Maagia.net
Maagia.net
Eelmine teema
Järgmine teema
Prindi teema
Lehekülg 3/4 1 2 3 4
Re: Zoova brew nurk [Re: Zoova] #113404
05.12.2011 17:32:56
05.12.2011 17:32:56
Liitus: Jul 2009
Saku
Z
Zoova Väljas OP
tegija
Zoova  Väljas OP
tegija
Z
Saku
Järjekordne leiutis ( ei ole Chapini pakk, Ahti!)
Tuli tahtmine mängida palju erinevaid planeswalkereid ja arvan, et grixise värvides on seda parim teha.

Mainiks, et paari testmängu puudus teeb kindlasti ka tulemustes kõvasti kahju, kuid äkki ongi nii huvitav testida toorelt. Huvi tundjad saavad siis ise vastavalt tujule ja metale kohandada.

Läksin 2-2 jälle.

Grixis Controll

1 x Karn Liberated
1 x Wurmcoil Engine
1 x Inferno Titan
2 x Jace, Memory Adept
2 x Solemn Simulacrum
1 x Olivia Voldaren
2 x Chandra, the Firebrand
1 x Tezzeret's Gambit
1 x Tribute to Hunger
2 x Liliana of the Veil
2 x Forbidden Alchemy
2 x Slagstorm
1 x Arc Trail
2 x Doom Blade
3 x Snapcaster Mage
3 x Mana Leak
3 x Ponder
3 x Despise
2 x Geistflame
Lande: 25
4 x Dragonskull Summit
3 x Darkslick Shores
3 x Sulfur Falls
3 x Drowned Catacombs
2 x Blackcleave Cliffs
4 x Island
3 x Mountain
3 x Swamp

Sideboard

1 x Olivia Voldaren
1 x Mana Leak
1 x Doom Blade
1 x Ratchet Bomb
3 x Manic Vandal
1 x Arc Trail
2 x Surgical Extraction
1 x Torpor Orb
1 x Consecrated Sphinx
3 x Flashfreeze

Kaardi ja koguste valikut pikalt kommenteerima hetkel ei hakka. Tahtsin palju erinevaid kaarte katsetada, et aimu saada, mis oleks õige ja hea.

Mäng 1

Feature Match

Jevgeni Valakuti kohta ütlen ainult, et suur Garruk hävitab kontrolli. Kui selle saab counteritest läbi siis võib pmst järgmise mängu teha. Titaanid, nexused ja wolf run ei koti nagu eriti, aga garruk tekitab nii palju kaardiedu ja efektiivseid viise selle tapmiseks ei ole. Äkki peaks jälle Phyrexian Revokereid mängima hakkama, kes teab.
Muidugi ma floodisin kah väga palju, eriti viimases mängus. Geistflame ja inferno titan olid kaks kaarti, mida oleks tahtnud rohkem näha. Lilliana on Thrunni parim sõber. Jace on päris asjalik mees.

Kaotasin 1-2

Mäng 2

Janari Uw delver with gut shot.

Kuna sellised pakid meile metasse on just tekkinud, siis geistflame oli paki parim kaart tema vastu, tal ei ole aega seda counterdada nagu ta Slagstormi vastu juba saaks. Kerge aru saada, et on kriitilise tähtsusega maha lasta kõik ta early dropid, et lord ega kloon ei teeks midagi.
Sita tõmbe ja Janari delverite ülitiheda flippumise tulemusena kaotasin. Tegin mulligani 5'le kah esimene mäng, aga see oli mingi fluke. Turniiri vältel tundsin, et manabaas on üllatavalt stabiilne ja kaarte, mida värvipaha pärast castida ei saanud, käes ei istunud.

kaotasin 0-2

Mäng 3

Jevgeni Levini WR agro brew

Tema pakil on tähtis esimesel käigul vähemalt kaks meest lauda panna või muidu ta sureb, kui ta ime läbi Shrine of Loyal Legions-iga ära ei kobista.
Minu vastu tal nii kahjuks/õnneks ei läinud ja teise mängu lõpuks saime mõlemad naerda kui mul neli planeswalkerit lauas oli. Üldiselt oleks see matchup UB'le üsna kehvake, aga arc trail, slagstorm on lihtsalt selline beating tema vastu.

