Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
MTG nädalavahetus Poolas #186606
09.09.2019 14:52:27
09.09.2019 14:52:27
Liitus: May 2006
Tartu
Tõrts Väljas OP
vana tegija
Tõrts  Väljas OP
vana tegija
Tartu
Mõned kuud tagasi sai võidetud Tartus European Modern Series Qualifier, Modern formaadis, UW kontrolliga.

Võit andis kutse Poola finaalile sõita ja kui keegi soovib teada siis kogu üritus läks maksma umbes 500€ (lennupiletid, hotell kaks ööd, transport, söök/jook, osalustasu kahel turniiril, kaartide ost mis pakist puudu olid).

Laupäeval 07.09.2019 toimus European Modern Series Finale (3 roundi modernit, 3 roundi Modern Horizons draft, 2 roundi modernit = top8 Modern Horizons draft). 160 mängijat.

Pühapäeval 08.09.2019 toimus Mythic Championship Qualifier (8 roundi Modernit ja top8 modern). 157 mängijat.

Eelnev UW control ei olnud lahtises metas (Looting ban) hea valik ja tundsin, et tuleb midagi muud proovida. Nagu modernis kohane on tavaliselt parim pakk see mis suudab mängu kiirelt ära lõpetada. Kahjuks nagu inimestel on ikkagi enda eelistused, ei saanud ma kaugemale sinisest värvist. Arenesin modernis välja Twin comboga ja midagi säärast olen taga otsinud selle bannimisest saadik. Kõikide võimaluste seast jäi lõpuks UW control, UW StoneforgeControl, Jeskai Midrange ja Jeksai Copycat. Peale nädalast uudistamist ja uurimist internetis potentsiaalse meta suhtes valisin Jeskai Copycat.

Neljapäeval, päev enne ärasõitu, sain Tartus pakki ka testida. Tänud Sander, Riivo, Hardi, Margus, Oskar. Testimisest muutsin natukene side’i ja sain vastused main decki küsimustele.

Pakk nägi välja lõpuks säärane:

2 Field of Ruin (algselt Celestial Colonnade aga soovisin Tron vastu extra ja tuli kasuks)
4 Flooded Strand
2 Hallowed Fountain
2 Island
1 Mountain
1 Plains
1 Sacred Foundry
4 Scalding Tarn
1 Seachrome Coast
2 Spirebluff Canal (mängisin neid lande kuna eeldasin burni ja siis soovisin valutumat mana)
2 Steam Vents

4 Felidar Guardian
3 Seasoned Pyromancer (üllatusin kui hea kaart see on, arvasin, et on Narset, Parter of Veils parem aga mitte sedavõrd)
4 Snapcaster Mage

4 Serum Visions
3 Lightning Bolt
2 Lightning Helix
1 Magmatic Sinkhole
4 Path to Exile
1 Force of Negation
2 Remand
2 Spell Pierce

4 Saheeli Rai (omadus -2 Pyro või Snap pihta oli tavaline grind element)
4 Teferi, Time Raveler (see on loll kaart ja isegi kui ta ei tee modern formaadis midagi ennekuulmatut, rikub ta ära selle mis magic peaks mingilmääral olema: interaktsioon kahe mängija vahel)

Side:
2 Celestial Purge
2 Damping Sphere
2 Disdainful Stroke
2 Geist of Saint Traft
1 Lightning Helix
2 Rest in Peace
2 Stony Silence
2 Timely Reinforcements

Eeldasin, et näen palju Burni, Jundi, UW based Stoneforge pakke ja erinevaid Tron, Whirza, Vallakut versioone.

Pakki ennem mänginud turniiril ei olnud, aga sarnanes väga Twin, UW control, Jund ja muudele midrange pakkidele millega kogemust on aastate jooksul saadud. Pakk mängib suurest nägu Twin, ehk siis pooled mängud võidad comboga ja pooled grind. Väga meeldiv pakk mida mängida kui soovid vastastega interaktiivne olla mitte ainult oma lineaarset mängu mängida. Teferi, Time Raveler ei aidanud sellele kaasa, aga kuna pooled mängud ei läinud combo peale siis annab see kaart huvitava suuna mängule kui see lauda tuleb.

