Maagia.net
Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Lehekülg 1/2 1 2
GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? #164913
09.08.2016 15:03:35
09.08.2016 15:03:35
Liitus: Oct 2002
Tallinn
Face Väljas OP
Meister 2017
Face  Väljas OP
Meister 2017
Tallinn
Lugu sellest, kuidas kamp eestlasi Stockholmis pokemone otsimas ja maffiat mängimas käis.

Keegi tarkpea mõtles välja, et ma peaks seekord turniiriraporti kirjutama, aga mul on jube kiire tööasjadega olnud ja pole isegi aega olnud selle peale mõelda. Kahjuks hakkavad pisiasjad kindlasti juba meelest ära ka minema. Loodetavasti ühte-teist suudan siiski veel meenutada.

Aga kõige tähtsam kõigepealt:
Sinine pall käib taevasse.
Roheline pall käib muru sisse.
Must pall käib mulla sisse.
Kuhu käib punane pall?

Tegemist on siis mõistatusega, millega Karl keset GP avapäeva lagedale tuli. Katsu siis veel magicut mängida, kui mingi kuramuse punase palli mõistatus vaja lahendada. Välja pakuti igasuguseid lahendusi, et punane pall käib perseauku, klouni nina peale, pokemoni palli sisse, vere sisse, jne... Ükski nendest variantidest Karli siiski ei rahuldanud. Iga kord kui keegi mõne vastuse välja pakkus, kordas Karl monotoonse häälega oma mõistatust.

Kuhu käib punane pall?

Laevaga Stockholmis käimine on selles mõttes natuke jama, et kui tahad laupäeval ja pühapäeval turniiril osaleda, siis selleks kulub peaaegu viis päeva. Lennukiga saaks kiiremini hakkama, aga kuna laevas sai nii draftida, kui maffiamängu mängida, kui ka purjus magicumängijate karaoket kuulata, siis oli see laevasõit kokkuvõttes isegi täitsa talutav.

Maffiamängu pildile olgu kommentaariks lisatud, et õnneks olid laeva kajutid päris suured ja pildil näha olevatele matsidele lisaks mahutas ennast mängu ajaks sinna veel 5-6 inimest.

Hommikul laevast maha saades suundus kogu see seltskond (kes kainemana, kes natuke vähem kainemana) otse turniiripaika. Kes oskas, läks rongiga, kes ei osanud, kutsus Uberi.

Turniiripaigas läks ilma pikema sissejuhatuseta kohe draftimiseks, kuni mingil hetkel algas Super Sunday Series Sealed. Selleks hetkeks oli Sten-Robert juba Standardi Superseeria turniiri kotti pannud ja koha pühapäevasele draftile kindlustanud. Sealedist võttis osa umbes kümmekond eestlast ja kokku oli seal 106 mängijat. Olgu kohe öeldud, et kõvad eestlased panid ka selle turniiri kotti, nii mis koliseb. Nimelt Robert oli see kõva mees. Kusjuures top kaheksas oli tervenisti 4 eestlast. Auhinnad olid seal ka päris head. Iga võit andis 10 boostrit. Mulle jagus neid 4 võidu eest seega lausa 40. Päris hea value.

Pakki ise oli mul selline:
Warped Landscape
Gnarlwood Dryad
Loam Dryad
Spontaneous Mutation
Neglected Heirloom

Tattered Haunter
Ulvenwald Captive
Quilled Wolf
Rabid Bite
Ongoing Investigation

Hermit of the Natterknolls
Niblis of Dusk
Exultant Cultist
Bloodbriar
Nebelgast Herald
Drag Under
Imprisoned in the Moon

Geist-Fueled Scarecrow
Niblis of Frost
Fortune's Favor

Ulrich of the Krallenhorde

Seasons Past
Mockery of Nature (see põhipakis ei olnud, kahjuks ei mäleta, mis selle asemele käis)
Wretched Gryff

Viimane kaart, mille pakki panin oli Neglected Heirloom. Mul oli ainult kolm flippivad looma, tundus natuke kahtlane, aga tegelikult turniiri ajal, nii kui ma selle lauda sain, nii sain ka selle flipitud ja üldjuhul võitis see ka mänge.