Võitsin 2-0

Mäng 4

Daniel Korolev ja tema WolfRunGreen

Tema pakk on samuti raske matchup, kuna lisaks thrunnidele on tal dungrove elderid.
Ei oska öelda, kas Jevgeni oskab nii palju paremini tõmmata(muidugi on tasemel mängija samuti), et kõikaeg mulle kott pähe tõmmata oma Garruk Primal Hunter-iga või on midagi muud pahuksis, kuna Danieliga mängides on mul vastus või counter alati olemas. Liliana of the Veil on minu kogemuste põhjal ikka väga hea kaart, ilma temata omaks kõik thrunnid ja elderid maailmas mind ära.

2-0 või 2-1 ei mäleta.

Kokkuvõttes ütlen, et pakk oli lahe ja kui ka mõni spell kätte eksis, siis võitsin kah. Tuleks ka kindlasti palju metale kohandada, et võidu võimalus oleks suurem kui 50%.

Kontrolli kohta ütlen, et peab ikka väga joppama, et turniiri võita (mõnikord ikka juhtub).
Meta ei soosi lihtsalt, threate on nii palju erinevaid ja nii efektiivsed, et kui vastust kohe pole, siis saabub surm järgmine käik. Samuti ei ole cardpoolis korraliku tõmbe kaarti/kaarte. Ainuke, mis tegelikult kah kaardiedu tekitab on Think Twice ja sedagi alles 5 mana eest. Ei ole aega ringi durdelda sellise asjaga, et ainult ebavajalikul ajal jälle landi tõmmata. Forbiden Alchemy on hea kaart, aga sama probleem. Ta ei tekita kaardiedu (v.a mõnikord Solar Flareis, kui joppab). Et ta kaardiedu tootma hakkaks on vaja KÜMME mana. Jeerum. Snapcaster on kah tore (pmst ainuke põhjuks miks sinist mängida imo), aga tõmbe kaarte peab hetkel vaatama vaakumis, ilma sünergiata. Kontrollival pakil peaks ikka seitsmendal käigul paar kaarti kah käes olema, aga seda on viimasel ajal harva näha. Kõik head "tõmbe" spellid on tegelikult cantrippid.
End rant.

Viimati muutis Zoova; 05.12.2011 18:57:11.
Re: Zoova brew nurk [Re: Zoova] #113405
05.12.2011 19:33:27
05.12.2011 19:33:27
Liitus: May 2002
Tartu
volberg Väljas
kohtunik l1
volberg  Väljas
kohtunik l1
Liitus: May 2002
Tartu
Kui juba Chandra pakis, siis kus on Sorin's Vengeance?

Re: Zoova brew nurk [Re: volberg] #113406
05.12.2011 19:40:49
05.12.2011 19:40:49
Saku
Z
Zoova Väljas OP
tegija
Zoova  Väljas OP
tegija
Z
Saku
Olen proovinud juba seda techi. Selle kaardi toimimiseks peab olema 4 chandrat ja 3 vengeanceit. Kui niisama 1 sisse toppida, siis ei toimi. pluss ta on 3 musta mana, mis võib osutuda jamaks. Chandra oli täitsa kena support kaart, kui ma kahes mängus ta välja sain. Rohkem temast ei oodanudki. Tahtsin temaga alkeemiat ja slagstormi vms copyda.

Re: Zoova brew nurk [Re: volberg] #113407
05.12.2011 19:44:14
05.12.2011 19:44:14
Liitus: Sep 2005
Tallinn
Jay-N Väljas
pealik
Jay-N  Väljas
pealik
Tallinn
Mulle ei meeldi selles pakis Chandra ja Jace. Usun, et Concencrated Sphinx või misiganes grixise värvides titaan teeks töö palju paremini ära. Rampimiseks oleks aga vaja ilmselt kolmandat solemni või siis rohkem countereid, et kuue manani laual kontrolli hoida.

Muidugi kontrolli mängides oleks ma rohkem mures, aga neljapäeval ei kaunterdanud ma teda, ega ka löönud loomadega. Kui 5 mana planeswalkerit ignoreeritakse on see märk, et midagi on valesti.

