Ülaltoodud vastused jätavad
sellise mulje ning ei arvesta, et paljud algajad ei ole huvitatud netdeckimisest. Ehk oled erinevate boostrite ostmise ja teistelt mängijatelt kaartide saamisega saanud kokku suure hulga kaarte. Või on ehk vend kunagi mänginud ning nüüd on kõik kaardid sinule jätnud ja oled nüüd valmis paki ehitama ja mängima õppima. Allolev jutt on neile suunatud.
Olen näinud korduvalt uusi mängijad, kes seisavad ühe ja sama mure ees:
"Mul on posu kaarte ja hakkasin endale siis pakki ehitama. Pakis on 74 kaarti ja 4 värvi. Avasin
Kiora ja kuna see on nii lahe kaart - müütik teine, siis otsustasin 4 islandit ka lisada, et
Kiorat mängida."
Algajale ei tundu siin olukorras mitte miskit valesti. Miks peaks? Sul on pakis kollid ja spellid ja landid, seega mida rohkemat on vaja.
Kui mängija on juba siiamaani jõudnud, siis kiitus talle - on tehtud mingit mõttetööd, et mis kaarte ma oma pakis mängin. See on ju siiski esimene samm. Kuhu edasi?
Kuldne reegel - Ära mängi pakis rohkem, kui 60 kaarti. Standard selgitus - Mida vähem on pakis kaarte, seda suurem tõenäosus, et sa tõmbad olukorras vajaliku kaardi.
Kuidas seda saavutada? Esiteks võta oma 74 kaardine pakk laiali. Jaota see laua peale mana costi järgi sarnaselt:
http://i.imgur.com/gkblwl6.png . Seejärel otsi kõikidest hulkadest välja kollid ning spellid ning eralda need nii et kollid on ülevalpool koos ja spellid on all pool koos. Viimaseks jaota kõik tekkinud hunnikud värvide järgi. Nüüd on sul ülevaade mitmest olulisest asjast:
* Kuidas su kaardid pakis manacosti järgi jaotuvad. Üldiselt algaja paki mõttes sa võiksid tahta, et 2 ja 3 manacostiga kaarte on rohkem, kui teisi ning enam vähem võrdselt ja mida suurem mana cost seda vähem on selles pundis kaarte. See tagab olukorra, kus on suurem tõenäosus, et sa saad iga käik midagi teha, mitte ei istu ja hoia käes kuut kaarti millest sa ühtegi mängida ei saa.
* Vastus küsimusele "Miks ma nii mitut värvi mängin?" - Jaotus võimaldab näha ülevaatlikult, missuguste kaartide pärast sa oled missuguseid värve mänginud. Väga lakooniliselt ja kergelt öeldes - mängi 1-2 eri värvi kaarte kui vähegi võimalik. Selle pakiga tahad sa ju eelkõige mängima õppida mitte maailma vallutada. Pole mõtet endal asju keeruliseks teha ja surra valed värvi kaardid käes. Kui sa pole investeerinud kallitesse maadesse, siis kahe värviline pakk võimaldab sul rohkem magicut mängida.
* Kui suur on su spellide ja kollide suhe. Jällegi mängima õppimise eesmärgil on kõige kergem öelda - pakk, milles on 20-25 looma ja 15-20 spelli on pakk, mis üldjuhul toimib.
*Kas sul on liiga palju erinevaid kaarte pakis? - Igat kaarti peale maa kaartide võib mängida oma pakis 4 tükki. See on ka see number, mida sa tahaksid sihtida oluliste kaartide juures. Võta seda niimodi: Kui sul on pakis ainult 1 koopia kaardist, siis see on kaart, mida sa ei tahaks kunagi näha enda avakäes ja tahaksid tõmmata ainult spetsiifilises olukorras. Kui sul on pakis 2 koopiat ühest kaardist, siis sa ei taha seda kaarti näha enda avakäes, aga oleksid rahul, kui mängu jooksul ühe nendest kahest tõmbad. Kui sul on pakis 3 koopiat ühest kaardist, siis sa olesid rahul, kui see kaart on su avakäes, aga sa pigem ei tahaks korraga näha rohkem, kui kahte neist. Kui sul on pakis 4 koopiat ühest kaardist, siis sa tahaksid seda kaarti näha enda avakäes ja oled rahul kui tõmbad veel neid.
Mida selle infoga peale hakata, et saada 74 kaaridest pakist 60 kaardiline pakk?Su pakil võiks/peaks olema mingisugune idee, mida see pakk teha tahab. Vaata oma kaarte ja jõua selgusele, millega sa võita tahad. Kui avastad ennast loetlemas ~6-7 täiesti erinevat strateegiat, mis kõik "võivad mängu võita", siis peatu korra ja keri tagasi. Seljuhul on sul patakas kaarte, mitte magicu pakk. Hea paki idee keerleb 1-2 võidu strateegia üle. Vali välja spetsiifilised kaardid, mis sa arvad, et viivad sind võiduni ning võrdle oma ülejäänud pakki nende kaartidega. Kõik ülejäänud kaardid su pakis peaksid olema seal, et toetada su võidu strateegiat.
Näiteks väga kerge näide kaardiga
Sphinx's Tutelage - Kui sinu võidu strateegia on vastase pakk kaartidest tühjaks saada, siis kõik ülejäänud kaardid, mis su pakis on peaksid olema eesmärkidega: 1) Hoida sind elus kuniks vastase pakk tühjaks saab ja 2) Tõmmata võimalikult palju kaarte, et
Sphinx's Tutelage kaardi effektiga vastane kiiremini oma paki surnuaeda saadaks. Kaart nagu
Oran-Rief Hydra võib tunduda sulle ülivõimas kaart ja võid arvata, et sellega lööd vastase surnuks, aga pakis, mille võidu tingimuseks on
Sphinx's Tutelage, ei täida
Oran-Rief Hydra mitte ühtegi eesmärki.
Teine kerge näide on Burn - ehk punane pakk, mille eesmärgiks on vastasele võimalikult kiiresti, võimalikult odavalt teha võimalikult palju damaget. Kaart nagu
Rorix Bladewing võib tunduda nagu sobivat - punane tugev koll. Aga kuna su ülejäänud paki eesmärk on võita võimalikult kiiresti ja odavalt damaget teha, siis see kaart on liiga aeglane sinu ülejäänud paki strateegia jaoks.
Võta julgelt kaarte välja ja kui oled jõudnud 60 kaardile, siis pane pakk kokku ja ürita mängida. Juhtub
NII:. Kindlasti sa hakkad märkama, et väga tihti sul on mingisugune kaart, mida sa ei mängi või mis mitte kunagi sind ei aita. Jäta need olukorrad meelde ja mõtle, mis kaart sind tegelikult nendes olukordades aitanud oleks. Tuhni oma suures kaardi kogus ja vaata, kas sa leiad mõne sobivama? Pane pakki ja proovi uuesti.. ja uuesti.
Arvad, et said hakkama? Postita siia foorumisse enda pakk, milline ta oli enne ning milline ta oli pärast. Lisa juurde, miks tegid sellised otsused nagu tegid ning kingin sulle isiklikult 3 boostrit.