Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Lehekülg 2/3 1 2 3
Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187949
17.02.2020 11:19:31
17.02.2020 11:19:31
Liitus: Jul 2002
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Mitte juba olemasolev m.neti kasutajaskond vaid pigem ikka uued inimesed.

Videos ei mainita kordagi Lorieni, ega muid mängimukohti ja vähemalt mõneks ajaks peaks need olema lihtsad, üldised ja ka ägedad.

Kui Marco Tasane vidosse võtta, siis äkki läheb viraliks ka ja saame tuhandeid uusi mängijaid.

“Ja mängimiseks läheb tarvis teil pakki” - Marco sirutab käe on litritega kaetud stringide sisse ja tõmbab sealt välja RDW goblinid.

Või räägivad Tätte ja Matvere kordamööda? Või lehvitaks Laura Põldvere graatsiliselt oma kätega kui ta lauldes Magicut tutvustab?

Ühesõnaga, kui keegi teaks paremat moodust Magicu tutvustamiseks, võib ju idee välja käia. Seni aga me üritame mingi hetk lihtsalt videosse alustuseks võtta tutvustuse ja proovida ühest vanast Pre videost paremini teha.

"Veigo ei võida. Veigo vastased kaotavad iseendale." - Markus Aidla EMV 2019
Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187951
17.02.2020 12:19:21
17.02.2020 12:19:21
Liitus: Mar 2015
A
Ahti Väljas
Meister 2018
Ahti  Väljas
Meister 2018
A
Liitus: Mar 2015
Selles suhtes on see idee hea kui ta toetab mingit marketing strateegiat( loe WotCi üldstrateegia) iseseisva projektina see sulle ei too tulu, arvestades palju sa sinna ressurssi sisse paned. Selliseid asju peab vaatama ärilisest küljest. Kui sa ütled, et see on niisama siis sa petad iseennast ja kogu mängijaskonda.
Taaskord, sihtgrupp, kanalid ja kasutegur. Mõtle need välja ja siis tegutse edasi. See on äriline projekt niivõinaa ja see ei peaks kuuluma m.netis arutamiseks.

Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187952
17.02.2020 13:02:31
17.02.2020 13:02:31
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Wizardsi strateegia on hetkel kõik non-premium poed surnuks lämmatada ja kõik Arenat mängima sundida.

Kui see video toota minimaalsete kuludega on sellest veidike rohkem kasu kui öelda mõnele tuttavale, “mine vaata seda inglisekeelset videot sealt wizardsi juutuubist”.

Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187954
17.02.2020 14:38:06
17.02.2020 14:38:06
Liitus: Oct 2014
Tallinn
C
Coros Väljas
vana tegija
Coros  Väljas
vana tegija
C
Tallinn
Suund on õige.

Iga toode vajab reklaami ja keegi peab sellega tegelema - reklaami tehakse ikkagi põhjusega, vahet ei ole kas kanaliks on televisoon, sotsiaalmeedia või raadio. On loogiline, et selle toote tootmise ja turundusega tegeleb ettevõte, kes sellest tulevikus ka potentsiaalset tulu saab. Kuna WotC ei ole huvitatud reklaame turul lokaliseerimast langeb see vastutus edasimüüjale, kes soovib ilmselgelt ka oma klientuuri suurendada. "Teeme seda mängijate heaks" on muidugi tervitatav mõte, kuid suhteliselt ebausutav, ning hetkel ka ebaoluline.

Suurim probleem säärase video tootmisel ei ole tehniline teostus. Tänasel päeval on iga teine tainas võimeline peegelkaamera, ringvalguse ja rohelise taustaga arvestatava kvaliteedi saavutama. Probleem seisneb Eestis pigem talendi puuduses, kes oleks mängus pädev ja hea esineja. Teine suund on muidugi mängu lihtsalt tuntud inimese abil tutvustada, millega kaasnevad ilmselged lisakulutused. Kuid, olles turundus- ja reklaamimaailmaga veidi kursis, läheksin pigem seda teed ning teeksin reklaami Magicule ja Lorienile, mitte lihtsalt mängule. Kui reklaami teostajaks on konkreetne ettevõte on suhteliselt jabur ka hiljem möliseda, et keegi sellest kasu sai - ilmselgelt ettevõte kes reklaami tellis.

