Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Lehekülg 35/46 1 2 33 34 35 36 37 45 46
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Veigo] #181051
22.08.2018 20:54:04
22.08.2018 20:54:04
Liitus: Jul 2002
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Liitus: Jul 2002
Aga mis Mark ikka Saksamaal korraldas?

"Veigo ei võida. Veigo vastased kaotavad iseendale." - Markus Aidla EMV 2019
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Kaupo] #181054
23.08.2018 10:09:18
23.08.2018 10:09:18
Liitus: Dec 2005
Tallinn
sherlock Väljas
meister
sherlock  Väljas
meister
Liitus: Dec 2005
Tallinn
Algne postitaja Kaupo
@Kalev - Väga super kokkuvõte.

+1

It is fortunate for this community that I am not a criminal.
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Kaupo] #181055
23.08.2018 13:25:35
23.08.2018 13:25:35
Liitus: Mar 2002
Tallinn // Tartu
Mirror Väljas
maailmarändur
Mirror  Väljas
maailmarändur
Liitus: Mar 2002
Tallinn // Tartu
Algne postitaja Kaupo

@Duke - Coros pani kaks avatud boostrit deckboxi, kus tal oli draftipakk. Ärge keegi teine nii tehke. Turniiri ajal tohib turniirikaartidega samas deckboxis olla ainult pakk, sideboard, tokenid, vahel kahepoolsed kaardid ning turniirilt antav promokaart.

Oot, kas see on probleemiks ka siis, kui sul on karbis kaardid, mis ilmselgelt ei saa selle turniiriga seotud olla?

Kuna turniirid on kohaks, kus saab vahetatud/ostetud kaardid hästi kokku korjata, siis vedeleb mul pre-release karpides päris tihti paki kõrval näiteks paar Griselbrandi vms.

Tee, mida oled lubanud;
lõpeta, mida oled alustanud;
ole õigeaegselt kohal.
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Veigo] #181057
23.08.2018 13:35:02
23.08.2018 13:35:02
Liitus: May 2014
Tallinn
kilpkonn Väljas
vana tegija
kilpkonn  Väljas
vana tegija
Liitus: May 2014
Tallinn
Tegu oli vist sama seti boostritega. Teisest setist on aru saada

Sa eksid

Nexus of Fate’s last ability applies if it would be put into a graveyard in any way, including while it’s resolving.

Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Veigo] #181063
23.08.2018 15:30:19
23.08.2018 15:30:19
Liitus: Oct 2014
Tallinn
C
Coros Väljas
vana tegija
Coros  Väljas
vana tegija
C
Tallinn
Okei, paistab, et siin liigub mingit natukene hämast infot, niiet kopi-peistin sama info siia, mis ma teistele skaipi viskasin. Kes vana asja meelde tuletab sel silm peast aga noh...

Tsiteeri
Elasin inglismaal siis, 2010, suht loll kui asi puudutas suuremaid turniire. Käisin scarsi (vist) rel-il (Kui uus sett välja tuli siis toimus nädal pärast pred Londonis alati suht suure prizepooliga turniir). Sain oma kuus pakki kätte, täitsin pre regamise listi, panin paki kokku, sliivisin ära.

Panin sliivitud paki deckboxi, ja ostsin kohaliku diileri käest kolm boostrit uut seeriat, et need crackida. Olin tainas ja panin crackitud kaardid deckboxi. Teine round deckcheck, annan kogu deckboxi kohtunikule

Pärast mida kutsutakse mind kohtuniku juurde, tema ütleb, et kirjutame siis selgituse, et mis toimps. Mina olen, et what??. Tema ütleb et nüüd on olukord nii, et ta ei ole suuteline kontrollima kas ma olen neid kaarte oma pakis kasutanud või mitte, sest siin deckboxis on ka minu sliivimata sidedeck

"adding cards to a limited pool"
18 kuud bänni

Häma igaljuhul, ilmselgelt ülepingutatud karistus, eriti kuna mul ei olnud eelnevalt isegi ühtegi warningut mitte üheltki turniirilt ehk siis täitsa puhas poiss. Kohapeal kirjutasime kaks seletuskirja, mina ja kohtunik, ja nii see läks.

