Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Pokemonide lugu #173808
17.09.2017 13:10:46
17.09.2017 13:10:46
Liitus: Oct 2002
Tallinn
Face Väljas OP
Meister 2017
Face  Väljas OP
Meister 2017
Liitus: Oct 2002
Tallinn
Kõik sai alguse sellest, et umbes kuu aega tagasi otsustas mu vana telefon, et ei taha enam pilti ette võtta. Pidin seega endale uue soetama. Kui uut telefoni näppima ja testima hakkasin, siis tulin geniaalsele mõttele, et prooviks ka selle Pokemonide mängu ära, mida kõik juba aasta aega mänginud on. Vana telefon oli mul selline juust, kuhu ma ei olnud saanud seda peale panna, aga uus telefon on ... noh "uus" ... sinna sai. Ja nii ma oma elu ära rikkusingi.

Otseselt ma seda mängu mängimas ju ei käi, aga kui ma kuhugi lähen, siis mul lihtsalt peab nagu lollil nina kogu aeg telefonis kinni olema, et ikka kõik pokevärdjad kinni püüda keda ma kohtan. Jube tüütu ühesõnaga. Ja mul ei ole OCDd. Ausõna. Vist. Lihtsalt ma ei saa ühestki pokemonist mööda jalutada, ilma et ma teda palliga ei viskaks.

Niisiis ... Mõned nädalad tagasi tuletas Veigo mulle meelde, et meistrikad on tulemas. Küsis, et kas ma tulen. Ei osanud kohe seisukohta võtta, sest polnud selle peale väga mõelnud. Meistrikad ju selline loll turniir, kus vaja ka standardit mängida. Aga mul polnud pakkigi koos. Kui ma aga mõtlema hakkasin, et Lorienist üle tee on kohe üks pokestop ja võimla ja alati ka palju pokemone, siis tundus see täitsa hea ideena, et saan terve päeva pokemone püüda, ilma et peaks mõnda lolli vabandust välja mõtlema, miks ma kuhugi minema pean. Sest noh, mul hakkavad käed värisema kui ma pikka aega ühelegi pokemonile palliga vastu pead visata ei saa. Mul ei ole OCDd. Ausõna. Vist.

Standard
Oh jah. Viimati sai standardit eelmisel aastal meistrikatel mängitud. Hakkasin siis oma kaardihunikut lappama ja netist võitvate pakkide nimekirju uurima. Leidsin, et kõige lähemal on mul kokkupanemisest UW Approach of the Second Sun ja Temur energy. UW heitsin siiski ruttu kõrvale, sest veel netis ringi kolades ja turniiride tulemusi uurides selgus, et see pakk siiski ei suuda eriti midagi võita. Niisiis temur.

Logisin ennast online peale. Panin mingi odava temuri paki seal kokku ja testisin kaua ja pikalt. Vähemalt 10 mängu tegin. Siis sai totaalselt siiber. Põhjus ilmselt ka selles, et pakk mis ma seal kokku panin oli tõesti odav. Ma ei raatsinud kalleid kaarte selleks ostma hakata ja manabaas oli mul umbes selline, et 4xLumbering Falls ja 4xWandering Fumarole (sest need landid olid mul olemas) ja 4xAether Hub ja siis ülejäänud basicud. No ei raatsinud ma korralike maid ostma hakata. Samuti polnud mul Rhonast ja Chandrat, ühesõnaga selline igati pooletoobine pakk oli, aga ma tahtsin lihtsal näha kuidas see töötab. Kuna ma selle pakiga liigadesse minna ei raatsinud siis mängisin tournament practice ruumis, mis tähendas seda, et kümnel korral kaheksast pidin mängima Approach of the Second Sun pakkide vastu. Maru igav. Aga mingeid kogemusi ja arusaama, et kuidas pakk töötama peab, sealt vast sain.

Lisaks käisin kahel neljapäeval Lorienis standarditurniiril. Päriselu pakk oli mul õnneks veidike asjalikum, seal oli mu lisegi kaks Chandrat (see vist paki kallim kaart, kuidas me neid siis ei mängi, kui mul need juba olemas on). Meistrikateks pidin ainult 3 Hydrat endale juurde hankima, sest neid mul ei olnud, aga need on üsnagi selle paki "süda". Tänud ka Rasmus Sepale, kes kaartidega aitas.