Teine probleem on MtG IP või WotCi "Intellectual property". Peaksid uurima kas ja kui palju tohid videos Magicu tooteid presenteerida, sest omandiõiguse alusel võtaks mina su toodetud video lihtsalt copyright claimiga maha smiley.

Jõudu igaljuhul

Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187957
17.02.2020 18:16:49
17.02.2020 18:16:49
Liitus: Jul 2003
Tallinn
Kaupo Väljas
kohtunik l2
Kaupo  Väljas
kohtunik l2
Liitus: Jul 2003
Tallinn
Ma panen filmide treilereid netti tihti üles ja umbes iga neljas tõmmatakse kohe copyrightiga maha ning pean siis kirjutama, et kuulge, täiesti ametlik video oli. Läheb tunnike mööda ja siis kõik korras, aga üldiselt need contenti otsivad ja maha tõmbavad filtrid või kuidas neid nimetada, need töötavad Facebookis/Youtubes ikka väga efektiivselt. Osaliselt hea, osaliselt täiesti mõttetu lisatöö ja jama.

Viimati muutis Kaupo; 17.02.2020 18:18:45.

For each spell, there's a COUNTERspell.
Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187959
17.02.2020 21:32:41
17.02.2020 21:32:41
Liitus: Nov 2015
Tartu
D
Duke Väljas
vana tegija
Duke  Väljas
vana tegija
D
Liitus: Nov 2015
Tartu
Algne postitaja Veigo
Algne postitaja Duke
miks sa sellele aega tahad raisata? tundub pmst täiesti kasutu töö

Et sa siis ei taha mängu paremaks muuta või rohkem huvilisi leida?
On sul äkki paremaid ideid?

Kui ei, hakka ole vait!

Olgem ausad, sinu esimesed postitused siin teemas jätsid suht troll mulje.

Kui see kõrvale jätta, siis reklaam, et magicu mängijaskonda siinmail suurendada on kindlasti positiivne, aga seda tuleks korralikult teha. Wizardsi videote tuim kopeerimine pole mõistlik (pmst see, mida eelmised juba mainisid). Kindlasti mõtle välja sihtgrupp, kellele tahad neid videosid suunata (noored, vanad, kõik), sest sellest oleneb, kuidas võiks videod üles ehitatud olla. Videod võiks olla eestipärased ehk siis leia nupukaid viise, kuidas eesti ja magic siduda erinevate näidete või vanarahva jutustuste jms kaudu.

Ma loodan, et need esimesed postitused oli lihtsalt halb nali.. kui ei olnud, siis palun, jumala eest, ära kaasa mingeid marko tasaseid või oksmaasid. Samuti mainisid sa nondes tõlgetes lorieni wink

Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187960
17.02.2020 22:39:07
17.02.2020 22:39:07
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Ma tahan teenida, kohe on probleem ja kõik mölisevad.
Ma ei taha raha, kohe on probleem ja kõik mölisevad.

Loomulikult on Oksmaa ja Marco siin naljad.
Esmalt loeks oma jõududega sisse ja liimiks Hannese rohelisele taustale teksti lugema. Siis võtaks kellegi, kes natuke targem on selles etlemise kunstis.

Need Lorieni mainimised teksti sees lähevad üldisemaks. Hannes tegeleb. Keegi tahab aidata äkki? Buustreid saab ju.

Samuti ei näe ma probleemi toote tutvustamisel. Samuti on hetkel kõikidel poodidel luba olemas kasutada Wizardsi tooteid, pilte, graafikat jne kui see siiski on eesmärgiga turundada mängu või konkreetset poodi. Etteantud juhiseid ja stiili peab jälgima. Kõik.

Täpsustan selle osa veel üle targematega, aga üldiselt ei näe probleemi. Tehakse ju igal päeval tuhandeid tootetutvustusi jne.

Minu mõte on teha äge ja humoorikas video, aga see on mu eelarvest väljas. Seega tuleb lihtne greenscreen. Ja no ringvalgusest on asi veidike kaugel. Kuidagi produktsioonistuudio olen endale suutnud kokku kahmata ja visuaalsel poolel pole väga vigagi - mul on targad nõuandjad ka olnud seni. Vähemalt minu arvates ja mõningate nende videode põhjal mis me seni avaldanud oleme.

Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187972
19.02.2020 10:11:32
19.02.2020 10:11:32
Liitus: Apr 2010
Sheffield
Ekvard Väljas
vana tegija
Ekvard  Väljas
vana tegija
Liitus: Apr 2010
Sheffield
Hollywoodi tasemel produktsioonikvaliteeti on siinkohal küll täiesti mõttetu taga ajada. Kasvõi uusi sete tutvustavate videodega sama kvaliteet oleks väga okei. Lihtsalt Hannese asemel peaks keegi teine kaamera ees olema. Kõikidel, kes Hannest tunnevad, on naljakas Talibani-videosid vaadata, kuid suvalisele inimesele on need umbes sama atraktiivsed kui Jüri Ratase vastusteta intervjuud.

Hoopis olulisem küsimus on see, et kes on su sihtgrupp? Video on parim viis jõuda 15-aastasteni, kas sa seda soovidki? Minu arvamus on endiselt, et neist, kes alustavad Magicu mängimist nii noorelt, jääb pikas perspektiivis mängu juurde päris vähe.

Lisaks on video massidesse saamine päris keeruline. Youtube'ist ei leia suvalist videot mitte keegi üles. Facebooki/Twitteri/misiganes sotsiaalmeediakanali reklaamid on kasutud, neid võivad küll paljud korraks näha, kuid reaalsuses klikib nende peal mingi 0,1% kasutajaid. Kui mitte vähem.

Kõige rohkem inimesi näeks tutvustust ilmselt siis kui mingis suuremas ajalehes artikkel ilmuks. Samas tekib siin taaskord sihtgrupi küsimus, sest 50+ inimesed Põlvamaalt vms. ei ole samuti need, keda see kõnetaks. Lisaks on meil vist ainult 2,5 ajalehte, kus sellise artikli ilmumine üldse võimalik oleks(Ekspress, Õhtuleht ning võib-olla ka LP, ma ei ole kindel kui palju selle kontseptsioon peale reedel ilmuma hakkamist muutus). Nendest ÕL lugejad ei ole ilmselt sinu sihtgrupp(ok, ma ei tea täpselt nende lugejaprofiili, aga ilmselt kaldub see sinna 50+ põlvamaalaste suunas), ülejäänud oleks ehk mõeldavad.

Kui ma Eestisse satun, siis ehk saab täpsemalt mõelda...

edit:

Tsiteeri
Videod võiks olla eestipärased ehk siis leia nupukaid viise, kuidas eesti ja magic siduda erinevate näidete või vanarahva jutustuste jms kaudu.

Jumala eest, ei. See oleks lollus.

Viimati muutis Ekvard; 19.02.2020 10:12:41.
Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187973
19.02.2020 11:34:50
19.02.2020 11:34:50
Tallinn
C
Coros Väljas
vana tegija
Coros  Väljas
vana tegija
C
Tallinn
Praktiliselt iga point, mille Ekvard oma postituses välja toob on kas eeldus või faktuaalselt vale. Küll aga on tal õigus Hannese kaamera ees esinemise kohta.

Kuigi toote tutvustamine ajalehes on uskumatult halb mõte (klassikalise print meedia kõige suurem tarbija on 40-49 aastane), sest sihtgrupp ei kattu siis mingi iva Ekvardi jutus peitub, kuigi väljaannetega paneb mööda. Postimees Juunior on ~10tuhandese tiraažiga ajaleht, mis suunatud noortele ning mida jagatakse kõikidesse Eesti suurtematesse koolidesse. Sealne sisuturundus ei ole väga kallis ning mõtlemapanev moodus kuidas sihtgrupini jõuda. Ideaalis suunaks väljaandes olev artikkel kuhugi edasisse keskkonda, kus on videomaterjal juba ees ootamas.

Anyway jään ma oma eelmise pointi juurde - tee reklaami magicule ja poele, mitte magicule, lootma jäädes, et selle edasimüüjad leitakse ise üles. Igal juhul asjalikum plaan kui eesmärgituid videoid toota.

Re: Eestikeelsed Magicu videod [Re: Veigo] #187974
19.02.2020 11:37:00
19.02.2020 11:37:00
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Kusjuures umbes täpselt wotci tänane vastus, et tee poele ja üritustele, küll meie mängu eest hoolitseme oma sihtturgudel wink

Lehekülg 2/3 1 2 3