Modern Horizons drafti sain eelnevalt katsetatud ühe korra. Enne seda lugesin ja vaatasin internetist kõike mida kätte sain formaadi kohta, ning ainsas draftis mis sai Tartus tehtus sain kinnitust sellele mida olin enda jaoks kirja pannud, ning tundsin ennast pigem hästi seoses draftiga. Limited formaadid on eelnevalt ka selgeks tehtud, et aitab ka eelnev kogemus ja teadmised drafti kui formaadi osas.

Lendasime Simoga (kes võitis Tartus Horizons seald eventi kutse) reede õhtuks Warsawi, poest mõned õlled, süüa ja asusime Simo pakki kokku panema. Otsustas UW Stoneforge Eldrazi ja U taking turns vahel, ning L üritusel mängis U-turnsi ja P üritusel UW DraziBlade. Kohapeal selgus, et Pierre oli hoopis kolmas Eesti alt mängija.

European Modern Series Finale, laupäev:
R1 – Burn – võit – 1-0
3 game peale sain võetud 2 mulligani, aitas main deck helix ja side kaardid, matchup peaks hea olema, ning võitsin mängud pyromanceritega. Pool combot sidesin välja ja ei eeldagi seda matchi comboga võita.

R2 – Jund – viik – 1-0-1
Vastane mullis esimeses mängus 5 peale ja lõpuks nagu kaks midrange härralikult teevad ootavad kellel paki pealt paremini jookseb. Esimene mäng tõmbasin mina paremini, teine mäng tema. Kuna tegemist oli aeglase mängijaga siis mäng läks viiki, ilmselt oleksin selle kaotanud kui oleks veel 10 min aega olnud mängida aga kes teab.

R3 – Jund – võit – 2-0-1
2-0 võit tuli esimeses mängus comboga viimasel hetkel enne surma kui vastane kinni oli ennast täppinud, ning teises mängus tegid tööd pyromanverid ja grind võitis.

Modern Horizons draft algas Twisted Reflection kaardiga, raret ei mäleta aga kihelema ei pannud (mu kolm raret olid Tectonic Reformation, Cabal Therapist ja Arial of Flame). Siis saadeti mulle Force of Virtue. Teadlik, et valge on ideeliselt kõige halvem värv ilmselt paneb inimesi mitte seda värvi soovima, aga kaardid nagu Force of Virtue on just see mis valge teeb mängitavaks, ehk siis võtsin Force ja uurisin edasi. 6 pickina saadeti edasi Igneous Elemental, et 1 boostri teises pooles võtsin ka punast, kuna tundus vaba värv olevat. Tegelikult ei olnud ja 4 picki läksid vales suunas, mis oleks võinud olla siis mustad kollid. Teises boostrist jällegi rare oli crap ja mulle saadeti Hogaak, Arisen Necropolis. Kuna olin esimesest boostrist ka Etchings of the Chosen võtnud siis võtsin teiseks värviks musta valge kõrvale. Saadeti kohe Mob ja Defile ka, et olin rahul. Drafti lõpuks aga tuli välja, et ainult valge oli vaba, ning musti kolle ma Hogaak, Arisen Necropolis jaoks kokku ei saanud, et teda mängida, ning tuli Wb aggro:

2 Recruit the Worthy (1 sidesin pidevalt välja Wing Shards vastu)
Impostor of the Sixth Pride
2 Enduring Sliver
Putrid Goblin
Lancer Sliver
King of the Pride
Answered Prayers
Martyr’s Soul
Splicer’s Skill
2 Rhox Veteran
2 Irregular Cohort
Knight of Old Benalia

Reprobation
Talisman of Hierarchy (Sidesin ka välja Defile või Ephemerate vastu. Idee oli alguses selles et Enduring Sliver ja Recruit the Worthy koos Splicer’s Skill annab võimaluse manasink mängu lõpus)
Mob
2 Settle Beyond Reality
Etchings of the Chosen
Force of Virtue

5 Swamp
12 Plains

Mingi pomm oleks võinud pakis olla ja no Hogaak, Arisen Necropolis jaoks oleks tahtnud musti kolle, aga mida ei olnud oli just musti kolle.

