
Tallinn // Tartu
Mirror Väljas OP
maailmarändur
Mirror  Väljas OP
maailmarändur
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 7,881
Tallinn // Tartu
Lisaks veel mõne maailma.

5. Rabiah

Rabiah, mida kutsutakse ka Lõputuks on maailm, mis kunagi iidse ajal teadmata põhjusel tuhandekordistus, nii et maailm ja kõik mis seal sees paljundati tuhat korda, kuid mitte täpselt vaid mitmesuguste variatsioonidega. Algne Rabiah oli kõrbeplaneet, mida asustasid vaid nomaadihõimud, kuid praegune Rabiah, mis eksisteerib tuhande-ja-ühe-kordselt evib väga mitmesuguseid vorme ning keegi pole veel suutnud neid kõiki uurida. Selles maailmas toimuvad Arabian Nightsi lood.

6. Shandalar

See maailm pole küll kunstlik, kuid on siiski küllaltki ebastabiilne, kuna selle maad on manakülluselt lausa ülevoolavad. Seal toimuvatest lugudest veel räägitud ei ole, tuntud on see põhiliselt kui planeswalkerite meeliskoht duellide pidamiseks sellesama manakülluse tõttu. Siiski toimub seal üks Ice Age sündmustest - nimelt Dominaria planeswalkerite nõupidamine, mis lõpeb nende lahinguga.


Tee, mida oled lubanud;
lõpeta, mida oled alustanud;
ole õigeaegselt kohal.
Re: Magic: The Gathering maailmad [Re: Mirror] #858
09.04.2002 00:02:00
09.04.2002 00:02:00
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 174
Tallinn
pronto Väljas
kasutaja
pronto  Väljas
kasutaja
Liitus: Mar 2002
Postitusi: 174
Tallinn
Ma pole kõiki jutte lugenud ja seetõttu tahaks küsida, et miks on Dominaria mandril ja Lõputul Maailmal sama nimi: Rabiah. Heal nimel mitu last?


Everything we know is wrong

Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 7.6.1.1
(Release build 20180111)