Mõned mälestused veel sellest turniirist.

Ulrich of the Krallenhorde on täielik powerhouse. Täiesti õige kaart, mida spläshida tasub.

Seasons Past'i castisin kokku 3 korda, millest 2 isegi ei lahenenud, sest vastane lihtsalt andis selle peale alla.

Ühes roundis sai aeg otsa pärast teist mängu. Kuna tegemist oli single elimination turniiriga, siis kohtunik seletas meile, et kolmas mäng kestab seni, kuni toimub esimene elude muutus. Ma siis saidisin kiirelt sisse Mausoleum Wandereri, Crossroads Consecratori ja Field Creeperi. Mäng ise nägi välja nii, et mina alustasin, käisin Foresti ja Loam Dryadi. Vastane käis ländi ja andis käigu üle. Mina ründasin oma Dryadiga ja matš oligi võidetud. Kümme boostrit jälle juures.

Veerandfinaalis mängisin mingi tüübiga, kes pärast kohtuniku teadaannet, et five minutes left, lihtsalt jokutas need viis minutit ära ja kui asi käikudesse läks, siis tema elud olid 24 ja minul 4, nii et ma ei saanud enam võita kuidagi, olgugi, et lauaseis oli minu kontrolli all. Õnneks Robert võitis seda tüüpi finaalis. Tema pakki saab näha siin.

Selleks hetkeks oligi kell juba päris palju saanud ja draftida enam ei saanud. Hostelisse minevad eestlased kogunesid seepeale kokku, loeti ennast üle, et keegi maha ei jääks ja suunduti hostelit otsima. Rongiga juba kesklinna poole sõites helistas Arttu ja tundis huvi, et kus kõik on, sest peaks nagu kokku saama, et hostelisse koos minna.

Kuhu käib punane pall?

Rongi pealt maha tulles võttis Martin Kask oma telefoni välja, uuris ja keerutas seda veidike enda käes ja hakkas siis kindlal sammul mingis suunas liikuma. Kõik see muu mees tema kannul. Mis viga niimoodi reisida, kui kõik ette-taha ära tehakse, isegi õige suuna leidmiseks ei pea pead vaevama. Mingil hetkel keegi siiski märkas, et Martinil oli tegelikult hoopis Pokemon Go telefonis lahti, mitte gps, nagu kõik arvasid.

Südaööks jõudsime siiski kohale. Arttuga umbes samal ajal. Hostel oli selline nagu need hostelid kõik on, et ajas asja ära, sai ennast enam-vähem välja magatud, aga kauam kui hädavajalik, seal olla ei tahtnud.

Järgmine päev siis oligi juba GP päev. Minu suureks üllatuseks avati ainult mõned minutid 9 läbi juba boostrid. Kõik eelnevad GP'd kus ma käinud olen, on kõik minimaalselt poolteist tundi hilinenud. Viimati ma muidugi käisin GP'l üle paari aasta tagasi ka, igatahes märkimisväärne edasiminek turniirikorralduse koha pealt.

Oma GP paki ehitasin sellise:

Borrowed Malevolence
Spontaneous Mutation
Turn Aside

Curious Homunculus
Olivia's Dragoon
Macabre Waltz
Cultist's Staff

Stitched Mangler
Exultant Cultist
Farbog Revenant
Murder

2x Weirded Vampire
Silent Observer
Enlightened Maniac
Forgotten Creation
Sleep Paralysis