R4 – UB Ninja – võit – 3-0-1
Mulliganisin kahes mängus, vastane ühes. 2-1 võitsin sideboardist extra removali pärast. Sain ka Warningu kuna üritasin Mob delvida, aga oli hoopis convoke. Judge istus kõrval ja kastreeris kohe ära. Ehk siis lapsed lugege kaarte, mina seda ei teinud.

R5- UG Snow – võit – 4-0-1
Vastane tegi mõned vead ja 2-0 võit oli lihtne. Irregular Cohort koos King of the Pride, Force of Virtue ja Lancer Sliver on lollus.

R6 – Naya + Serra – võit – 4-0-1
2-0 võit oli aga paljut ei mäleta aggrosin ära, Antherm effect töötab.

Modern jätkub.
R7 – Mono Red Prowess – kaotus – 4-1-1
Esimene mäng mulliganisin 2 korda, teises mängus 1 korra. Vastane oli väga kiire mitme kolliga mõlemas mängus ja 0-2 kaotus tuli kiirelt. Pakk ei andnud ja vastasel jooksis.

R8 – TitanShift – võit – 6-1-1
Mulliganisin ühe korra, 2-1 võit. 1 mäng Teferi võttis vastaselt 2x suspend Search for Tomorrow ära ja combo kill tuli järgi. 2 mäng ei tulnud mul midagi ja 3. mängus võitis Geist koos counterspellidega.

Punktide põhjal swiss top9 oli 22 punkti, 21 punkti ja 7x 19 punkti mängijat. Ning kui nad vaikselt ette lugesid kes siis top8 pääseb olin ma kes pidi leppima lohutus auhinnaga.
Top3-8 oli Box of Modern Horizons + SDCC 2019 Promo Set + Eclipse Deck Box + Eclipse Sleeves Pack ja 9. kohal ma sain 18 Boosters of Modern Horizons. Mis seal ikka, seegi hea. Bubist pähkleid ja õlut ning magama.

Mythic Championship Qualifier, pühapäev:
Paki jätsin samaks:

R1 – Burn – võit – 1-0
Grindisin mõlemad mängud ära, 2-0 võit tuli main deck helixi ja Pyromancerite pärast.

R2 – UW BladeConrol – võit – 2-0
Tavaline UW control koos Stoneforge pakettiga. Ideeliselt on osad vastased kelle vastu batterskull aitab võita nagu humans ja burn, aga muidu Stoneforge väga suur mõju modernile ei tundnud andvat, vähemalt selle turniiri põhjal kokku. Mulliganisin ühe korra, võitsin 2-0. Teferi on controlli vastu mõeldud ning ühe mängu võitis combo teine Grind koos Geistiga. Stony Silence tegi vastase paljud tõmbed tänu Stoneforge pakettile tühjaks.

R3 – Whirza – kaotus – 2-1
Mulliganisin ühe korra, kaotasin 0-2. Vastane combos esimeses mängus turn3 ja ta alustas ning mul ei olnud selle vastu midagi teha. Teises mängus ma ühtegi sideboardi kaarte ei näinud, ning paki pealt ta sai combo, 2 Urzat, Whir, Tezereti, gobini. Vastasel jooksis, minul mitte. Nii see MTG vahepeal on.

R4 – Burn – võit – 3-1
Mulliganisin ühe korra, aga muidu võitsin 2-0 tänu grind + Helix. Pyromancer blockib ja tõmbab kaarte, midagi muud sul selle paki vastu pole vaja.

R5 – UW control – võit – 4-1
Need mängud kus mina Teferi mängu sain võitsin comboga ja selle millal tema selle mängu sai võitis ta Celestial Colonnade. Endal käes oli Path ja coutner spellid ja kahjuks Field of Ruin ei tulnud.

