Maagia.net
Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Lehekülg 1/2 1 2
Turniirikorraldusest #180309
19.07.2018 20:14:17
19.07.2018 20:14:17
Liitus: Jul 2002
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Selgus, et paljud inimesed peavad iseenesest mõistetavaks, et nad võivad turniirikorraldamise arvutis teha kõike mida nad heaks arvavad.

Kuigi MTG tournament rules on selles osas üsna tagasihoidlik (punkt 1.9), siis tegelikkuses on kohtunikud väga resoluutsed selles osas.

- Standinguid võidakse näidata voorude vahepeal aga peab näitama enne viimast vooru.
- Mängijatel ei ole õigust peale paaringute postitamist õigust kasutada elektroonilisi abivahendeid ega igasuguseid välised abivahendeid (sh. ka siis paaringud ja standinguid).
- Kindlasti ei ole mängijatel õigust välisele infole mängu seisu mõjutamisel. Oleme oma väikses poekeses teinud tulemuste avaldamine "yo paks, mis tulemus oli?" kuid mängija soovidele vastu tulles peaks olema võimalus ka diskreetselt seda edastada ja peaks jälgitamata kuidas toimub teistes laudades mängud. Palju on olukordi kus auhindade kohtade tulemused on tekitatud, sest "tema" võitis ja "mina" saan nüüd auhinnalisele kohale. See ei ole "fair play".
- Oma punkte saab alati turniirikorraldaja/kohtuniku käest küsida.
- Mängime nüüd ausalt ja ärme solvu.

Nipp GP-l osalejatele, kus kasutatakse elektroonilisi paaringuid.
Minge istuge oma lauda maha, oodake vastast ja siis küsige tema telefonist näha paaringuid/standinguid. "JUDGE" ja oletegi võitnud selle matchi. Või.. saate 6 kuud turniiridelt eemal olla nagu varsti Eero saab.

"Veigo ei võida. Veigo vastased kaotavad iseendale." - Markus Aidla EMV 2019
Re: Turniirikorraldusest [Re: Veigo] #180312
19.07.2018 21:02:07
19.07.2018 21:02:07
Liitus: May 2006
M
Mhe Väljas
vana tegija
Mhe  Väljas
vana tegija
M
Kalev: "Mind pairiti alla... ma kontrollin, kas ma olen ikka 6 punkti peal"

--lähenen arvutile--

Veigo: "EI TOHI TEHA"
Kalev: "ok ütle mulle siis kas ma olen 6 punkti peal"
Veigo: "oled küll"

istun maha hakkan shuffeldama

Veigo:"Ma annan sulle DQ järgmine kord selle eest. JABWADAWAHABASDA random paainline gibbersih mingi 3 minutit järjest, kuidas seda ei tohi teha"

Kalev:" Veigo palun ole vait ma üritan mängida ma tõesti ei viitsi sind kuulata

V: "Sa pead aru saama, et seda ei tohi teha. MU POOD PANNAKSE KINNI SAAD SA ARU. MINA EI HAKKA SINU PÄRAST OMA POODI KAOTAMA

ca 3 minutit veigo karjumist

Kalev: " VEIGO PALUN OLE VAIT MA EI VIITSI SIND KUULATA KAS SA EI SAA ARU, ET MA EI REAGEERI SULLE, SEST MA TAHAN MAGICUT MÄNGIDA"

Veigo: "MUL ON VAJA, ET SA SAAKSID ARU, ET MU POOD PANNAKSE KINNI KUI SA VAATAD STANDINGUID"

kokku mingi 6 minutit karjumist, mis viis mind piisavalt endast välja, et ma viskasin paki 2-0 seisult lauale ja kõndisin poest minema.
Pidin just mingi lapsega mängima, kes vist mängis esimest korda standardit Lorienis pre-con pakiga..vist ei jäänud väga hea kogemus oma esimesest Lorieni külastusest.