Docent of Perfection
Voldaren Pariah
Midnight Scavengers
Pore Over the Pages

Wretched Gryff
Abundant Maw

Saidboardi jäid:
Markov Crusader
Seagraf Skaab
Wicker Witch
Field Creeper

Pakiehtus oli selles mõttes lihtne, et teised värvid olid kõvasti kehvemad kui sini-must. Seega värvikombinatsioon oli selge. Pakiga ma väga rahule ei jäänud, sest 4-5 kaarti ma sealt hea meelega ei mängiks ja ka kurv oli kehvavõitu. Ainult üks 2-dropp. Curious Homunculus't ma ei arvesta, sest selle kaardi pakki panemine oli kindlasti viga. Mõtlesin, et 5 spelli on ehk piisav, et teda flipida ja kuna 2-droppe oli vaja, siis panin selle. Tegelkkuses ei flippinud see mees kogu turniiri jooksul kordagi ja enamuse ajast saidisin välja. Parim mis ta teha suutis, oli Cultist's Staffi kandes 3/2 mehega vahetada ja paar korda evolvi fodderiks olla.

Mõned tähelepanekud esimesest päevast.

Ma ei võitnud mitte ühtegi täringuviset. Mitte ühtegi.

Need mängud, kus mu avakäes oli Olivia's Dragoon, võitsin ma 100%. Kurv on tähtis.

Voldaren Pariah võimaldab igast ägedaid trikke teha, eriti kui ta madnessiga ootamatult lauda tuleb. Mäletan kahte mängu, kus vastane mõtles juba, et on võitnud, siis aga panin ma keset kombatit Olivia's Dragooni lendama, discardisin madnessiga Voldaren Pariahi, ning pärast mõningast loomade sackimist oli lauaseis juba minu kasuks.

Paki ehitamisel polnud ma kindel, kas panna mõlemad Weirded Vampire't pakki. Õnneks siiski tegin seda. Osutusid päris asjalikeks, sest pika turniiri vältel sain ikka päris-päris palju kordi nende madnessi omadusest kasu lõigata.

Turn Aside võitis nii mõnegi mängu. Jällegi polnud ma kindel, kas panna see kaart põhipakki, aga õnneks siiski panin. Ikka jumala hea tunne oli, kui mul Docent of Perfection lauas oli ja mul sinine mana lahti ja Turn Aside käes istus. Kaks korda turniiri jooksul counterdasin selle -13/-13 remoovalspelli. Suht gamebreaker selline vahetus. Minu üks mana, tema viie mana, veel ühe kaardi ja looma vastu.

Päeva lõpuks suutsin siis selle pakiga 6-3 minna, nii et sain teise päeva draftima.

Kuhu käib punane pall?

I. draft

2x Galvanic Bombardment

Deathcap Cultivator
Grapple with the Past
Waxing Moon

2x Shrill Howler
Howlpack Wolf
Ulrich's Kindred
Hermit of the Natterknolls
Uncaged Fury
Collective Defiance

Backwoods Survivalists
2x Stensia Innkeeper
Mad Prophet
Blood Mist

Vildin-Pack Outcast
2x Alchemist's Greeting

Assembled Alphas

Spreading Flames
Mockery of Nature

Kõige esimene pick oli mul valik kas Incendiary Flow või Assembled Alphas. Mõtlesin veel, et profid võtaksid ilmselt Incendiary Flow (Mikk arvas ka samuti), aga ma otsustasin Alphade kasuks. Tundub selline äge loom olevat.

Mängudest eriti midagi ei mäleta, ainult seda, et üks pidev skruutamine või floodimine käis kogu aeg. Ilmselt pakk ka kõige parem ei olnud. Esimene draft siis 1-2.

II. draft

Gryff's Boon
2x Tattered Haunter
Guardian of Pilgrims
Steadfast Cathar
2x Just the Wind

Thalia, Heretic Cathar
2x Drogskol Shieldmate
Exultant Cultist
Ingenious Skaab
Niblis of Dusk
2x Choking Restraints

2x Courageous Outrider
Enlightened Maniac
Stitchwing Skaab
2x Faith Unbroken
Sleep Paralysis

Stormrider Spirit
Drownyard Behemoth

Tundus selline päris asjalik sini-valge pakk olevat. Esimesed kaks mängu võitsingi suht kergelt. Eriti esimese, sest vastane ei ilmunud lihtsalt välja. Kolmas mäng oli Thoralf Severini vastu. Selline lõbus sell. Umbes 1 meetri pikkune, aga lobises ja nalja viskas vähemalt 2 meetrise eest. Õpetas veel, et täringut on palju efektiivsem visata ühe täringuga odds/even valides. Mängu alustaja saab alati juba ühe viskega selgeks. Mitte ei pea 2, 4, 6 jne korda neid loopima.