Siin võib muidugi arutada, et mis on õiglane ja mis mitte ja kas tundub okei käitumine nende poolt või olin midagi ära teeninud. Mina tean seda, et pärast seda quittisin ma magicu päris pikaks ajaks. On the bright side - ei ole ma kunagi ühtegi extra kaarti enam deckboxi pistnud laugh

Viimati muutis Coros; 23.08.2018 15:32:27.
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Coros] #181064
23.08.2018 15:51:36
23.08.2018 15:51:36
Liitus: May 2006
M
Mhe Väljas
vana tegija
Mhe  Väljas
vana tegija
M
Liitus: May 2006
Ma mõistan, et probleem oli selles, et deckchekiks anti ekstra kaarte, mitte selles, et samas deckboxis neid kaarte hoiti.

Kaartide omamise eest ei ole võimalik määrata karistust. Kui väide on et "Ta ei ole suuteline kontrollima, kas sa oled neid kaarte oma pakis kasutanud või mitte", siis just see sama lause ütlebki, et siis ei saa ka karistada. Karistada saab selle eest, kui sa kasutad neid kaarte oma pakis, aga kohtunik ise ütles, et ta ei saa seda rikkumist tõestada.
https://blogs.magicjudges.org/rules/mtr7-2/ siin ütleb spetsiifiliselt. "Only cards from the expansions of the boosters opened (and only cards opened or drafted in that player’s pool) may be used in a player’s deck.", mitte, can be held in the deckbox vms.

Samamoodi ei saa kontrollida, kas ma pole oma kotis olevast mapist pakki kaarte juurde lisanud - mis vahet on, kus kohas su ekstra kaardid parasjagu paiknevad.

Karistada saab ainult siis, kui sa justnimelt tõestad, et mängija rikkus reegleid ja sinu case'l sa ei mänginud neid kaarte ( ma eeldan ), seega sa ei rikkunud neid reegleid. Ma näen, et see on umbes deckcheck error, milles on pikem artikkel siin: https://blogs.magicjudges.org/whatsupdocs/2012/06/12/tournament-error-deck-decklist-problem/

Ja isegi kui keegi oskab välja tuua rulingu, et samas deckboxis ei tohi olla teisi kaate, siis see rikkumine kohe kindlasti ei ole bänni vääriline. Bänni vääriline on nende kaartide kasutamine oma pakis ja nagu korduvalt öeldud - kui ei saa tõestada, et sa seda tegid, siis mis bännist saab juttu olla.

Ma ei ole Eesti parim magicu mängija..aga ma olen kriminaalselt hea.
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Veigo] #181067
23.08.2018 16:37:51
23.08.2018 16:37:51
Liitus: Jul 2003
Tallinn
Kaupo Väljas
kohtunik l2
Kaupo  Väljas
kohtunik l2
Tallinn
Tsiteeri
Ma mõistan, et probleem oli selles, et deckchekiks anti ekstra kaarte, mitte selles, et samas deckboxis neid kaarte hoiti.

Ilmselgelt ei mõelnud ma mingit suvalist deckboxi kotis. Ei mõelnud, et niimoodi on võimalik seda välja lugeda. Kui kohtunik kontrollib midagi, siis ikka pakki ja sideboardi. Kui tuleb deck check, siis mängija ei saa enam hakata sellest deckboxist kaarte välja võtma ja seletama, et need ei ole seal paki osad. Judge küsib pakki ja sideboardi kaarte. Kui need on deckboxis, siis võtab judge alati KÕIK kaardid, mis seal sees on. Kõik, mis seal sees on, loetakse paki osaks. Erandid on, kui on judge poolt lubatud proxyd (Nexus of Fate), kahepoolsed kaardid (Huntmaster of Fells), tokenid ja turniiril jagatav promo.

Limitedil on loomulikult lihtsam selle vastu eksida, kui constructed turniiril, sest sideboard on enamasti ilma kiledeta. Samas, kui constructed turniiril on deckboxis mingid muud sama formaadi kaardid ja samades kiledes või ilma kiledeta, kui sideboard pole ka kiles, siis on täpselt sama seis, mis limitedi puhul. Kui deckboxis on mingid muud kaardid erinevates kiledes, siis olenevalt turniiri tasemest ja investigationist, võib pääseda DQst ja kõigest muust, mis muidu järgneks.

