Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Lehekülg 82/110 1 2 80 81 82 83 84 109 110
Re: Maagiline möla vol. II [Re: Mirror] #158882
21.12.2015 22:48:11
21.12.2015 22:48:11
Liitus: May 2006
Tartu
Tõrts Sees
vana tegija
Tõrts  Sees
vana tegija
Tartu
Algne postitaja Mirror

6. koha pakk 4x Wicked Akuba #silmadjooksevadverd

Oooi Nantuko Shade vol 2.

Heh, :P elu oli lihtne

Re: Maagiline möla vol. II [Re: Tõrts] #158883
21.12.2015 23:48:41
21.12.2015 23:48:41
Liitus: Feb 2011
Tallinn
Robert Väljas
vana tegija
Robert  Väljas
vana tegija
Liitus: Feb 2011
Tallinn
See võis vahva turniir olla. Huvitav näha, et päris palju p9 kaarte on inimestel olnud.

Ärge olge siuksed shol'va-d.
Re: Maagiline möla vol. II [Re: jott] #158885
22.12.2015 09:15:01
22.12.2015 09:15:01
Liitus: Sep 2005
Tallinn
Jay-N Väljas
pealik
Jay-N  Väljas
pealik
Tallinn

Noh vot, veel üks. Tegelt oli mul väga hea pakk, mis oleks võinud selle turniiri ka vabalt võita (ilma P9 kaarditeta). Sa Hannes lihtsalt lakkisid veerandfinaalis oma goblinite hea jooksuga ära laugh

Re: Maagiline möla vol. II [Re: Jay-N] #158886
22.12.2015 09:21:12
22.12.2015 09:21:12
Liitus: Oct 2002
Keila?
jott Väljas
peaaegu maailmameister
jott  Väljas
peaaegu maailmameister
Keila?
Mul veerandfinaal kahjuks meeles polnud. Ma mäletan, et poolfinaalis suutis Kribu 2 mängu 3-st vist jätta keskpärased käed ja siis absoluutselt mitte midagi oma paueriga peale hakata ja finaalis sain ka ühe kätte. Aga veerandfinaal on jah meelest läind. Küllap ma mängisin väga hästi(1. käik lackey->Teine käik Siege-Gang).

...ja siis läks gp põlema.
Re: Maagiline möla vol. II [Re: jott] #158887
22.12.2015 09:38:57
22.12.2015 09:38:57
Tallinn
Jay-N Väljas
pealik
Jay-N  Väljas
pealik
Tallinn
Algne postitaja jott
Mul veerandfinaal kahjuks meeles polnud. Ma mäletan, et poolfinaalis suutis Kribu 2 mängu 3-st vist jätta keskpärased käed ja siis absoluutselt mitte midagi oma paueriga peale hakata ja finaalis sain ka ühe kätte. Aga veerandfinaal on jah meelest läind. Küllap ma mängisin väga hästi(1. käik lackey->Teine käik Siege-Gang).

Vähemalt on sul hea intuitsioon, sest täpselt nii läksid mõlemad mängud. Ühel juhul sain küll Oathi käima ja sa tapsid mu väga napilt vist umbes kahe elu pealt vms kui mul olid mõlemad kollid lauas. Teisel juhul olin ise loll ja jätsin käe, kus oli küll tuutor, aga mitte mingit Oathi ega FOW-d, ehk ilmselgelt selles matchis liiga aeglane.

Võib olla oleks pidanud oma pakis Ühte Tundrat ja Mana Leakide asemel Swords to Plowsharesi mängima, aga vist kartsin, et siis pole piisavalt asju, mida FOW-le ära visata. Sinu matchi Kribu vastu mäletan ka väga hästi.

Legacy puhul on jah kahjuks nii nagu mina ja Mirror juba mainisime väga suureks probleemiks kaardite hinnad. Isegi kui ma teeks otsa lahti, siis olgem realistid. isegi kui inimesed tahavad, nad ei saa järgi tulla, puhtmajanduslikel kaalutlustel. Vähemalt 80%, kes standardit mängivad, nad ei tule kaasa sellega.

