Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Kuidas mitte MC-le kvalifitseeruda #187285
08.12.2019 12:24:22
08.12.2019 12:24:22
Liitus: Apr 2010
Sheffield
Ekvard Väljas OP
vana tegija
Ekvard  Väljas OP
vana tegija
Liitus: Apr 2010
Sheffield
Seda teksti kirjutama asudes on kell 18:30 ja ma istun Liverpool-Manchesteri lennujaam rongis. Lend väljub 19:55. Õnneks vist õnnestub lennukile jõuda ning ei lenda 150€ vastu taevast. Kui tahta ausalt ära rääkida, miks nii on, siis tuleb ajas minna natuke alla 24 tunni tagasi. (on a sidenote, jah, ma jõudsin lennukile)

Ma olin nädal aega Arenas UB kontrolli testinud ja teadsin, et tahan mängida kas laupäeval Liverpooli või pühapäeval Leedsi MCQl. Lõpuks langes valik laupäevale ja Liverpoolile, sest, noh, Liverpool on lihtsalt tunduvalt normaalsem linn kui Leeds. Muidugi välja arvatud ilm, see on seal kohutav. Mereäärsele linnale omaselt puhub pidevalt selline tuul, mis ilmselt laevaga Helsingisse sõitmist meeldivaks ei teeks. Seetõttu tähendab 5 kraadi sooja Liverpoolis umbes sama külma enesetunnet kui Tallinnas 0 ringis ilm.

Igastahes, tagasi asja juurde. Päev on reede ja kell on umbes 21:30. Lõpetan Panathinaikos-Olympiakose kossumängu vaatamise(Panathinaikos võitis lisajal ja Rice viskas 41p ehk lõpptulemus oli igati meeldiv). Hakkan mõtlema, et ehk peaks Eestisse lennupileti ostma, sest koolis sai poolaasta just läbi. Kuna kossumängu vaatamise käigus sai “veidi” veest kangemaid jooke tarbitud, siis loogiline mõtlemisvõime oli kergelt halvatud. Ostan 19:55-ks lennupileti. Et, noh, MCQ hakkab kl 11, 5 vooru+top, peaks hiljemalt 18 läbi olema küll. Kuna unerütm eriti viimased paar nädalat ei funktsioneeri(ma olen stabiilselt 9:00-17:00 vms. Maganud umbes nädal jutti), siis lähen ja viskan paariks tunniks voodisse pikali juhuks kui öösel und ei peaks olema, et MCQ ajal mitte päris surnud olla.

Ärkan kahe ajal öösel. Muidugi jõuab alles nüüd kohale, et eelnev lennupiletite planeerimine polnud eriti mõistlik. Lennujaam on nimelt Manchesteris, MCQ Liverpoolis. Liverpoolist Manchesteri lennujaama on umbkaudu 1h15min rongisõitu. Aga okei, pole hullu, ma mängin mingit halba UB pakki, küllap ei saa topi ja jõuan rahulikult.

Toksin öösel veel Arenat, et täpses pakinimekirjas selgusele jõuda. Peamiseks mureks on endiselt, kuidas kassipakkide vastu enam-vähem adekvaatne winrate saavutada. Kõik teised matchupid tunduvad head, aga kassipaki vastu on UB kontrolliga ikka jube ebameeldiv mängida. Tõmbel olles pole T1 Witch’s Ovenile võimalik vastata isegi Duressiga. Sisuliselt ainuke võimalus sellest lahtisaamiseks on Brazen Borroweriga seda bounceda ning seejärel kaunterdada/discard spelliga ära võtta. Trail of Crumbs on teine samasugune kaart, mis tuleb juba teisel käigul lauda ehk sellele on väga keeruline õigel hetkel vastata. Lõpuks jäin järgneva pakinimekirja juurde:

8 Island
2 Castle Vantress
6 Swamp
4 Dismal Backwater
4 Watery Grave
2 Fabled Passage
1 Blast Zone

3 Brazen Borrower
2 Gadwick, the Wizened
4 Murderous Rider

1 Liliana, Dreadhorde General
1 Ugin, the Ineffable
2 Narset, Parter of Veils

4 Thought Erasure
2 Legion’s End
2 Tyrant’s Scorn
2 Chemister’s Insight
2 Sinister Sabotage
2 Negate
2 Mystical Dispute
2 Enter the God-Eternals
2 Cry of the Carnarium

SB:
4 Duress
2 Negate
2 God-Eternal Kefnet
2 Sorcerous Spyglass
2 Noxious Grasp
1 Aether Gust
1 Cry of the Carnarium
1 Lochmare Serpent

Kell 8 liigun Sheffieldi rongijaama Liverpooli rongile ning mõnikümmend minutit enne turniiri algust olen edukalt kohal.