Re: Zoova brew nurk [Re: Zoova] #113408
06.01.2012 18:45:01
06.01.2012 18:45:01
Saku
Z
Zoova Väljas OP
tegija
Zoova  Väljas OP
tegija
Z
Saku
Sai siis eile jälle standardil käidud ja seekord isegi eduka tulemuse kotti pistetud.
Pikema jututa kõigepealt decklist:

Rage Extractor.dec

39 Spelli

4 x Phyrexian Metamorph
4 x Vault Skirge
4 x Porcelain Legionnaire
2 x Spellskite
3 x Gut Shot
3 x Dismember
2 x Apostle's Blessing
3 x Gitaxian Probe
3 x Tezzeret's Gambit
4 x Rage Extractor
3 x Sphere of the Suns
4 x Tezzeret, Agent of Bolas

21 Landi

3 x Darkslick Shores
4 x Seachrome Coast
2 x Blackcleave Cliffs
4 x Buried Ruin
2 x Ghost Quarter
1 x Mountain
1 x Island
2 x Swamp
2 x Plains

Sideboard

3 x Surgical Extraction
3 x Divine Offering
4 x Timely Reinforcements
3 x Act of Aggression
2 x Noxious Revival

Natuke juttu lisaks.

Enne turniiri otsustasin seekord natuke testida kah. Tegime Sander Naerise WolfRunWhite'i vastu testmänge.
Mingi hetk jõudis Janar kohale ja mõnitas mu vaest Rage Extractorit "", paar hetkel hiljem tegin ma a'la rage extractor, metamorph, metamorph, Tezzerets Gambit. Siis ta enam ei mõnitanud, vaid mõtiskles oma sideboardi üle.
Tulemus oli midagi 9-2 minu kasuks. See tõstis natuke ootuseid, kuna eriti tugev see pakk mulle alguses ei tundunud. Mõtlesin, et minu Rage Extractor lastakse õhku või counterdatakse ära ja ongi GG. Tuleb välja, et see päris tõsi just ei olnud. Kuna pakis on ka paar agressiivset looma, siis turniiri ajal tuli ette olukordi, kus vastane mõtles pikalt, kas saab ikka extractori ära tappa või peab äkki mõne mu meestest ära koksama. Samuti need varajased loomad kaitsesid minu Tezzereti väga hästi. Varasemates tezzereti pakkides on alati probleem olnud sellega, et mängid tezzereti 3-4 käigul välja ja tõmbad oma kaardi ( kui veab) ära ja siis ta koksatakse suurema vaevata maha. Tezzeret siis kas tegi 5/5 lifelink lendava mehe või otsis
põhiliselt rage extractorit või metamorphi.
Pidasin algselt suureks miinuseks ja massiivset elumaksmist. Jevgeniga mängides olin ma näiteks kuskil 40 elu peal. Ok, nii lihtne ka pole. Väga priisata kah ei saa, mõnikord peab ikka käigu ootama, et dismemberit teha. Side'is on palju lifegain kaarte ja artifakti hävituskaart sai samuti seda kriteeriumit mööda valitud.
Noxious Revivalit ka kahjuks kasutada ei saanud, kuid plaan oli seda mängida Surgical Extractionile vastuseks. Act of Agression samuti ei leidnud suurt sisse saidimist, kuna vastu olid lollid Dungrove elderid ja Geist of Sain Traft id või siis goblin token. Ilmselt tuleks nende arv viia 1-2 peale. Elesh Norn i sellega endale võtta midcombat on küll tore unistus muidu.
Samuti otsus 0 counterspelli mängida on asi mille üle ehk natuke saab vaielda. Counterid nõrgestavad tezzereti ning keskmist paki kiirust liiga palju. Kaalusin Flashfreeze saidi toppida natuke aga loobusin. Pakk on mul ikkagi tapout ja combot/sünergiat üritasin kaitsta tempo, tezzereti ja Buried Ruinitega.
Manabaas oli enamvähem hea, aga 1-2 musta sümbolit tahaks juurde lisada ilmselt punase ja või 1 plainsi arvelt.

Alguskäes tahaks näha ühte Spherei, tezzereti, 2-3 maad, vault skirge, Rage extractor/Porcelain Legionnaire.