Siinkohal on jah see kõik WOTC kätes. Kaarte tuleks reprintida. Ok maad on vist restricted listis. Aga mitte miski ei keela vist sama kaarti teise nimega printida. Ok, juhul kui ma eksin, siis saaks ju samad ländid printida umbes sellised, et Underground Sea (nüüd uue nimega) lauda tulles kaotad ühe elu ja scryd ühe. Oleks ju suht sama powerlevel.

Nad võiks jah sellest vaikselt aru saada seal mäe otsas, et inimesed ei saa mängida mängu, kus kuuekümnekaardistes pakkides on 100 USD kaardid. Jah järelturgu ei saa põhja lasta, aga kuskil on mõistlikkuse piir.

Ma usun, et kui ma oleks ise WOTC juht, siis suudaks 90% mängijaid õnnelikumaks teha. Jah, vb 10%, kes istuvad oma hunniku otsas oleks õnnetumad. MTG on vana mäng - krt ma olen oma elus vanu mänge nii palju suremas näinud just täpselt selle sama asja pärast. Njuubidel ei ole võimalik järgi võtta. Ei ma ei mõtle nii, et maksad 50 EUR ja kõik on olemas. Aga alustuseks oleks juba see hea kui pead 3k asemel 1K EUR maksma.

Re: Maagiline möla vol. II [Re: Jay-N] #158888
22.12.2015 10:01:04
22.12.2015 10:01:04
Keila?
jott Väljas
peaaegu maailmameister
jott  Väljas
peaaegu maailmameister
Keila?
Algne postitaja Jay-N
Aga mitte miski ei keela vist sama kaarti teise nimega printida.

See jah nii (kahjuks?) pole. Olen kuskilt lugenud, et see on suht probleemiks valge värvi puhul näiteks, kuna Thunder Spirit on reserved listis ja tegelikult oleks mitmesse setti vaja 1WW 2/2 first strike lennukit. Tavaliselt oleme selle asemel saanud lihtsalt Razorfoot Griffini või harvemini Wild Griffini.

...ja siis läks gp põlema.
Re: Maagiline möla vol. II [Re: jott] #158889
22.12.2015 10:41:37
22.12.2015 10:41:37
Tallinn
Jay-N Väljas
pealik
Jay-N  Väljas
pealik
Tallinn
Algne postitaja jott

See jah nii (kahjuks?) pole. Olen kuskilt lugenud, et see on suht probleemiks valge värvi puhul näiteks, kuna Thunder Spirit on reserved listis ja tegelikult oleks mitmesse setti vaja 1WW 2/2 first strike lennukit. Tavaliselt oleme selle asemel saanud lihtsalt Razorfoot Griffini või harvemini Wild Griffini.

Noh siis võiks ju selle lennuki teha efektiga comes into play gain 1 life vms. Või on see reegel ka, et ei tohi vanast kaardist parem olla? Andke andeks, aga iga standardis täna mängitav kaart on parem kui Thunder Spirit.

Üks huvitav arutelu, mida hiljuti lugesin oli no reserved list legacy. Ehk siis ära bännida kõik kaardid, mis reserved listis. Sellisel juhul oleks ainult üks formaat reserved listist mõjutatud. Usun, et see mõjuks mängule hästi.

Viimati muutis Jay-N; 22.12.2015 10:56:55.
Re: Maagiline möla vol. II [Re: Jay-N] #158890
22.12.2015 11:56:26
22.12.2015 11:56:26
Liitus: May 2004
Tallinn / Kärdla / Aruküla
HeZ Väljas
veteran
HeZ  Väljas
veteran
Liitus: May 2004
Tallinn / Kärdla / Aruküla
OK, paar mõtet ka minu poolt siis. Olen pikalt lugenud ja jälginud seda teemat, aga noka maas hoidnud.