Pakk ise, mida meistrikatel mängisin siis selline.

DeckLandsSideboard

4 Servant of the Conduit
3 Longtusk Cub
4 Rogue Refiner
2 Tireless Tracker
2 Whirler Virtuoso
1 Rhonas the Indomitable
4 Bristling Hydra
3 Glorybringer
4 Attune With Aether
2 Magma Spray
2 Abrade
2 Harnessed Lightning
1 Cut // Ribbons
2 Chandra, Torch of Defiance
1 Aethersphere Harvester
1 Skysovereign, Consul Flagship

4 Aether Hub
3 Game Trail
2 Botanical Sanctum
2 Lumbering Falls
2 Spirebluff Canal
1 Cinder Glade
1 Sheltered Thicket
4 Forest
2 Mountain
1 Island

4 Negate
2 Confiscation Coup
2 Radiant Flames
2 Struggle // Survive
1 Skysovereign, Consul Flagship
1 Chandra, Flamecaller
1 Magma Spray
1 Appetite for the Unnatural
1 Aethersphere Harvester

Päris üks-ühele netipakk see ei ole, aga suht lähedal. Mängisin ainult kahte Harnessed Lightningut, sest mul neid ainult 2 oli, samas ei tundnud ka vajadust nelja järele. Päris paljud matchupid on sellised, kus removaliga pole niikuinii teha midagi. Ja kuna Whirler Virtuoso mulle väga ei meeldi, aga Tireless Tracker meeldib jällegi väga, siis asendasingi kaks thopterite tegijat kahe kaarditõmbajaga. Aus vahetus mu meelest.

1. round. Jan-Markus Maasepp
Sain ta käest just neljapäeval kolinal peksa. Ta mängib ka temurit. Ilmselt 50/50 matchup. Ma tõmbasin paremini. Võitsin. Jooksin üle tee. Sain palju pokepalle ja pokemone.

2. round Rasmus Kask
Rasmus mängis Henri Kuuse leiutatud RB-sack-everything-sõidan-Glorybringerite-ja-Goblin Dark Dwelleritega-molli pakki. Üsna vastik. Kõik mu surematud Rhonased ja Hydrad surid nagu kärbsed "sack a creature" spellide kätte. Kolmandas mängus tõmbas Rasmus rohkem maid kui mina. Võit. Vaatan pokemonide lokaatorit. Kurat, üle tee on üks pokemon, keda mul veel ei ole. Aga matð kestis meil päris pikalt, round on kohe-kohe lõppemas. Persse kõik, torman üle tee, püüan endale uhiuue pokemoni - Stantleri . Fak-jee. Loomulikult ei saa ma enne Lorieni tagasi minna, kui kõik pokemonid, kes seal ringi luusisid kinni on püütud. Natuke selleks ikka kulus aega. Üle tee tagasi tulles näen Patsi, kes burks käes ja plätudel suurel kiirusel Lorieni poole silkab. "Ega ma hiljaks ei jäänud," hüüab ta veel. Astume koos Lorieni uksest sisse, Kaupo põrnitseb meid altkulmu ja hüüab: "Kas kõigil on vastased olemas?". Torman oma kohale. Jah, kõigil on vastased olemas.

3. round Kaarel Tõnisson
BG delirium. Polnud selle paki vastu oma ulatusliku testimise jooksul kordagi mänginud. Väga ei teadnud mida oodata ja ka saidimine oli keeruline. Esimese mängu võitsin kuidagi kergelt ja teise mängu kaotasin kiirelt 8/8 Verdurous Gearhulk'i kätte. Kolmandaks mänguks saidisin suures hirmus lisaks Struggle // Survive ja Confiscation Coup kaartidele sisse ka Appetite for the Unnatural'i. Õnneks piisas võidust ka Mindwrack Demonist (Kaareli omast siis), kes pärast Struggle // Survive teist poolt usinalt Kaareli eludest tükke ära hammustas.

Pärast seda oli pikem paus enne drafti. Jalutasin poodi. Marsruudi valisin selliselt, et võimalikult paljudest pokestoppidest ja võimlatest mööda sain jalutada. Poest tagasi tullen püüdsin Quagsire, jälle uus pokemon, keda mul veel ei olnud. Nii nunnu ka veel teine. Päev on juba igati korda läinud.

