Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Kuidas saada omale hea Standardi/Moderni pakk? #161101
15.03.2016 19:15:29
15.03.2016 19:15:29
Liitus: Jul 2002
Postitusi: 7,176
Veigo Väljas OP
Lorieni Boss
Veigo  Väljas OP
Lorieni Boss
Liitus: Jul 2002
Postitusi: 7,176
Tarmo,

Kuidas on võimalik alustaval mängijal saada omale minimaalse vaeva ja ka kulutustega hea mängupakk? Osta/Müüa/vahetada? Kuidas teha hüpe, et WePlay algajate turniiril osalev pidevalt mängiv võitja tunneks end piisavalt hästi, et võita ka Lorieni proffe?

Kas kallis ja ainult müütilistest kaartidest koosnev pakk on nii hea, et selle vastu kuidagi kommonitega ei saa? Kas Jace on nii hea kaart, et ta on surematu?


"Veigo ei võida. Veigo vastased kaotavad iseendale." - Markus Aidla EMV 2019
Re: Kuidas saada omale hea Standardi/Moderni pakk? [Re: Pisike] #161204
17.03.2016 16:39:39
17.03.2016 16:39:39
Liitus: May 2006
Postitusi: 792
M
Mhe Väljas
vana tegija
Mhe  Väljas
vana tegija
M
Liitus: May 2006
Postitusi: 792
Ülaltoodud vastused jätavad sellise mulje ning ei arvesta, et paljud algajad ei ole huvitatud netdeckimisest. Ehk oled erinevate boostrite ostmise ja teistelt mängijatelt kaartide saamisega saanud kokku suure hulga kaarte. Või on ehk vend kunagi mänginud ning nüüd on kõik kaardid sinule jätnud ja oled nüüd valmis paki ehitama ja mängima õppima. Allolev jutt on neile suunatud.


Olen näinud korduvalt uusi mängijad, kes seisavad ühe ja sama mure ees:
"Mul on posu kaarte ja hakkasin endale siis pakki ehitama. Pakis on 74 kaarti ja 4 värvi. Avasin Kiora ja kuna see on nii lahe kaart - müütik teine, siis otsustasin 4 islandit ka lisada, et Kiorat mängida."

Algajale ei tundu siin olukorras mitte miskit valesti. Miks peaks? Sul on pakis kollid ja spellid ja landid, seega mida rohkemat on vaja.

Kui mängija on juba siiamaani jõudnud, siis kiitus talle - on tehtud mingit mõttetööd, et mis kaarte ma oma pakis mängin. See on ju siiski esimene samm. Kuhu edasi?

Kuldne reegel - Ära mängi pakis rohkem, kui 60 kaarti. Standard selgitus - Mida vähem on pakis kaarte, seda suurem tõenäosus, et sa tõmbad olukorras vajaliku kaardi.

Kuidas seda saavutada? Esiteks võta oma 74 kaardine pakk laiali. Jaota see laua peale mana costi järgi sarnaselt: http://i.imgur.com/gkblwl6.png . Seejärel otsi kõikidest hulkadest välja kollid ning spellid ning eralda need nii et kollid on ülevalpool koos ja spellid on all pool koos. Viimaseks jaota kõik tekkinud hunnikud värvide järgi. Nüüd on sul ülevaade mitmest olulisest asjast:

* Kuidas su kaardid pakis manacosti järgi jaotuvad. Üldiselt algaja paki mõttes sa võiksid tahta, et 2 ja 3 manacostiga kaarte on rohkem, kui teisi ning enam vähem võrdselt ja mida suurem mana cost seda vähem on selles pundis kaarte. See tagab olukorra, kus on suurem tõenäosus, et sa saad iga käik midagi teha, mitte ei istu ja hoia käes kuut kaarti millest sa ühtegi mängida ei saa.

* Vastus küsimusele "Miks ma nii mitut värvi mängin?" - Jaotus võimaldab näha ülevaatlikult, missuguste kaartide pärast sa oled missuguseid värve mänginud. Väga lakooniliselt ja kergelt öeldes - mängi 1-2 eri värvi kaarte kui vähegi võimalik. Selle pakiga tahad sa ju eelkõige mängima õppida mitte maailma vallutada. Pole mõtet endal asju keeruliseks teha ja surra valed värvi kaardid käes. Kui sa pole investeerinud kallitesse maadesse, siis kahe värviline pakk võimaldab sul rohkem magicut mängida.