Esimene Mäng oli esialgu Sander Naerise vastu. Mina olin õnnelik, tema proovis omale saidi pista veel paar Devil's Playd. Wrong Pairings. Nõme.

Round 1

Jevgeni Pevtsov feat Wolf Run Green (hurray, im going to die again)

Esimene mäng sain oma põhikaardi kiirelt lauda, kuid vastu astus Dungrove Elder, kurat, selle tüübi olin suht ära unustanud, kuna teda enam väga nagu meie metas näha pole olnud. Nojah, race'ime siis. Mul oli lõpuks 3 extractorit väljas ja dismember käes. Tal oli 7 elu. Legaalset targetit kahjuks polnud. Oleks ta niisama edasi kolkinud siis, oleks ehk ära surnud. Castis Green Sun's Zenithi, (peas juba juubeldasin) otsis Accidic Slime targetis minu extractorit ja vastuseks sai dismemberit ja 9 kahjut elupunktidesse.

Teine mäng oli üks igavesti pikk Sword of Feast and Famine'i Bopile ja Bopilt maha equipimine, kuna Jevgenit ohustas õhust 2 väga vihast Vault Skirge. Nimelt oli Tezzeret neid veidi tuuninud. (ma ei saa aru miks kõik turniiri jooksul tezzeretil elada lasid ja mind ründasid, iga kord nad kaotasid just temale)
Lõpuks hakkas aeg otsa saama ja lauaseis oli päris loll juba. Mõlemal pool hunnik lifelinkereid. Nojah, midagi polnud parata ja kell tiksus oma sekundid ära ja match lõppes 1-0 minu kasuks.

Round 2

Priit Kahn feat Priidu enda poolt igavene neetud s**t pakk UW Humans/geist agro

Esimest mängu väga ei mäleta, aga rage extractor tappis ta üsna kiiresti ära.
Teine mäng oli tal käes peale Probe'imist 3 maad geist, hero, 2 mana leaki. Leakis mul Sphere'i ära ja mängis Geisti. Mängisin vastu metamorphi. Kaks legendi ühe väljaku peale ära ei mahu. Tuli hero. Mängisin extractori. Sain peksa. Mängisin uue klooni ja tapsin ära hero. Jällegi mitu käiku 1 elu peal pendeldasin, niikaua kui ta omale spriti tokeneid ükshaaval tegi ja ma neid kuidagi ära tapsin. Lõpuks oli mu ainuke out tõmmata tezzereti jaoks swamp, temaga otsida, leida Vault Skirge, 6 maa peal olles mana puuli võtta, Ghost Quarteriga maa õhku lasta, oma viimane swamp otsida ja skirge ilma valuta lauda mängida. Hurray sain hakkam, olin õnnelik. Priit mängis Relic Warderi ja kogu mu vaev oli asjata. ""
Kolmas mäng oli päris huvitav, hoolimata sellest, et ta tegi mulligani 5-4 kaardi peale.
Peale paari käiku oli mul lauas 2 vault skirget ja 2 leegionäri. Samal ajal ladus ta Mirran Crusaderi ning 2 Honor of the Pure. Ühe korra chump ründasin ja jäin ühest leegionärist ilma, Priit 2-3 Elu peal. Olin ise 15 elu peal ja jätsin kaks mana vabaks. Käes oli Spellskite ja Divine Offering. Nojah. Ütlen go.
Priit untappib rõõmsalt ja lajatab Angelic Destiny Crusaderile peale, lööb viivitamatult ja ootab, et ma sureks (16 dammi).
Ma ei hakanud spellskite'i mängima, kuna kartsin elu/burni mõõka. Üsna loll minu poolt aga meh. Janar kah oigas kõrval, et opakas oled ve, miks spellskite'i ei mänginud? Siis ma piilusin korra enda kaarte ja castisin Divine Offeringu enda Legionäri pihta. Priidule see ei meeldinud.