R6 – Eldrazi Tron – võit – 5-1
Ühe korra mulliganisin, võitisin 2-1, Chalice of the Void koos 2x Thought-Knot Seer ja Dismember tegid talle esimese mängu. Damping Sphere ja Pyro võitsid teise, ning kolmandas sain teferi varjus ära combotada.

R7 - UW BladeConrol – võit – 6-1
Mulliganisin ühe korra, aga muidu 2-0 võit tuli grindimise lõpus tõmmatud combo põhjal. Teferi ja Stony Silence tegid jälle tööd.

R8 – Jund – tahtlik viik – 6-1-1
Vastane kes turniiri ka võitis. Noor soomlane oli. Tegin viigi kuna Jundi vastu on 50/50 ja oleneb kes paki pealt paremini tõmbab. Kuna olin standingutes 8. ja kes oli 9. oli 6-1 record ning peab mängima, sealt edasi oli juba 5-1-1 tegelane kellel oli minust piisavalt halvemad näitajad. Kui nende mängus võidab 5-1-1 vastane siis saan mina top8 ja kui võidab 6-1 tegelane siis jään jälle 9. Jätsin saatuse teise 50/50 olukorda kui Jundiga mängida. Olin juba piisavalt intensiivselt mänginud ja tundsin, et parema meelega puhkan natukene. Juhtus see, et sain top8 sisse, järelikult oli õige otsus :P

Top8 – Humans – võit
Vastane oli Vitalijs Bukovskis, ta on korduvalt ka Eestis käinud mängimas. Selline suuremat sorti koos pikemate näppude ja küüntega, vähemalt selle põhjale jäi ta mulle kunagi meelde. Ta oli swissi põhjal ainukene kes läks 8-0. Mängudes võitsin teda 2-0. Mõlemas mängus oli grind mis lõppes comboga. Removal töötab aggro vastu, esimene mäng ta lõi mu 1 elu peale ja siis ma combotasin, ta ei olnud sellega üldse rahul.

Top4 – Whirza – kaotus.
Sama vastane kelle vastu ma mängisin ka R3. 1. mäng, mulliganisin ja mõlemad mängisime lände ja doodeldasime oma 7 käiku, ning siis tema tõmbas kombo ennem kui ma teda kahe kiisuga lõin, kaotasin combole. Teine mäng võitsin comboga. Kolmas mäng peale Grindi ja minu kahete mulligani tõmbas ta mitu Urzat ja Tezeret Urza triggeri pealt kui ma ta hävitasin, ning see Tezeret võitis talle mängu. Kuradi Tezeret, ma mängisin selle Whirza vastu 5 mängu kokku ja 3 mängus ta lõi minu Teferi/Saheeli paki pealt tõmmatud Tezzeret, Agent of Bolas -1 omadusega maha. Seekord siis niimoodi.

Top8 tulemus – Jund, Whirza, Jeskai control, Jeskai CopyCat, Humans, G-Tron, Burn ja vist oli Eldrazi Tron aga täpselt ei mäleta.

Üritus oli ise väga tore, pikad konkureerivad mtg üritused on omamoodi kogemus.

Mängu statistika Jeskai CopyCat pakiga:
Mängisin ja seis:
3x Burn 3-0
2x Jund 1-0-1
2x UW BladeConrol 2-0
2x Whirza 0-2
Red Prowess 0-1
TitanShift 1-0
UW Conrol 1-0
Eldrazi Tron 1-0
Humans 1-0

22 game mida ma võitsin, nendest ma võitsin comboga 12 ja grind 10. Ehk siis 55% võitudest oli combo kill ja enamus combo kille tuli peale pikemat grind battle’it. Pakk on rohkem midrange pakk kui combo, või siis tegemist on midrange pakiga milles on combo kill sees. Kokkuvõtlikult võib öelda, et valisin õige paki nende vastaste suhte kellega mind kokku pandi ja side oli õigesti koostatud.

6-1-1 kaks päeva järjest on iseenesest hea tulemus ja ehk järgmine kord saab finaalis ka mängida.

Ettevalmistus ja natukene õnne tulid kasuks.