Esiteks on põhjus, miks mulle laiad eternal formaadid meeldivad just see, et väli on avar. praktiliselt igale olukorrale on võimalik leida rohtu. Iseasi, kas inimesed viitsivad natuke ka kodus keeta ja vaaritada ning mõelda. Jund oli vahva ja tugev, aga ka talle oli rohtu. Mõiste random percent against field tähendab üldjuhul netdeckerite ja muude laiskloomade mõttemaailma, mis võtab taustsüsteemiks maailmamastaabi. Olukord aga muutub, kui vaadata kohalikku kogukonda. Inimesed on erinevad, lähenemine on erinev ja kui kellegi temaatika muutub tugevaks, leidub tavaliselt ka keegi, kes sellele vastuse leiab jne jne jne. Kui me saame oma konnatiigis üle sellest maailmalaiusest mentaliteedist ja hakkame ise ka rohtusid keetma ja lahendusi otsima, on suurem võimalus ka selleks, et taolistes formaatides maailmakaardile ronides, meie kodused lahendused juba toimivad. Inimesed tunnevad enda pakke ja teavad ka paremini, kuidas mingeid olukordi lahendada - tekivad kogemused. Praegust lähenemist jätkates: Netdeckin populaarsetest pakkidest midagi ja lähen paari testimise järel suurele uksele koputama, ei kipu just palju välja tulema ... sellest ka tõenäoliselt meie suurem edu limited formaatides.

See toob teise teemani. Kaartide hinnad. Jah paljud katkised kaardid on üle mõistuse kallid, aga eternal formaatides on see tavaliselt ühekordne investeering kinnisvarasse. Kuid samas on ka laiskloomadele paar pakki pakkuda, mille hinnatase on mõistlikum ja mis suudavad ka vägagi hästi konkureerida. Esmalt tuleb pähe nii moderni, kui Legacy W/x Death and Taxes, kus on paar kallimat juppi, aga ükski kaart ei ületa 100€ piiri. Legacys ainus üle 50€ on vast Karakas ka. Ei ole kallis ja rikub nii mõnegi rikkuri päeva ära.

Kolmas punkt mida pakuti on algatus. Tallinnas ma tean, et Modernis on päris palju inimesi, kellel on mitu päris mõistliku tugevusastmega pakki, mida nad on alati lahkelt nõus laenama, nagu ka kaarte (üsna paljud teavad, et minult ette teatades võib üpriski paljut leida). Järgmisel aastal, on paari inimesega suhtlemise tulemusena, tekkinud mõte, et ma ajan 2-3 Legacy pakki lõplikult kokku ja mõttekaaslased võtavad käsile paar odavamat pakki, ning saab Tallinna ka selle formaadi (taas) eksisteerima.

Tagasi kodukudumise valdkonda. Meil on hetkel teisipäevane päev Modernile "broneeritud". Tihti juhtub, et see ei õnnestu. Kuna see logiseb hetkel ja on inimesi, kes ei taha pooliku pakiga raha peale kaarte kulutada, siis ma arvan, et me võime ka teha, et 2x kuus oleks Modern, 1x kuus Legacy ja 1x kuus päev, mil ostame vaid jooke ja uljamad ka buustreid (Et Veigo õnnelik hoida) ning testime ja pruulime erinevate formaatide pakke ning ehk vajadusel tegeleme ka järelturuga (vahetame papitükke omavahel) ning küsime ja anname nõu.

... sest hetkeseis paistab lihtsalt olema: teoretiseerime, netdeckime, kritiseerime, aga ära ei tee suurt midagi ... pole väga vaja seda. Hakkaks ehk lihtsalt Veigo viisil peale ja vaataks, mis välja tuleb?? Teinekord töötab isegi ...