* Kui suur on su spellide ja kollide suhe. Jällegi mängima õppimise eesmärgil on kõige kergem öelda - pakk, milles on 20-25 looma ja 15-20 spelli on pakk, mis üldjuhul toimib.

*Kas sul on liiga palju erinevaid kaarte pakis? - Igat kaarti peale maa kaartide võib mängida oma pakis 4 tükki. See on ka see number, mida sa tahaksid sihtida oluliste kaartide juures. Võta seda niimodi: Kui sul on pakis ainult 1 koopia kaardist, siis see on kaart, mida sa ei tahaks kunagi näha enda avakäes ja tahaksid tõmmata ainult spetsiifilises olukorras. Kui sul on pakis 2 koopiat ühest kaardist, siis sa ei taha seda kaarti näha enda avakäes, aga oleksid rahul, kui mängu jooksul ühe nendest kahest tõmbad. Kui sul on pakis 3 koopiat ühest kaardist, siis sa olesid rahul, kui see kaart on su avakäes, aga sa pigem ei tahaks korraga näha rohkem, kui kahte neist. Kui sul on pakis 4 koopiat ühest kaardist, siis sa tahaksid seda kaarti näha enda avakäes ja oled rahul kui tõmbad veel neid.

Mida selle infoga peale hakata, et saada 74 kaaridest pakist 60 kaardiline pakk?

Su pakil võiks/peaks olema mingisugune idee, mida see pakk teha tahab. Vaata oma kaarte ja jõua selgusele, millega sa võita tahad. Kui avastad ennast loetlemas ~6-7 täiesti erinevat strateegiat, mis kõik "võivad mängu võita", siis peatu korra ja keri tagasi. Seljuhul on sul patakas kaarte, mitte magicu pakk. Hea paki idee keerleb 1-2 võidu strateegia üle. Vali välja spetsiifilised kaardid, mis sa arvad, et viivad sind võiduni ning võrdle oma ülejäänud pakki nende kaartidega. Kõik ülejäänud kaardid su pakis peaksid olema seal, et toetada su võidu strateegiat.

Näiteks väga kerge näide kaardiga Sphinx's Tutelage - Kui sinu võidu strateegia on vastase pakk kaartidest tühjaks saada, siis kõik ülejäänud kaardid, mis su pakis on peaksid olema eesmärkidega: 1) Hoida sind elus kuniks vastase pakk tühjaks saab ja 2) Tõmmata võimalikult palju kaarte, et Sphinx's Tutelage kaardi effektiga vastane kiiremini oma paki surnuaeda saadaks. Kaart nagu Oran-Rief Hydra võib tunduda sulle ülivõimas kaart ja võid arvata, et sellega lööd vastase surnuks, aga pakis, mille võidu tingimuseks on Sphinx's Tutelage, ei täida Oran-Rief Hydra mitte ühtegi eesmärki.

Teine kerge näide on Burn - ehk punane pakk, mille eesmärgiks on vastasele võimalikult kiiresti, võimalikult odavalt teha võimalikult palju damaget. Kaart nagu Rorix Bladewing võib tunduda nagu sobivat - punane tugev koll. Aga kuna su ülejäänud paki eesmärk on võita võimalikult kiiresti ja odavalt damaget teha, siis see kaart on liiga aeglane sinu ülejäänud paki strateegia jaoks.

Võta julgelt kaarte välja ja kui oled jõudnud 60 kaardile, siis pane pakk kokku ja ürita mängida. Juhtub NII:. Kindlasti sa hakkad märkama, et väga tihti sul on mingisugune kaart, mida sa ei mängi või mis mitte kunagi sind ei aita. Jäta need olukorrad meelde ja mõtle, mis kaart sind tegelikult nendes olukordades aitanud oleks. Tuhni oma suures kaardi kogus ja vaata, kas sa leiad mõne sobivama? Pane pakki ja proovi uuesti.. ja uuesti.

Arvad, et said hakkama? Postita siia foorumisse enda pakk, milline ta oli enne ning milline ta oli pärast. Lisa juurde, miks tegid sellised otsused nagu tegid ning kingin sulle isiklikult 3 boostrit.


Ma ei ole Eesti parim magicu mängija..aga ma olen kriminaalselt hea.
Re: Kuidas saada omale hea Standardi/Moderni pakk? [Re: Mirror] #161207
17.03.2016 17:00:28
17.03.2016 17:00:28
Liitus: Jan 2006
Postitusi: 1,440
WePlay
Tarmo Väljas
veteran
Tarmo  Väljas
veteran
Liitus: Jan 2006
Postitusi: 1,440
WePlay
No ma proovisin siis ka intropakist saia teha:

Tere hommikust, õpilased.