Mängud ise läksid umbes nii, et mina käisin Tattered Haunteri ja Drogskol Shieldmate'i ja siis järgmine spell oli hardcastitud Drownyard Behemoth. Ei suutnud lihtsalt rohkem spelle tõmmata. Teine mäng leidsin oma kolmanda landi siis, kui Thoralf juba oma 7-droppe mängis. Seega ei pidanud pikalt piinlema, sain kohe sidevente mängima minna. Lõppkokkuvõttes siis GPlt üks mittemidagiütlev aga vähemalt igati mõttetu 217 koht.

Mingi hetk said side evendid otsa ning ka Sten-Robert ning Robert olid oma kaotused Super Sunday Seriese draftis kätte saanud, ning võiski GPle joone alla tõmmata.

Mis siis veel GPlt meelde jäi... Kollased pusad on vist parim idee ever. Mul endal kahjuks ei ole mitte ühtegi kollast riideeset. Oleks kasvõi kollased trussikud jalga pannud, kui omaksin selliseid. Ehk oleks seegi abiks olnud. Igatahes teisi oli vääääga lihtne ülesse leida. Ainult üks pilk üle saali ja kohe oli näha, kus eestlased viibivad.

Kätekõverdused.. Minu arust võiks selle kohe comprehensive ruulebooki sisse kirjutada, et iga gameloss on 10 kätekõverdust, 1-1 viik on 30 kätekõverdust ja 0-0 viik 2800 kätekõverdust (miks ka mitte 2800, sest peale Ismo see reegel maailmas kedagi teist ei puudutaks). Ma ise kätekõverdusi teha ei viitsinud (neid oleks mul natuke liiga palju ka kogunenud), aga ideena see reegel mulle täitsa sümpatiseerib.

Kuhu käib punane pall?

Reisi fun osa polnud sellega siiski veel lõppenud. Kogu seltskond suundus ühte hosteli läheduses olevasse parki maffiat mängima. Enamusele oli see park juba tuttav, sest eelmisel õhtul oli täiesti juhuslikult kolm erinevat eestlaste seltskonda just seal kokku saanud. Raidmal või kellegil oli vist pudel viskit kaasas olnud ja ju siis eestlaste ninad on nii head, et suudavad Raidma viskipudeli pisikesest Stockholmist lõhna järgi kenasti ülesse leida.

Maffiamängimine kestis kuni kella kaheni öösel. Kohalikud kes mööda käisid, vaatasid meid veidi imelikult küll, aga keegi midagi ütlema ei tulnud. Ju siis on öösel pargis räuskavad eestlased seal igapäevane nähtus.

Maffiamängud ise olid üllatavalt ägedad. Nendesse maagia.neti maffiamängudesse ma ei ole isegi viitsinud kunagi süveneda. Tundub nagu täieliku ajaraiskamisena kõik see asi seal. Aga lives ja normaalses seltskonnas mängides oli isegi täitsa huvitav. Sten-Robert on muidugi maailma parim mängujuht ka. Kui maffia oli lõpuks kõik külaelanikud koos arsti ja politseinikuga oksa tõmmanud, sai lõpuks ära magama minna. Unenäod olid sellel ööl muidugi segased. Kaardimäng vaheldus maffiateema ja punaste pallidega. Kuhu kurat see punane pall küll käima peab?

Järgmisel päeval oli siis veidi aega ka linna peal ringi vaadata. Kes käis kuningal külas, kes otsis pokemine. Pokemone oli Stockholmis vist palju, sest kõikidel pokemonimängijatel olid telefonid ja akupangad õhtuks tilgatumaks tühjad saanud. Igatahes õhtuks jõudsid kõik kenasti laeva. Isegi Veigo ei jäänud maha.