Draft
Esimesest boostrist avasin Pride Sovereign'i. Igati hea kaart, aga ma suht vihkan seda first pikkida, sest mulle ei meeldi rohe-valge. Teine pick Steward of Solidarity. Kolmas pikk, valida on Oketra's Avengeri ja River Hoopoe (alati kui öelda River Hoopoe, siis tuleb teha hoopoe häält - hoop-hoop). Tean, et õige valik on Avenger, aga ma palju parema meelega mängiksin hoopis River Hoopoe'ed (hoop-hoop), seega teen õige valiku ja võtan Hoopoe (hoop-hoop). Neljas pick Vizier of the True (üle Unquenchable Thirst'i, paistab, et ma äkki siiski ei mängi sinist ja Vizier on exert pakis täielik pomm). Viies pick Vizier of the Anointed (paistab, et ma ikkagi mängin sinist).

Siinkohal väikestele poistele väike õpetus. Kes veel aru pole saanud, siis magicu mängud taanduvad tegelikult kahele asjale, sa kas võidad tempoga või sa võidad kaardieduga. Kolmas variant on see, et sa kaotad. Enamus daraftiformaate on kahjuks sellised, et loeb ainult tempo. Kes paremini välja kurvib, see ka võidab. Nii Kaladeshi kui ka Amonkheti draftid on sellest hea näide. Kontrolli nendes formaatides mängida oli pea võimatu. Võitis see, kes suutis kiiremini laua 2 ja 3-droppe täis sülitada. Praegune draftiformaat on aga õnneks selline, kus tempost alati ei piisa ja saab ka kaardieduga võita. Seega üks lihtne viis drafte võita, on kaardiedukaartidel silm peal hoida. Vizier of the Anointed on sellest väga hea näide. Lisaks hoiab ta oma 2/4 kehaga ka ise aggrot kinni.

Esimesest boostrist võtsin veel Hope Tenderi paar Aven of Enduring Hope'i, Beneath the Sandsi, Traveler's Amulet'i ja kahe viimase pickina sain kaks Djeru's Renunciation'i. Pole seda kaarti veel kunagi mänginud, aga jätsin need igatahes meelde endale. Oli näha, et siniseid kaarte paremalt Hannese poolt ei tulnud ikka üldse. Valge oli aga täiesti lahti. Selleks hetkeks oli mul veel plaanis teha rohelise baasil, ilmselt GW splash blue kontrollpakk.

Teisest boostrist avasin Resilient Khenra. Sobib hästi Vizier of the Anointed'iga. Siis tuli hoop-hoop häält tegev lind, kelle võtsin, siis tuli veel üks hoop-hoop häält tegev lind, keda enam ei võtnud, võtsin hoopis Angel of the God-Pharaoh. Siis tulid veel Ambuscade ja üks Vizier of the True ja Oketra's Avenger. Paki lõpuks oli selge, et sinine on kinni ka vasakult poolt, aga polnud vahet, sest Hoopoesid (hoop-hoop) ja Vizieri saan ma ka vabalt spläshida.

Kolmanda paki esimest picki täpselt ei mäletagi mis see oli, äkki Hooded Brawler. Igatahes oli see üks igati pettumustvalmistav booster. Kolmanda boostri kuskil keskel sain aru, et ilmselt pean mängima puhast GW exert aggro pakki. Sinise splashimine tundus mõttetu, kuna mul lõpumäng puudus täiesti. Pakk tuli selline:

DeckLandsSideboard

Cartouche of Solidarity
Shed Weakness

Oketra's Avenger
Hope Tender
Bitterblade Warrior
Steward of Solidarity
Resilient Khenra
Gift of Strength
2xDjeru's Renunciation

Pride Sovereign
Devotee of Strength
3xRhet-Crop Spearmaster
Hooded Brawler
Trial of Solidarity
Ambuscade

2x Vizier of the True

3xAven of Enduring Hope

Angel of the God-Pharaoh

Desert of the True
õige hulk plainse ja foresteid

As Foretold (raredraft, jee)
2xRiver Hoopoe (hoop-hoop)
Vizier of the Anointed
2xBeneath the Sands
Spring // Mind
Traveler's Amulet
Steadfast Sentinel

Rohe-valge mulle üldse ei meeldi, aga pakk tundus lõppkokkuvõttes isegi täitsa kobe. Puhas aggro muidugi, aga vahest saab ka sellega võita.