Tänane loeng räägib sellest, kuidas algaja mängijana läheneda Magicule, kuidas alustada paki ehitamist ja kuidas panna alus enda kaardikogule. Ise tegelen päris usinalt kaartide ostu-müügi-vahetuse ja huviliste mängima õpetamisega, seega võite mind kuulda võtta, aga ei pea, kui teistel mängijatel teie meelest ägedam teooria on. Üritan jutu kirjutada nii, et alustaja vanus pole oluline.

Seega, oled kaardipoes leti ees ja küsid müüjalt esimest intropakki. Müüja võtab sinult raha, viskab sulle karbikese letile ja oledki juba Magicumängija, jee... See, kas sa mängida oskad, pole hetkel veel oluline, sest Magic on mäng, mida sa õpid mängima juba paarikümne minutiga, kuid HÄSTI mängima... no selleks võib olenevalt inimesest aega minna kuni paar aastat.

Magicu alustamine on kui spordiringi minek/spordialaga tutvumine. Võtame näiteks jalgpalli. Sa ajad väga hästi läbi Prismast ostetud kummikurgipalliga ja suvaliste ketsidega. Naabripoistel on ju samasugused. Samas, kui sa hakkad käima treeningutel ja mängima ka paremate vastastega, peab sul tahes-tahtmata olema ka parem ja mugavam varustus. Seega see intropakk, mille sa just ostsid, aitab sul kenasti mänguga tutvuda, tunda sõõrmetes uute kaartide lõhna (nämm) ja saad seda mängida samasuguse paki ostnud sõpradega. Intropakid on ehitatud nii, et nad tutvustavad sulle mingi seeria mehaanikaid, kuid nendes puudub stabiilsus ja see jõud, mida tugevama vastase alistamiseks vaja läheb. Kuna nad aga baseeruvad mingil kindlal mehaanikal, siis ilmselt on pakil mingi eesmärk, milleni ta jõuda tahab, on selleks siis vastase elupunktide nulli löömine, vastase pakist kaartide surnuaeda saatmine, et ta tühjast pakist tõmmates kaotaks või mõni muu asi, mis sulle võidu toob. Mingil hetkel hakkad sa mängides tajuma, et selle kaks mana maksva 2/2 looma asemel, kellel mingeid omadusi pole (magicuslängis nimetatakse selliseid loomi hellitavalt karudeks) tahaksid sa pakist tõmmata hoopis mingit teist, kaks mana maksvat 1/1 looma, kellel on mängu tulles miskine kasulik omadus. Aga neid on sul ju pakis ainult üks... Mida rohkem sul neid on, seda suurem on võimalus, et sa neid ka mängu jooksul kätte tõmbad ja mängida saad. Ära igaks juhuks üle lubatud nelja sama nimega kaardi pakki siiski pane, turniiril saadakse kurjaks muidu. Lisaks on mängupaki ehitamisel selline kaarditõmbe stabiilsus väga oluline. Kui tahad pakki panna mingeid uusi kaarte, siis vaata, kas need aitavad kaasa paki võidukonditsioonile.

Mida me sellest järeldada saame? Sa saad oma pakki paremaks teha, lisades sinna rohkem selliseid kaarte, mis viivad sind võidule lähemale ja võttes ära selliseid, mis seda ei tee ning olenevalt sinu mängustiilist ka selliseid, mis vastast võitmast takistavad. Mina ütlen reeglina selle kohta oma õpilastele nii, et vastane peaks kõiki sinu lauda mängitavaid kaarte kartma. Minule kunagi õpetati selgeks täheühend ABB ehk Always Bolt the Bird. See tulenes sellest, et esimesel käigul mängiti tihti lauda kaart nimega Birds of Paradise, mille omaduseks on see, et ta lubab mängijal endast mana võtta ja maakaartide arvust suurema manamaksumusega kaarte varem välja mängida. Sellepärast tuli linnuke kohe manalateele saata ja mängida sinna pihta kaart nimega Lightning Bolt. Muidu juhtus päris ruttu midagi hirmsat. Seega... olles intropakiga mõned/kümned/sajad testmängud teinud, jõuad sa arusaamisele, et pakis mingid kaardid on paremad ja mingid halvemad. Kaarte saab oma paki jaoks juurde paaril erineval viisil. Üks on näiteks draftimine, millest ka loodetavasti siin foorumis kuskil õpetus on ja teine lihtsalt üksikute kaartide juurde hankimine. Kui sul on mingeid kindlaid kaarte juba teada, mida sa tahaks oma pakki rohkem juurde, siis võta nimekiri näppu ja mine küsi kaardipoest. Kui kaardipoes pole, tee endale kasutaja Maagia.neti keskkonda ja küsi siit. Reeglina on intropakkide kaardid commonid ja uncommonid ja pole väga kallid ning hobi alla veel väga palju raha matma ei pea. Selline pakkide täiustamine tekitab sõprade vahel ka mõnikord vahva võidurelvastumise, et näe, vaata mis ägedaid kaarte ja sünergiaid ma nüüd kasutada saan. Siis peavad vastased oma pakke täiustama ja siis jälle sina jne jne.