Enne lõpetamist pakuks ühe omapoolse mõistatuse ka välja. Suht lihtsa sellise. Arva ära millised väited on tõesed ja millised vähem tõesed?

1. Veigo võitis ühe sideevent drafti.
2. GP esimeses roundis mängis Jaanus Martin Raidmaga.
3. Raidma nägi pargis jänest ja kuna ta oli piisavalt purjus ja näljane, siis otsustas ta selle ära keeta (mis jäi siiski tegemata, sest jänes oli kiirem kui Martin).
4. Jüri sai 120 rootsi krooni trahvi, sest jooksis pokemoni püüdes vales kohas (kuninga lossi kõrval) üle tee.
5. Veigo sõitis laeva tulles oma autol külje maha.
6. Hannes ei söönud reisi jooksul mitte ühtegi Big Maci.
7. Sten-Robert läks kogemata oma standardi pakiga modernit mängima (tegi linnukese valesse kasti) ja võitis 2 esimest roundi.
8. Hannes, Pats, Kalev ja Ants oskavad laulda.
9. Hosteli retseptsionist oli eestlane.
10. Kui Mikk mängis maffiat, siis ta oli alati maffia.

Ja see punane pall käib juba NÄRVIDELE RAISK.

Pildigalerii

Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: Face] #164915
09.08.2016 15:24:47
09.08.2016 15:24:47
Liitus: Aug 2002
Tallinn
rawen Väljas
legend
rawen  Väljas
legend
Tallinn
Veel mälestusi:

"Hei, Artttu, kas sa oled purjus või? Sa lõid just oma fagbagiga, milles oli su veinipudel, vasta pead sellele väikesele tüdrukule."

Arttu: "Paras talle. Sai affinity käest peksa."

------

"BW Tokens, BW Tokens, Modern ..... aaaaaagh."

------

Kas 9 juustuburgsi või 1 suur burgs?

------

Peale 4 päeva vorstipidu ära mine kesklinna. Püksid lähevad katki.

------

SOLLETSER

------

Maarja: "Kui mõlemal on hingeõhk puhas, siis ega ju vahet ei ole ju."

Viimati muutis rawen; 09.08.2016 19:38:23.

step 1: Google
step 2: search "äripäev veigo vesman"
step 3: profit
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: rawen] #164964
09.08.2016 21:48:26
09.08.2016 21:48:26
Liitus: Oct 2014
Tallinn
Slaagi Väljas
tegija
Slaagi  Väljas
tegija
Liitus: Oct 2014
Tallinn
Algne postitaja rawen
Veel mälestusi:

"Hei, Artttu, kas sa oled purjus või? Sa lõid just oma fagbagiga, milles oli su veinipudel, vasta pead sellele väikesele tüdrukule."

Arttu: "Paras talle. Sai affinity käest peksa." +1

------

SOLLETSER +1

Arttu: "Paras talle. Sai affinity käest peksa."
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: Face] #164965
09.08.2016 22:25:24
09.08.2016 22:25:24
Keila?
jott Sees
peaaegu maailmameister
jott  Sees
peaaegu maailmameister
Keila?
Mõistatused: Ma pakun, et ainult 1. on vale, kuna seda lihtsalt ei saa mitte kunagi juhtuda.

8. on kindlasti õige.

...ja siis läks gp põlema.
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: jott] #164966
09.08.2016 23:10:05
09.08.2016 23:10:05
Liitus: Feb 2011
Tallinn
Robert Väljas
vana tegija
Robert  Väljas
vana tegija
Liitus: Feb 2011
Tallinn
Aga kuhu see punane pall siis käib?

Ärge olge siuksed shol'va-d.
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: Robert] #164967
09.08.2016 23:18:02
09.08.2016 23:18:02
Liitus: Apr 2010
Tartu
coolime Väljas
vana tegija
coolime  Väljas
vana tegija
Liitus: Apr 2010
Tartu
Närvidele?