Esimeses draftiroundis sain Päärn Paistelt haledalt kolki. Mul tõmbed ei olnud vast kõige paremad, kui esimese loomana esimeses mängus mängisin vist Angel of the God-Pharaoh'i vms. Aga kui aus olla, siis Päärna korraliku puna-valge paki vastu poleks isegi esimese turni Goblin Guide ja teise käigu Tarmogoyf aidanud. Kiire peksasaamise positiivse külje peale võib lugeda seda, et sain rahulikult üle tee minna ja pokemonide peal oma kaardiebaedu välja elada ja neid seal valimatult pallidega loopida.

Teine round Hannes Kerem. Üldse ei tahtnud, et Hannes kaotaks, sest kaotus tähendaks (mulle ka loomulikult), et ilmselt top kahekasse enam asja ei ole, aga ma hea meelega näeks just Hannest selle tüübina, kes Karli kõrval Eestit MMil esindab. Minu suureks kurvastuseks aga Hannes kaotas. No ei suutnud ta oma sini-musta palju-seinu-rohkem-midagi-ei-teegi pakiga mu aggro vastu saada.

Siis jälle pikem paus, sest tegime Pierre'ga viiki, et kohta top kaheksas kindlustada. Sain jälle pokemone püüdma minna. Püüdsin tervelt kaks uut pokemoni, keda mul veel ei olnud. Kas päev saab veel paremaks minna, kui see juba on?

Jõuan tagasi, Kaupo announcib top kaheksa. Hannes on kaheksas. Mul hea meel. Fotosessioon vähestele väljavalitutele Lorieni halvasti värvitud kollase ukse taustal.

Veerandfinaal. Rasmus Kask. Déjà-vu. Jälle see kuradima Kuuse pakk, mis ei luba ühelgi mu loomal turvaliselt laual olla. Kolmandas mängus saan pisikese Chandra lauda pidama ja Ribbons teeb viimase valu. Pokemone püüdma ei jõuagi, sest peale fotosessiooni läheb kohe jälle mänguks.

Poolfinaal. Hannes Kerem. Zombies. Mitu korda ma ühte ja sama meest pean maha lööma?
Esimese mängu kaotasin haledalt. Siis tõin saidist niipalju remoovalit sisse kui võimalik. Kuidagi suutsin võita. Jälle vaja fotosessioonile minna ja pokemone ei saagi harassima minna. Jube kahju.

Finaal. Pierre Vendelboe. Puna-sinine viskan-oma-käe-surnuaeda-ja-toon-sealt-kõik-korraga-lauda pakk. Esimese mängu sain kiirelt lennukite käest peksa, kes hordide viisi surnuaiast tagasi tulid. Teises ja kolmandas mängus tõmbasin paremini ning Pierre kehvemini ja Kaupo ulatas mulle käepigistuse saatel ühe koleda plaadi, millel peale kirjutatud "faking champion of the mothafaking world" või midagi ligilähedast. Ütlesin "järgmise korrani" ja tormasin Lorienst välja, et veel viimased pokemonid püüda, enne kui koju tagasi läksin, et onlainis paar drafti teha.

p.s Nizza on pokestoppe paksult täis. Jee.

Re: Pokemonide lugu [Re: Face] #173815
17.09.2017 18:29:25
17.09.2017 18:29:25
Liitus: Jul 2003
Tallinn
Kaupo Väljas
kohtunik l2
Kaupo  Väljas
kohtunik l2
Liitus: Jul 2003
Tallinn
Sa ei näinud seda, kuidas Pats suutis selle burksi tervenisti ühe kiire ampsuga ära süüa!

For each spell, there's a COUNTERspell.

Avalik jututuba
Kes foorumis on?
5 liitunud kasutajat (Scardden, ThePaalpere, Rehr, Kaarumz, WetWillie), 52 külalist, ja 0 ämblikku.
Legend Admin, Moderaator, Moderaator
Täna on sünnipäev:
Täna pole sünnipäevalisi.
Aktiivsed oksjonid
Vitalidze auction
Korraldaja: Vitalidze
Lõpp: TÄNA, kell 22:00
Viimati 4 päeva tagasi.
Esemeid: 251