Aga mis siis, kui sa tahad nüüd turniirile minna? Siinkohal on nüüd Eesti natukene erandlik riik, sest vähemalt Tallinna Magicukogukond on väga võistluslik, nagu siin ka muudest postitustest sulle kindlasti välja joonistub. Meie turniiridel mängitakse peaaegu eranditult niiöelda „häid“ pakke ja intropakiga neile vastu saada on selline vastu tuult pissimine, ehk kõik pritsib tagasi.
Siit jõuamegi tagasi minu jalgpallianaloogia juurde. Kui tahad hakata võistlema kõrgemal tasemel, siis vajad paremat varustust. Lisaks pead kulutama rohkem ajaressurssi, et oma pakki tundma õppida, leidma tema tüübi head ja halvad küljed ning teadma, mis pakkide vastu tal enamjaolt hästi ja enamjaolt halvasti läheb.

Eesti turniirid võib jagada laias laastus kolmeks. Standard, Modern ja Limited (siia alla käivad näiteks prerelease, mis on väga hea võimalus uusi kaarte saada ja draft). Meie keskendume siin loengus Standardile ja Modernile ja jäägem nüüd veel intropaki juurde. Kui sulle su täiustatud intropakk meeldib, siis mine mõnikord turniiri toimumise ajal kaardipoodi ja palu mõnel seal oleskleval mängijal enda vastu mõned mängud teha. Niimoodi näed sa kaarte, mida turniiridel mängitakse. Kindlasti on nende hulgas rohkem haruldasi kaarte, raresid ja mythicuid. Nüüd saad uurida, kas on olemas mõni funktsiooni poolest sarnane, aga jõu poolest parem haruldasem kaart sinu paki tavaliste kaartide asemele. Niimoodi ehitad endale lõpuks paki, mida sul on mugav mängida ja mille vastu võib-olla turniirimängijad väga mängida ei oska, sest selline pakk ei kuulu just nende igaturniiriste vastaste hulka. Üllatusmoment on sinu kasuks!

Niiöelda „päris“ paki ehitamine algab umbes samamoodi, lihtsalt alati on võimalus korraga rohkem raha välja käia. Tee endale selgeks, mis pakk sulle meeldiks. Selleks võid jälgida teisi mängijaid ja nende pakke, küsida nõu ja soovitusi ning vaadata erinevaid videoülekandeid suurematest turniiridest. Seejärel pane endale kirja selle paki kaartide nimekiri, mida sa mängida sooviksid ja hangi endale kaardid, mis sulle sealt taskukohased on. Taaskord, kasuta selleks kohalikku kaardipoodi, teisi mängijaid või internetikauplusi (magiccardmarket.eu on päris hea). Alustuseks saad kallimad kaardid asendada funktsinaalselt mingitki pidi sarnase kaardiga, mis sulle taskukohasem on ja aegamisi lihtsalt täiusta oma pakki. Näiteks Standardi puhul igal nädalal korra draftimas käies saad igal nädalal kas kaarte pakki või mingit vahetuskraami. Või kui otsustad draftimise/McDonaldsi eine vahele jätta ja igal nädalal hoopis 5-15 eurot Magicu tarbeks kõrvale panna, siis saad mõne aja tagant endale uute kaartide ostmist lubada. Võta seda kui huviringis käimise liikmemaksu.

Kaartide vahetamisest räägime mingis järgmises postituses smiley

Magic on täpselt nii kallis ja ajakulukas, kui sa ise seda soovid. Kõige olulisem on ju lõppude lõpuks see, et Magic on mäng ja peaks sulle mängimisel ka lõbu pakkuma.


"YES! YES! YES!"
- Daniel Bryan


Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 7.6.1.1
(Release build 20180111)