Round 3

Jevgeni Levin feat kurjad punavalged jubinad

Esimene mäng ta jättis nigela käe ja peatselt suri Extractori kätte.
Teine mäng ei suutnud ma tõmmata Timely Reinforcementsi ja käikudega nagu play metamorph copy goblin token kaua ei ela.
Kolmas mäng oli üks napimaid mänge üle pika aja. Rippusin 1-2 elu peal mingi 5 käiku. Olles kahe elu peal, kas tappa Gut Shotiga ära goblin token või Signal Pest, That is the question. Tapsin Pesti kuna sellega eemaldasin Kuldotha Rebirthi topdeckide võimaluste hulgast. Selle asemel, et tezzereti lüüa 5 loyalty pealt neljale lõi ta mind 1 elu peale. Mängisin Rage extractori ja kasutasin Tezzereti ultimate'i et saada 2 elu. Nii magedat planeswalkeri ultimate'i ma ennem näinud ei ole. Lõpuks jäin jälle 1 elu peale ja vastas istus goblin ja Memnite. Naljatati laua ümber, et mul on ikka pekkis küll ja muid julgustavaid nalju. Sain omale Vault skirge tezzereti onu käest. Peale seda tõmbasin ka ühe oma neljast Timelyst. Peatselt GG. Luckisin ära.
Kindlasti peaks pakki maini ja saidi üle vaatame just sellist matchuppi arvestades, kuna mass remuuvalit nagu konkreetselt ei olnud. Midnight Haunting + Curse of Stalked Prey on päris hää.

Round 4

Sten Schwede feat supervägev ainult Rage Extractorile kaotav pakk

Tükk aega mõtlesime ID peale, aga lõpuks tegime ikkagi korraliku mängu.

Mäng üks läks alguses üsna sujuvalt. Mängisin alguses hunniku vault skirgesid ja peksin ta poolte elude peale. Ära ta neid tappa ei saanud zeniidi ega doom blade'iga, kuna kui ta zeniidiga oma käigu ajal ennast kinni täppib siis lajatan Rage Extractori. Peale esimese tezzereti counterdamis mängis ta Consecrated Sphinxi.
Lajatasin nelja mana pealt uue Tezzereti ja tegin skrige suureks ja lõin. Tema muidugi blokkis nagu on õige. End of turn Gut Shot sphinxi . Ta mängis teise sphinxi. Tegin oma teise skirge ka suureks ja lõin uuesti, jälle gut shot päästis päeva.
Ta oli 5 elu peal ja mul polnud artifacte. Lõpuks leidsin endale 3 Metamorphi kätte. Lauas polnud muidugi midagi. Jee. Top deckisin, sain Sphere of the Sunsi. Tuli lauda üritasin veel mängida metamorphi et spheeri kloonida. see Counterdati ära. Lõpuks ta kaevas oma pakki kõvasti ja piisavalt vastuseid ei leidnud ja suri.

Teine mäng algas samuti skirge ja leegionäriga vist. Viimaks sai skirge Wring Fleshi ja leeginäär Hukatuse Tera maitsta. Tezzeret sai dissipate'i ja ma otsutasin Surgicaliga need talt pakis välja korjata. Tal oli käes igasugu jubedaid asju (wurmcoil, sphinx, batterskull, snappy ja mana leak), aga toppas landide peal. Lõpuks mängis Batterskulli ja ma vastasin sellele firmakaardiga ja metamorphiga.
Sten ei viitsinud enam mängida ja andis alla.

Terve mängu kartsin kõige rohkem karni, kuna temast lahti saada on mul planeswalkeritest kõige raskem.

Pakk ei ole just eriti odav, aga kõige kallim kah mitte. Saab ka budget versiooni sellest ilmselt teha, lande välja jättes, kuid ilma Tezzereti jõuta võiduvõimeline ta ei ole.

Pakki mängida oli lõbus, huvitav ja kohati keeruliste otsuste ette sattumine oli tore.

Viimati muutis Zoova; 06.01.2012 19:15:24.
Re: Zoova brew nurk [Re: Zoova] #113409
24.01.2012 16:01:45
24.01.2012 16:01:45
Liitus: Oct 2005
Tartu
Emil Väljas
vana tegija
Emil  Väljas
vana tegija
Tartu
Mängisin viimane turniir siis Zoova UB poisonit ja olin võrdlemisi edukas. Kaotasin vaid ühe Matchi ja selle ka oma vea tõttu.
Kuna mul mängudest midagi väga meeles pole, siis pole see turniiriraport, vaid pigem paki analüüs.