Üsna kummaline on muidugi mängida 32 mängija player capiga MCQl, sest on ainult 5 vooru. Isegi Eesti WMCQdel oli vist enamasti 6 vooru smiley

Igastahes, nüüd sai Magicut ka mängida:

R1 vs Jeskai Cavalier Fires

Täpselt see matchup, mille vastu mu pakk väga hea on. Ainuke viis seda matchupi kaotada on lasta tal T3 Teferi into T4 Fires lahendada. Esimeses mängus saab T3 Teferi Mystical Dispute’i ja T4 Fires Negate’i. Peale seda ei tee ta eriti midagi, mingil hetkel saan Liliana lauda ja ta annab üsna pea alla.
SB:
+4 Duress
+2 Negate
+1 Aether Gust
+1 Lochmare Serpent
-2 Legion’s End
-2 Tyrant’s Scorn
-2 Cry of the Carnarium
-2 Enter the God-Eternals
Teises mängus võtab T1 Duress ta Teferi ära. Peale seda üritab ta oodata kuni saab Firesi mängida Mystical Dispute back-upiga, aga mul on 2 counterspelli. Seejärel saan Narseti lauda ja ta annab alla ning näitab mulle käest kolme sinist Cavalieri. See ei ole tõesti Narseti vastu hea kaart.
1-0(2-0)

R2 vs RDW

Kuna ma ei tea, mille vastu ma mängin, siis esimeses mängus jätan käe, kus on 4 landi, Brazen Borrower, Narset ja Chemister’s Insight. Saan kiirelt punaste spellidega molli.
SB:
+2 God-Eternal Kefnet
+1 Cry of the Carnarium
+1 Aether Gust
+1 Negate
-1 Gadwick
-2 Narset
-2 Mystical Dispute
Järgmised kaks mängu on täielik vastand esimesele mängule. Mõlemal juhul T2 Thought Erasure võtab ta 3-mana Chandra ära, sinna otsa T3 Cry, T4 Kefnet ja T5 Enter the God-Eternals. Ta ei löönud mind kummaski mängus isegi <10 elu peale vms.
2-0(4-1)

Peale seda vooru juhtub midagi naljakat. Võtan taskust telefoni. 4 vastamata kõnet. Okei, ju on midagi olulist. Helistan tagasi. Kõne nägi välja midagi taolist:

“You called me way too many times, what happened?”
“Ekvaaaaard, did you leave? Your passport is still in my pocket.”
“*sisesta esimesena meelde tulevad eestikeelsed roppused*”

Noh, läks hästi, et ma passi puudumist alles lennujaamas ei avastanud. Lasen passi hiljem Manchesteri lennujaama tuua. Eks ma pean selle Sheffield-Manchesteri lennujaam-Sheffield tripi eest muidugi kunagi jaanuaris ilmselt midagi välja tegema smiley

Aga tagasi Magicu juurde.

R3 vs Jund kassipakk

Oligi liiga pikalt õnnestunud kassipaki vastu mängimist vältida. Esimeses mängus mängib ta T1 ahju ning T2 Trail of Crumbsi. Trail of Crumbsist õnnestub küll hiljem Brazen Borrower+Thought Erasure comboga lahti saada, aga paraku läheb sellega nii palju tempot kaotsi, et ta mängib lihtsalt uue value-engine’i ning mingil hetkel saavad mul kaardid otsa ja tal on veel valuet käes. Korra tundub, et paki pealt Liliana tõmbamine võis ehk aidata, aga see sai Murderous Riderit ning saan kaela.
SB:
+4 Duress
+2 Negate
+2 Sorcerous Spyglass
+1 Lochmere Serpent
+1 Noxious Grasp
-2 Mystical Dispute
-3 Murderous Rider
-2 Legion’s End
-1 Brazen Borrower
-1 Tyrant’s Scorn
-1 Enter the God-Eternals
Ma pole üldse kindel, kuidas selles matchupis kõige õigem sideboardida on. Ma jätsin varem rohkem Ridereid sisse ja võtsin mõlemad Enterid ning Tyrant’s Scornid välja, kuid samas on need 3 mana 3/3 mehe vastu okeid kaardid. Igastahes seekord sai nii.
Teises mängus jätab vastane 4 landi, ahju, Midnight Reaperi ja Korvoldi ning kaotab üsna kiirelt Duressile ja kolmele Thought Erasure’ile+sinna otsa Uginile.
Kolmandas mängus juhtub turniiri Magicu mõistes huvitavaim hetk. Suudan kuidagi grindida nii kaugele, et Liliana on 9 peal. Vastasel on laud asju täis, kass+2 ahju combo ka lauas. Mul on ca 10 elu. Vastane saab käigu. Mängib Korvoldi, tõmbab miljon kaarti ning siis mängib Mayhem Devili. Ma jõuan otsusele, et ainuke viis seda mängu võita on kui ta unustab ära, et Liliana ultist asju säkkides teeb ka Mayhem Devil dämmi. Teen Liliana -9, vastane korjab kaardid kokku. I guess, et saab ka nii võita. Vedas.
3-0(6-2)