Viimati muutis Tõrts; 10.09.2019 09:08:49.
Re: MTG nädalavahetus Poolas [Re: Tõrts] #186607
09.09.2019 15:19:19
09.09.2019 15:19:19
Liitus: Nov 2015
Tartu
D
Duke Väljas
vana tegija
Duke  Väljas
vana tegija
D
Tartu
Hea töö, kahju, et natuke puudu jäi.

Mida muudaksid pakis/side-is peale turniire?

Kas oli mingeid kohti/matchupe, kus millestki oli puudus või kus mingid kaardid omakorda tegid oodatust rohkem tööd?

Millest Whirza matchupis puudu jäi?

Viimati muutis Duke; 09.09.2019 15:22:31.
Re: MTG nädalavahetus Poolas [Re: Tõrts] #186608
09.09.2019 16:40:33
09.09.2019 16:40:33
Liitus: Aug 2015
Tallinn
S
Sanies Sees
tegija
Sanies  Sees
tegija
S
Liitus: Aug 2015
Tallinn
Päris hästi Tõnn.

Mul on kohe vähem kahju sellest finaali kaotusest sulle smiley

See tundub ka teemakohane ja naljakas

https://www.maagia.net/ubbthreads.php/topics/186501/wtb-felidar-saheeli-4x-each#Post186501

Re: MTG nädalavahetus Poolas [Re: Tõrts] #186609
09.09.2019 16:44:30
09.09.2019 16:44:30
Tartu
Tõrts Väljas OP
vana tegija
Tõrts  Väljas OP
vana tegija
Tartu
Seasoned Pyromancer oli üllatavalt hea kaart. Tegi kõike mida vaja oli. Ainekene probleem selle kaardiga on ära tabada millal on aeg combost loobuda ja grindi minna. Ma vähemalt ühe korra tegin vale kalkulatsiooni ja viskasin kombo jupi minema, aga tegelikult oleks pidanud korra veel ootama ja alles siis Pyromanceri käima. Omadus on tal kohustuslik, et seoses sellega tuleb olla ettevaatlik ja kui kiiret pole siis võimalusel aega andma.

Teine oli Teferi, Time Raveler. See kaart tegi tööd iga vastase vastu ja ma ei mängiks seda vähem kui 4.

Magmatic Sinkhole töötas ja one off'ina jätaks ta ka edaspidi sisse. Sarnaselt Force of Negation ja teised counterspellid.

Leian, et üks probleem selle pakiga on limiteeritud kohtade arv main deckis. Praegu oli 5 counterspelli, 10 removalit ja 4 kaarditõmmet. Kuna 1 cmc kaarditõmme on oluline siis minu silmis on mängimis ruumi ainult 15 kaardi vahel. Paljud pakid mängivad lisaks ühte landi ja ka mul oli vähemalt 3 mängus manascrew. See aga viib olukorrale kus ei pruugi jääda main decki piisavalt kaare nii aggro või combo/big mana pakkide vastu. Ehk siis ühe vastu ilmselt on alati main halvem. Minul õnneks mängis välja, aga mäletan kui pakki ehitasin siis oli suur probleem sellega.

Mul endal jääb veel lahtiseks debate Field of Ruin vs. Celestial Colonnade vahel. Ehk siis tuleb katsetada mänge mõlemaga, et mõista mis on parem ja mis metas. Samamoodi üritan selgust saada kas 22 landi on ikka piisav.
Muid muudatusi ma praegu main deckis ei muudaks. Jällegi see pakk oli ehitatud vastavalt mida ma ootasin, et meta tuleb. Ehk siis kui meta muutub siis muudaksin ma ka pakki. Sama saan öelda ka side kohta.
Kui tulevikus pakile otsa vaatan ja peaksin seda muutma siis kaarte mida mina kaaluksin muutes oleks: 1 Snapcaster Mage, 3 Lightning Bolt, 2 Lightning Helix, 1 Magmatic Sinkhole, 4 Path to Exile, 1 Force of Negation, 2 Remand, 2 Spell Pierce kõik muu tundub olemat hädavajalik, et kombo õnnestuks.