Viimati muutis Kaupo; 23.08.2018 16:39:22.

For each spell, there's a COUNTERspell.
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Kaupo] #181070
23.08.2018 16:57:08
23.08.2018 16:57:08
Tallinn
C
Coros Väljas
vana tegija
Coros  Väljas
vana tegija
C
Tallinn
Muidugi ei mänginud ma neid kaarte. Ma usun, et asi oli umbes täpselt nii nagu Kaupo kirjeldas. Tuli ja võttis deckboxi koos kõige seal sees olevaga ning siis hakkas registered decki nimekirja alusel kaarte lappama - nimekiri ei vastanud sellele, mis boxis oli ja nii oligi.

Pmst on sellest nii palju möödas, et ei mäleta enam mingit täieliku spetsiifikat, et mida tema küsis ja kuidas mina vastasin. Seda mäletan, et seletuskirja läks sama jutt mis praegu siia. Aga seda, mida judge oma seletuskirja kirjutas, seda ma muidugi ei tea. Mis Kaupo muidu arvab, mis ta sellises olukorras kohtunikuna teeks?

Naljakas on selle juures ka muidugi see, et bänn jõustus vist alles kolme kuud pärast intsidenti, niiet ma käisin veel pärast seda mõnel draftil ja ühel suurel üritusel. Suurel üritusel sain ma kohe "random" deckchecki, vist esimeses roundis, kus osalejaid oli vist üle 200. Alati huvitanud kui random see check oli laugh.

Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Veigo] #181071
23.08.2018 17:38:48
23.08.2018 17:38:48
Tallinn
Kaupo Väljas
kohtunik l2
Kaupo  Väljas
kohtunik l2
Tallinn
Kohtunikud varasemaid karistusi kuidagi läbi WERi ei näe. Ainult WOTCi mingid inimesed näevad seda süsteemist. WER ei oska ka kindlasti kusagilt seda infot võtta ja vastavalt sellele genereerida.

Üldiselt on väga raske kindlaks teha, et pani keegi midagi üleliigsete kaartide hulgast pakki või mitte. Jääb kohtuniku subjektiivseks otsuseks. Praegu toimuks investigation ja peale seda on kaks võimalust - Kui kohtunik usub sind, et oli kogemata, siis saad Game Lossi. Deck error on muidu warning, aga selle eest on kindlasti upgrade. Kui kohtunik usub, et üritasid petta, siis DQ, seletuskirjad ja võib tulla ka suspencion. Kas sel ajal oli miskit teistmoodi ja kõik oli kohe DQ, seda ma enam ei mäleta.

Tegelikult ma uurin natuke veel seda, sest IPG jätab täpselt selle näite remedy kirjeldamata, et kuidas üleliigsed kaardid eemaldada, kui decklisti näiteks ei ole jne.

Edit: Leidsin ikka koha peale kolmandat lugemist üles. Kui kohtunik otsustab, et oli kogemata, siis üritab ta kindlaks teha, millised olid kogemata lisatud kaardid ja eemaldab ta need.
Mis siis saab, kui ei suuda kindlaks teha, seda kirjas pole, aga loogika ütleb, et siis läheb õige arv suvalisi kaarte (hea kui sama haruldusega.) Mingil määral saab ka loogikat kasutada, et kui ükski sideboardi rare ei lähe paki värvidega kokku, siis on mängijal ilmselt nagunii suva ja kui tal on mingi hea samas värvis rare sideboardi kaartide hulgas, siis ilmselt ei kuulu sealdid/drafti pooli. Ilmselt saab ikka eemaldatud õiged kaardid või vähemalt kaardid, mille puhul pole mängijal palju vahet, et kas sai õige või mitte.

Viimati muutis Kaupo; 23.08.2018 18:27:04.

For each spell, there's a COUNTERspell.
Re: Maagiline möla vol. 3 [Re: Veigo] #181072
23.08.2018 18:33:21
23.08.2018 18:33:21
Tallinn
C
Coros Väljas
vana tegija
Coros  Väljas
vana tegija
C
Tallinn
8 aastat hiljem on vist hilja appellatsioon esitada?

Lehekülg 35/46 1 2 33 34 35 36 37 45 46