Paar note'i:
Ma ei vaatanud standinguid - ma tahtsin kontrollida, kas ma olen ikka 6 punkti peal pärast 2. vooru. Kui ta ütles, et ei tohi, siis ma küsisin tema käest.
Mitte kuskil ei ole öeldud, et standinguid ei tohi näha.
GP'l postitakse standingud pärast igat roundi avalikult kodukale.
Veigo tõlgendus tema sõnadega: See on (ja-ma-ei-mõtle-seda-välja-sest-seda-ei-anna-välja-mõelda) "outside information to commit fraud"

Meil on selline poepidaja. Aga noh Classic.

Ma ei ole Eesti parim magicu mängija..aga ma olen kriminaalselt hea.
Re: Turniirikorraldusest [Re: Mhe] #180313
19.07.2018 21:27:53
19.07.2018 21:27:53
Liitus: May 2004
Tallinn / Kärdla / Aruküla
HeZ Väljas
veteran
HeZ  Väljas
veteran
Liitus: May 2004
Tallinn / Kärdla / Aruküla
nõudnud TO'lt korrrektset tulemute märkimise lehte... seal on pairingu mõlema poole punktid peal... olekski jokk

There are only two sides: bad and worse...
Re: Turniirikorraldusest [Re: HeZ] #180316
19.07.2018 23:11:03
19.07.2018 23:11:03
Liitus: Feb 2003
tallinn
chew Väljas
pealik
chew  Väljas
pealik
Liitus: Feb 2003
tallinn
lugesin mtg judge foorumist selle kohta, sain teada et pole mingeid keelde standingute näitamise kohta, võid kasvõi iga raundi standingud igaveseks seinale jätta. turniirikorraldaja/judge otsustada kuidas teha. ei jää keegi selle pärast poest ilma, eriti kui tegu suvalise casual üritusega.

meistrikatel võid range olla, casuali hoidkem leebemana

ja nagu öeldud, siis paljudel competitive üritustel nagu gp-d on eelmise raundi tulemused kogu aeg kõigile kättesaadavad

Re: Turniirikorraldusest [Re: chew] #180317
20.07.2018 00:12:12
20.07.2018 00:12:12
Liitus: Oct 2002
Keila?
jott Väljas
peaaegu maailmameister
jott  Väljas
peaaegu maailmameister
Liitus: Oct 2002
Keila?
Kusjuures ma ei tea, ma oletan, et on nii nagu ytlesid a kunagi oli teisiti. Ilmselt kuna telfiga saab pilti teha siis nyyd teisiti.

...ja siis läks gp põlema.
Re: Turniirikorraldusest [Re: jott] #180320
20.07.2018 10:57:43
20.07.2018 10:57:43
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Standingui ei pea näitama enne viimast vooru.

Peale pikki vestlusi eile paari L3 kohtunikuga jään enda juurde: roundi vahepeal mängijale, kes näpib turniirikorraldaja arvutit eesmärgiga standinguid näha, tuleb anda dq. Ei suuda ühtegi põhjust leida, miks ta seda tegema peaks üldse muul põhjusel kui isikliku kasu eesmärgil.

Telefoniga standingute pildistamine - täpset sama case. Koheselt drop ja bye-bye.

Ja hunnikus pabereid vaja täita. Oeh. Kõikide mängijate tunnistused võtta jne.

Kes hakkab siin vaidlema GP standingute vms asjade üle, siis wizardsi lehel on 3h delay. Kohalikus tarkvaras mida kasutatakse ei ole tiebreikereid näha jne. Täpselt samuti on selle info kasutamine keelatud sellest hetkest edasi kui said paaringu teada.

Ühesõnaga - igasugune outside information mis saab mõjutada mängu tulemust on keelatud!

Mis puudutab “mitu punkti mul on” - siis tegelikult ei pea ka sellele vastama. Sa ise tead. Ja kui mingi hetk kusagilt selgub, et nii ei ole - siis pole mängija kuidagi vastutav. Turniirikorraldaja teeb kõik endast oleneva, et säilitada õiglane mänguseis.