UB Poison

4x Inkmoth Nexus
2x Ghost Quarter
3x Darkslick Shores
3x Drowned Catacomb
7x Swamp
4x Island
2x Skithiryx, the Blight Dragon
4x Phyrexian Crusader
3x Dissipate
1x Runechanter's Pike
4x Plague Stinger
4x Snapcaster Mage
2x Blighted Agent
4x Doom Blade
4x Mana Leak
3x Think Twice
3x Virulent Wound
3x Despise

Pakis on imo üleliigsed Think Twice 'id ja üksik Runechanter's Pike. Vaadates seda, et mul on teisel käigul mingi miljon asja teha üldjuhul, siis think twice'i asemel võiks peaaegu alati olla Forbidden Alchemy. Mängisin TT'd paar korda, mõlemal korral 5 eest counsel of soratami. Pole väga hea imo. Runechanter's Pike on samuti selline kaart, et mul on alati selle mana pealt miljon muud asja mängida, üldjuhul surnud kaart käes.

Sideboard

1x Swamp (filler)
1x Virulent Wound
1x Despise
3x Phantasmal Image
3x Flashfreeze
3x Liliana of the Veil
2x Corrupted Conscience
1x Ratchet Bomb

Eesti metas võikstegelikult olla 0 lilianat (ma tõesti ei tea mille vastu sideda seda) ja palju rohkem ratchet bombe, sest see laseb lihtsalt enamus tokeni pakid ja delverid koos illusionitega mugavalt õhku. Kuna ma väga palju huvitavaid kaarte ei tea praeguses metas, siis ei oska ka soovitada juurde midagi, aga kindlasti on midagi veel puudu.

Vb kirjutan peale seda neljapäeva veel põhjalikumalt ( kui Zoova mul sellega seekord võita laseb).

Viimati muutis Emil; 24.01.2012 17:10:18.
Re: Zoova brew nurk [Re: Emil] #113410
24.01.2012 16:07:28
24.01.2012 16:07:28
Liitus: May 2008
Eesti
Dr4g0n Väljas
meister
Dr4g0n  Väljas
meister
Liitus: May 2008
Eesti
Küsiks siiski mis pakkide vastu mängisid. ""h

Re: Zoova brew nurk [Re: Dr4g0n] #113411
24.01.2012 16:32:45
24.01.2012 16:32:45
Tallinn
Jay-N Väljas
pealik
Jay-N  Väljas
pealik
Tallinn
Ma arvan, et Think Twice ongi üleüldiselt halb kaart. Tavaliselt asendab iseennast teiste Think Twicedega või siis tõmbab lihtsalt tühja auru. Ainus kus ta enam-vähem oli oli vana Dralnu pakk, aga see oli ka hardcore Draw-Go stiilis permission ning seal ta oli ka parema puudumisel.

Re: Zoova brew nurk [Re: Dr4g0n] #113412
24.01.2012 17:09:56
24.01.2012 17:09:56
Tartu
Emil Väljas
vana tegija
Emil  Väljas
vana tegija
Tartu
Heartless Podi, GW tokensi, Wolfrun red (vist oli punane) ja UB Delver brew.

Think Twice'ist veel nii palju, et üldjuhul ta raiskab käigu, kus ma saaksin muidu counterdada või looma mängida ja lategame'is on Forbidden alchemy nkn parem.

Re: Zoova brew nurk [Re: Emil] #113413
24.01.2012 17:51:26
24.01.2012 17:51:26
Tartu
MadTricks Väljas
meister
MadTricks  Väljas
meister
Tartu
Think twice küll ei tohiks counterdamist takistada.

"Kui kahtled, keera loomad külili. Las vastane mõtleb." - vpl
"It's all about value." - sr
"Mul delver ei flippu." - ejv
"Soovitaks Pakki panna alati mingi 1 või 2 Manane Creature, et sul ei oleks enda teiseks kaiguks 15 elu" - Mark55
Lehekülg 3/4 1 2 3 4

Avalik jututuba
Kes foorumis on?
2 liitunud kasutajat (Ahti, WetWillie), 44 külalist, ja 1 ämblik.
Legend Admin, Moderaator, Moderaator
Täna on sünnipäev:
Täna pole sünnipäevalisi.
Aktiivsed oksjonid