Kiire kirjutus ühest mu lemmikpakist Zendikari puhul. Selle paki suurem viga on see, et ta vajab küllaltki kindlaid asju, et töötaks, aga samas on palju asju selliseid, mis teevad ringe draftis ja

Uncommonid, mis lubavad seda pakki mängida
Brushfire Elemental
Skyclave Pick-Axe

Pick-Axe ja Elemental on kaks vajalikku uncommonit. Kui oled näiteks esimese paari pickina võtnud Roil Eruption, Inscription of Abundance, Scute Swarmi või mõne muu hea rohelise või punase spelli ja saadetakse 2-3 valikuna Elemental või Axe, siis ma ilmselt liiguks sellepaki juurde. Eriti, kui oled edasi saatnud midagi sellist, mis peaks ringiga tagasi tulema ja läheb pakki.

Teised vajalikud loomad (commonid)
Akoum Hellhound - Ideaalis läheb 3 tükki pakki. Kui on saad kaks, siis vist lisaks ühe Tajuru Blightblade pakki, kui on Pick-Axe või kaks olemas. Meistrikatel sain neli Hellhoundi, aga pakki panin 3. Pick-Axe ei saanud ühtegi. Halb versioon oli, aga 2-1 ikkagi.
Canopy Baloth - Parim neljanda dropi kaart selle paki jaoks. Kahjuks pole tramplit, aga 4 powerit on ok ja 6/5 loom on selles pakis hea. Kahe landfalliga 8/7 nõuab pea alati jumpimist.
Territorial Scytecat - Kasvab kiiresti ja läheb koos kirvega kiiresti väga suureks. 3 drop, mis on paari käiguga ilmselt 5/4 Trample ja Pick-Axega koos veel suurem.

2-droppidega on sel pakil kõige suurem probleem commonite ja uncommonite osas, mille nimi ei ole Brushfire Elemental. Ma eelistaks 5-6 kaks-droppi.
Tangeled Florahedron - Mitte just parim aggroloom, aga samas aitab mängida Scythecati kolmandal koos kaunteriga ja Balothit kolmandal.
Goma Fada Vanguard - Tribal sakib selles formaadis täiega, aga ta saab mööda 1/4 ja 2/3 meestest.
Vine Gecko - potentsiaalselt kasvav kaart
Dauntess Survivor - Mulle meeldib, et ta võimaldab panna Hellhoundile kaunteri ja teha see piisavalt suureks, et olla ühe ländfalliga probleemiks. Lisaks koos Gnarlid Colonyga annab trample ükskõik millele.

Suurtest loomadest on hea kolmik Pyroclastic Hellion, Kazandu Stomper ja Spitfire Lagac. Hellione mängiks kahte ja Stomperit ainult siis, kui Hellione pole kahte. Lagac on hea asendus, kui Balotheid pole piisavalt. Hea keha ja teeb alati 2-3-4-5 damaget. Aitab siis, kui aur otsa saab.

Ländfall kaardid
Cleansing Wildfire - Mängiks kolme. Äkki isegi nelja. Kahe eest annab powerit pea kõikidele loomadele, võtab pakist lände vähemaks ehk parandab spelli tõmbamise võimalust ja annab kaardi ka veel.
Vastwood Surge - Hea, aga harva jõuad kaheksani. Kui jõuad ja lauale on jäänud väiksed kaardid, mille oht on vaikselt kadumas, siis olukord on kohe muutunud. Mängid ländi, selle ja kohe muutub 0/1 hellhound käiguks 8/9 meheks.
Roiling Regrowth - Parim teha, kui vastane ei bloki midagi. Sama asi, et paned ländi ja lööd 2/3 hellhoundiga, Vastane ei bloki ja 6/7 mees sõidab sisse. Või noh näiteks 1 käik hellhound, teine pick-axe+land ja siis kolmas länd ja see. See teeb vähesed 16 damaget kokku.
Reclaim the Wastes - Kõige kehvem ländi otsimiskaartidest, aga annab kaks. Vahel saab teda tagasi Murasa Sproutlinguga. Vine Geckot võib ka pumbata.

Removal
Odav removal on äga ja seda igas pakis. Ilmselt ei pea kirjutama, mis on hea. Syncronized Spellcraft on ainus kaart, mis alati sisse ei jõua, sest selles pakis teeb 0 või damaget vastasele. Peamiselt sideboardi kaart. Roil Eruption tasub alati viimaseks jätta removalist käes. Lendab tihti näkku.

MDFC kaardid - Võtavad pea alati puhtalt ländi sloti, sest Hellion annab tagasi kätte hiljem.
Vastwood Fortification - Kaunter alati hea
Bala Ged Recovery - Super
Khalni Ambush - Halvim osa, et enamasti ei saa rünnata, kui seda mängid. Vahel tasub varakult mängida, kui saad ainsa blokkija eest ära. Isegi kui pole väga suur kaart ees.
Kazuul's Fury - Pole ebatavaline, kui viimased 6-8-10 damaget tuleb just sealt. Mingi pick-axe Balothi küljes, länd ja näkku. Meistrikatel suutsin 11 näkku kütta.
Spikefield Hazard - Pea alati kulub marjaks ära.

Muud uncommonid:
Skyclave Geopede - Näeb päris harva draftis, aga perfect 3 drop.
Taunting Arbormage - Mängiks ühte. Aitab lõpetada.
Scale the Heights - Alati ei lähe pakki. Oleneb, mida oled saanud. Annab kaarti ja lubab ländi mängida, aga pole 100% kaart. Alati Wildfire üle selle.
Might of Murasa ja Inordinate Rage - Käivad kah. Imelik öelda, aga nad teevad natuke rohkem üks tavaline länd. Siis mängin ühte ja pigem Murasat, kui Kazuul's Furysid on 1-2.
Nissa's Zendikon - Alternatiivne kaart pakki. Saab teha kuni 4-dropini paki teoreetiliselt. Länd tuleb tagasi kätte ja saad uue ländfalli ka, kui sureb. Pole piisavalt seda mänginud ja võib-olla isegi parem, kui arvan.

Hullumeelselt head rared pakile
Ashaya, Soul of the Wild. Kõik ländid on ländid ja kõik loomad on ländid ja triggerivad landfalli.
Oran-Rief Ooze - Hea aggro lihtsalt
Kazandu Mammoth - Parim 3-drop
Scute Swarm - Alt win condition
Valakut Exploration - Teeb 4-5 damaget.
Inscription of Abundance - doh
Pylath, World Sculptor - pomm

Imelikud kaardid
Nahiri's Lithoforming - Üldiselt halb kaart. Aga samas ma ühes mängus mängisin seda, kui oli Valakut, Lagic ja kaks landfall looma lauas ja vastasele see ei meeldinud.

Põhipakk
3 x Akoum Hellhound
2 x Skyclaive Pick-Axe
2 x Brushfire Elemental
2 x Territorial Skythecat
2 x Canopy Baloth
3 x Cleansing Wildfire

Ülejäänud kohad täita, mis on saadaval.

Vot selline pakk.


For each spell, there's a COUNTERspell.