"Veigo ei võida. Veigo vastased kaotavad iseendale." - Markus Aidla EMV 2019
Re: Turniirikorraldusest [Re: Veigo] #180322
20.07.2018 11:45:45
20.07.2018 11:45:45
M
Mhe Väljas
vana tegija
Mhe  Väljas
vana tegija
M
Sul ei ole õigus

Ma ei ole Eesti parim magicu mängija..aga ma olen kriminaalselt hea.
Re: Turniirikorraldusest [Re: Veigo] #180323
20.07.2018 11:47:26
20.07.2018 11:47:26
Tartu
Tõrts Väljas
vana tegija
Tõrts  Väljas
vana tegija
Tartu
Algne postitaja Veigo

Mis puudutab “mitu punkti mul on” - siis tegelikult ei pea ka sellele vastama. Sa ise tead. Ja kui mingi hetk kusagilt selgub, et nii ei ole - siis pole mängija kuidagi vastutav. Turniirikorraldaja teeb kõik endast oleneva, et säilitada õiglane mänguseis.

Enda kogemuse põhjal olen olnud olukorras kus üks mängija on uurinud punkti arvestuse kohta kuna on tekkinud kahtlus, et midagi on valesti märgitud. Kahtlus on osutunud tõeseks ja pärast parandusi on uued pairingud ja uued mängija.

Eeldan, et kahtluse korral võib küsima minna, aga see eeldab siis punktide seisu arutelu. Palju on ühel mängijal ja palju teisel, ning palju peaks olema. Kui seda mitte teha ja turniiri lõpus tuleb välja, et minu 3-0 on hoopis 2-1 kuna alguses inimliku veaga pandi vale tulemus siis kuidas peaks antud olukord lahenema. Probleem selles, et vahepeal on juba uued mängu tulemused kirjas.

Re: Turniirikorraldusest [Re: Veigo] #180324
20.07.2018 12:18:24
20.07.2018 12:18:24
Liitus: Apr 2012
Tartu
RasKerge Väljas
kasutaja
RasKerge  Väljas
kasutaja
Liitus: Apr 2012
Tartu
Tsiteeri
Ühesõnaga - igasugune outside information mis saab mõjutada mängu tulemust on keelatud!

Avaliku info teadmise eest karistamine on küll totalitaarse režiimi tippsaavutus.
Näide: mängu alguses küsin vastaselt: "Vaatasin enne standiguid, oled ka 5-1?" Selle peale kutsutakse kohtunik ja mulle määratakse DQ mänguvälise info teadmise eest.

Re: Turniirikorraldusest [Re: RasKerge] #180325
20.07.2018 12:26:58
20.07.2018 12:26:58
Liitus: Mar 2002
Tallinn // Tartu
Mirror Väljas
maailmarändur
Mirror  Väljas
maailmarändur
Liitus: Mar 2002
Tallinn // Tartu
No ma kujutan ette, et oma poes võib reegleid tõlgendada, nagu huvi on.

Samas on probleem see, et seni on saanud suhteliselt vabalt arvutile ligi. Olen sinna isegi tulemusi sisse pannud.

Kui see poliitika on muutunud, tuleks sellest selgesõnaliselt teavitada enne igat turniiri kõiki kohalolijaid. Ja seda mitte üks kord vaid ikka päris pikka aega järjest.

Muidu tulen näiteks järgmisele prele mängima ja siis tekib mingi teema, sest poliitika on mingil põhjusel muutunud risti vastupidiseks ja keegi pole võtnud vaevaks seda kohapeal sõnastada.

Tee, mida oled lubanud;
lõpeta, mida oled alustanud;
ole õigeaegselt kohal.
Lehekülg 1/2 1 2

Avalik jututuba
Kes foorumis on?
2 liitunud kasutajat (Slaagi, Ahti), 82 külalist, ja 0 ämblikku.
Legend Admin, Moderaator, Moderaator
Täna on sünnipäev:
Täna pole sünnipäevalisi.
Aktiivsed oksjonid
Kiire Pioneer/Modern oksjon 17.11.2019
Korraldaja: Harald
Lõpp: 17. november, kell 21:00
Viimati 17 minutit tagasi.
Esemeid: 59

nilrac oksjon - lõpp 18.11 kell 23:00
Korraldaja: nilrac
Lõpp: 18. november, kell 23:00