Whirza matchup on huvitav. Ma isiklikult arvan, et see on parim pakk praegu formaadis. Ta teeb kõike mida sul vaja läheb. Combo, kaardi edu, tutor efect hate kaartidele, life gain, ründab mitmest küljest. Ehk siis võibolla on see lihtsalt halb matchup. Äkki ta on halb matchup enamus pakkidele.

Iga kaart tuli vähem või rohkem sideboardist pidevalt sisse, et kasutuid kaarte seal ei ole. Võibolla Geist of Saint Traft võib tunduda imelik, sest ta on seal grind element ja kohtai on sul käes nii combo kui Geist ja siis oled seal tupikus sest mingid kaardid sul käes on nüüd kasutud. Võibolla prooviks Ashiok, Dream Render kaarti 75, et näha kuidas ta mängib.
Kuna kombo ja grind on suuresti 3-4 mana eest siis on poolenisti imelik tuua sidest veel 3 cmc kaarte pakki aga äkki aeglasemate vastaste vastu on sel jumet. Rest in Peace kasutasin ka ainult Whirza vastu. Aga Whirza vastu on sul vaja hate ja tema vastu on vaja ka clocki. Mõnesmõttes Teefri on clock iga vastase vastu, sest vastane hakkab siis paanitsema, et lõpp on käes.

Re: MTG nädalavahetus Poolas [Re: Sanies] #186610
09.09.2019 21:39:59
09.09.2019 21:39:59
Tartu
Tõrts Väljas OP
vana tegija
Tõrts  Väljas OP
vana tegija
Tartu
Algne postitaja Sanies
Päris hästi Tõnn.

Mul on kohe vähem kahju sellest finaali kaotusest sulle smiley

No kuna Faithless Looting ban'i sai siis ega sul olekski olnud segadus millega sa lähed smiley

Re: MTG nädalavahetus Poolas [Re: Tõrts] #186611
09.09.2019 22:30:20
09.09.2019 22:30:20
Tartu
D
Duke Väljas
vana tegija
Duke  Väljas
vana tegija
D
Tartu
Kui ma ise vahepeal mängisin seda pakki, siis mingi hetk cuttisin colonnade ühe peale ning isegi siis oli vahepeal mõte, et kas peaks üldse mängima, sest täpituna mängu tulev maa võib päris halb olla.

Fielde ei mäleta, kas mängisin, aga ka nende puhul on kahtlus, kas peaks üldse. Colored mana on suht vajalik ning mõnikord on vaja ühe käigu jooksul mitu spelli mängida (pakis on palju odavaid ning mitut värvilist mana tahtvaid spelle) ja siis võib see värvitu mana probleemiks osutuda.

Pyromanceri varakult castimisega ei olnud probleeme? Et oli topeltpunane olemas ja selle hankimine ei seganud edasist mängu?

Re: MTG nädalavahetus Poolas [Re: Duke] #186612
10.09.2019 08:02:08
10.09.2019 08:02:08
Tartu
Tõrts Väljas OP
vana tegija
Tõrts  Väljas OP
vana tegija
Tartu
Algne postitaja Duke
Kui ma ise vahepeal mängisin seda pakki, siis mingi hetk cuttisin colonnade ühe peale ning isegi siis oli vahepeal mõte, et kas peaks üldse mängima, sest täpituna mängu tulev maa võib päris halb olla.

Fielde ei mäleta, kas mängisin, aga ka nende puhul on kahtlus, kas peaks üldse. Colored mana on suht vajalik ning mõnikord on vaja ühe käigu jooksul mitu spelli mängida (pakis on palju odavaid ning mitut värvilist mana tahtvaid spelle) ja siis võib see värvitu mana probleemiks osutuda.

Pyromanceri varakult castimisega ei olnud probleeme? Et oli topeltpunane olemas ja selle hankimine ei seganud edasist mängu?

Pyromanceri mängimine ei tekitanud probleeme, seda tuli lihtsalt silmas pidada alati kui sa lande otsisid.

Fielde oli rohkem kasu kui kahju ja eeldan, et mängiks seda ka edaspidi.