Siia otsa sai topi saamiseks 2 ID-d teha ning söömas käia.(3-0-2)

Veerandfinaal vs Jeskai Cavalier Fires

Jee, veel üks Jeskai Fires. Saan alustada. Teen T2 Thought Erasure’it ning vastane näitab kahte Teferit, Firesit ning lände. Võtan ühe Teferi ära. Teen T3 Thought Erasure’it, vastane on vahepeal sinise Cavalieri tõmmanud, võtan teise Teferi ära. Mystical Dispute jääb lahti. Vastane tõmbab kolmanda Teferi, see saab kaunterit. Käik hiljem saab Fires of Invention Sinister Sabotage’i. Aus Magic. Sinna otsa tõmbab ta selliseid matchupis surnud kaarte nagu Deafening Clarion ning mingil hetkel kaotab Uginile.
SB:
+4 Duress
+2 Negate
+1 Aether Gust
+1 Lochmare Serpent
-2 Legion’s End
-2 Tyrant’s Scorn
-2 Cry of the Carnarium
Teises mängus jättis ta mingi imeliku käe, mis ei teinud eriti midagi peale Legion Warbossi, kuid sai mind isegi 5 elu peale, sest ma võtsin enamik vastuseid sellele kaardile välja. Lõpuks x=0 Gadwick päästis blokkerina siiski päeva ning hoidis mind elus seni kuni Lochmere Serpenti lauda käisin ja ta sellega surnuks toksisin.

Enne poolfinaali vaatan, et ca tunni pärast peaks kindlasti rongile minema, muidu on väga reaalne šanss lennust maha jääda. Ilmselt tuleks finaali jõudes seal lihtsalt alla anda.

Poolfinaal vs GB kassipakk

Esimeses mängus saan tuimalt outvaluet, sest ei suuda leida vastust Midnight Reaperile, mis tähendab, et ta tõmbab iga kassi surnuaiatsükliga kaardi ning grindib mind lihtsalt ära.
SB:
+4 Duress
+2 Negate
+2 Sorcerous Spyglass
+1 Lochmere Serpent
+1 Noxious Grasp
+1 Cry
-2 Mystical Dispute
-2 Murderous Rider
-2 Legion’s End
-1 Brazen Borrower
-2 Tyrant’s Scorn
Võtsin selle vastu julgemalt Enterid ning Tyrant’s Scornid välja, sest pole vaja Mayhem Devilile vastata. Eriti sellest muidugi kasu polnud, tegin mulligani viiele, jätsin käe, kus oli 2 landi ning järgmised 5 käiku lande ei tõmmanud. Seekord siis nii. Vähemalt jõudsin tänu sellele kaotusele lennukile smiley

The end.

Viimati muutis Ekvard; 08.12.2019 14:26:08.
Re: Kuidas mitte MC-le kvalifitseeruda [Re: Ekvard] #187287
08.12.2019 15:00:28
08.12.2019 15:00:28
Liitus: Oct 2002
Keila?
jott Väljas
peaaegu maailmameister
jott  Väljas
peaaegu maailmameister
Liitus: Oct 2002
Keila?
Laik

...ja siis läks gp põlema.
Re: Kuidas mitte MC-le kvalifitseeruda [Re: Ekvard] #187289
08.12.2019 17:39:46
08.12.2019 17:39:46
Liitus: Feb 2005
Tallinn
don Digimon Väljas
maailmarändur
don Digimon  Väljas
maailmarändur
Liitus: Feb 2005
Tallinn
This is not the end.
It is just the beginning!

"It's real. Burn it." [Equilibrium]

Avalik jututuba
Kes foorumis on?
1 liitunud kasutajat (coolime), 54 külalist, ja 0 ämblikku.
Legend Admin, Moderaator, Moderaator
Täna on sünnipäev:
Täna pole sünnipäevalisi.
Aktiivsed oksjonid