Uuel aastal iga kuu lõikes pakuks graafiku:
1. Teisipäev - Testpäev
2. Teisipäev - Modern
3. Teisipäev - Modern/Legacy/Testimine vastavalt vajadusele ja huvile.
4. Teisipäev - Modern

Ei pea alati omama Tier1/Tier1.5/Tier2 pakki, et üldse mõelda mingile üritusele ronimisele. tihti aitab täiesti ka Rogue pakist, et fann oleks ...

There are only two sides: bad and worse...
Re: Maagiline möla vol. II [Re: Jay-N] #158893
22.12.2015 12:47:00
22.12.2015 12:47:00
Tartu
Tõrts Sees
vana tegija
Tõrts  Sees
vana tegija
Tartu
Algne postitaja Jay-N
[quote=jott]
Üks huvitav arutelu, mida hiljuti lugesin oli no reserved list legacy. Ehk siis ära bännida kõik kaardid, mis reserved listis. Sellisel juhul oleks ainult üks formaat reserved listist mõjutatud. Usun, et see mõjuks mängule hästi.

Niisama casual formaadis mängida seda oleks ilmselt tore, aga muidu selle formaadi reaalne eksistents on kahtlane.

Esiteks ei ole reserved list kunagi tegelikult olnud kivisse raiutud. Kui tahaksid siis see oleks juba homseks muudetud, aga sellel ei ole mõtet ja vanat asja ei ole mõtet torkida. Tegemist on ikkagi suvalise kokkuleppega.

Kaartide bannimine rikuks väga paljude Legacy mängijate pakid ära, ning lisaks kõik see vaev ja lõbu mis kaasnes kaartide kokkuajamisel ja mängimisel. (Meil Päärnaga läks oma pakkide kokkusaamiseks üle 10 aasta aega) Ning pole vist mõtet rääkida kui palju rahalist väärtust inimesed kaotavad, oh issand :P.

Aga põhiline point on selles, et Wizards ei ole huvitatud formaadist kus inimesed ostavad juba vanu muretsetud kaarte kokku ja mängivad nendega kaua saavad. Selline mängijate käitumine ei too suurfirmale lihtsalt raha sisse. Standard on pidevas muutumises ja kui inimene soovib formaadiga tegeleda siis ta peab pidevalt ostma uut produkti. Mõned olulisemad ja kallimad kaardid liiguvad edasi Modern formaati ka, mis eeldab ka inimeste mingitmoodi investeerimist uutesse kaartidesse. On ikkagi suhteliselt vähe uusi kaarte aastas mis jõuavad oluliseks kaardiks legacys (erandeid on).

Arvan, et selles suhtes ei loe mängijate arvamus siin midagi ja seda tegelt tuleb vaadata suurfirma poolepealt, ehk mis on neile rohkem tulutoov ja loogilisem!

Re: Maagiline möla vol. II [Re: Tõrts] #158894
22.12.2015 14:46:26
22.12.2015 14:46:26
Tallinn
Jay-N Väljas
pealik
Jay-N  Väljas
pealik
Tallinn
Väga hea postitus Hez ning usun, et kui kuu või paari pärast mõni suurem selline üritus (nädalavahetusel) toimuks , siis suudaksin ka ise nii kaugele jõuda, et heade inimeste abiga osaleda smiley

Samas kuna eestis vist P9 juppe enam üldse pole ei oleks ka ise keedetud Vintage pakkide mängimine üldse nii halb mõte. Mana Crypt, Mana Vault, Tinker, Oath of Druids, Necropotence, Survival of the Fittest - igasugu ägedaid legacys bännitud asju saaks teha. Oleks lahe näha, mida inimesed välja mõtlevad.

Lehekülg 82/110 1 2 80 81 82 83 84 109 110

Avalik jututuba
Kes foorumis on?
3 liitunud kasutajat (Glimmervoid, Kristjan Kirbits, nilrac), 38 külalist, ja 3 ämblikku.
Legend Admin, Moderaator, Moderaator
Täna on sünnipäev:
Täna pole sünnipäevalisi.
Aktiivsed oksjonid