"Ribbit."
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: coolime] #164968
10.08.2016 00:53:03
10.08.2016 00:53:03
Liitus: May 2005
Tartu
Ape Väljas
Meister 2014
Ape  Väljas
Meister 2014
Liitus: May 2005
Tartu
Solletser

Random happens
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: Face] #164969
10.08.2016 01:04:38
10.08.2016 01:04:38
Liitus: Aug 2015
Tallinn
S
Sanies Väljas
tegija
Sanies  Väljas
tegija
S
Liitus: Aug 2015
Tallinn
Algne postitaja Face

8. Hannes, Pats, Kalev ja Ants oskavad laulda.

Kui keegi miskipärast ei usu, siis siin on tõestus

https://youtu.be/C1lyrjTdG74

https://youtu.be/nBKK80i560s

Viimati muutis Sanies; 10.08.2016 01:04:57.
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: Sanies] #165515
24.08.2016 11:05:02
24.08.2016 11:05:02
Tallinn
rawen Väljas
legend
rawen  Väljas
legend
Tallinn
Peaaegu oleks meelest läinud. Tagantjärele mõeldes Kalev vist ei oleks tohtind nii teha. Kes teab. Kohtunikud otsustavad.

Super Sunday Series Qualifyer (see mis Männik võitis).

1 võit = 10 boostrit.

3. Round mina vs Kalev.

"Õu, Pats, 10 boostrit ütleb, et ma annan sulle alla."

"Neeeh..."

"C'mon. 10 boostrit. Instavõit sulle. "

"Oot. Sa tahad, et ma annaks 10 boostrit, et saada võimalus mängida uuesti 10 boostri peale."

"Nojah. Legit ju."

"Neeeeeh..."

"Kule teeme ära. 10 boostrit.

"No. Ma oleks nõus 5 boostriga."

"Ei ära huia nüüd. 10 boostrit ja võit sinu."

"Kuidas oleks 2 boostrit?"

"Ah mine vittu. Mängime. Näe veeretame täringut. Ohoo! 4 silma. 2 boostrit ütleb, et ma veeretasin praega 1 silma."

"Ei. Näe ma veeretasin 2 silma. Ebaõnn"

"Pean'd pea! 3 boostrit ütleb, et sa veeretasid 6 silma"

------

VÕidan Kalevit 1-0.

"Kule viimane võimalus. 5 boostrit ütleb, et ma kaotan."

"Neeeh. Mul on päris hea pakk."

"Ära huia. Lakkisid ära ainult. Mine kindla peale välja. 5 boostrit ainult"

"Neeh..."

------

Kalev on sitas seisus ja nähtavasti kaotamas.

"Ok. Rääkisid pehmeks. 3 boostrit ütleb, et ma annan alla."

"Neeeeh...."

Ründan Kalevit lethal tämmiga.

"Kule ole nüüd mõistlik. 1 booster ja annan alla sulle."

"Ei".

"ANNA MULLE MIDAGIGI. KASVÕI SEE CRÄPREER."

step 1: Google
step 2: search "äripäev veigo vesman"
step 3: profit
Re: GP Stockholm, ehk kuhu käib punane pall? [Re: rawen] #165522
24.08.2016 19:01:16
24.08.2016 19:01:16
Liitus: Jan 2005
Tallinn
Ants Väljas
veteran
Ants  Väljas
veteran
Liitus: Jan 2005
Tallinn
v2ga lege.

2rme unusta Kalevi sidevent draftide rekordit :P

7 mana 4/4 lennuk ja sa ei kaota game-i?

"Mindslaver"
Lehekülg 1/2 1 2

Avalik jututuba
Kes foorumis on?
2 liitunud kasutajat (KKKallik, jott), 58 külalist, ja 0 ämblikku.
Legend Admin, Moderaator, Moderaator
Täna on sünnipäev:
Silver90
Aktiivsed oksjonid